TEB Kredi Kartı Başvurusu

TEB Kredi Kartı Başvurusu
Sponsor Bağlantılar

TEB, pek çok özelliği olan ve çok sayıda avantaj sağlayan kredi kartlarına sahiptir. Bu bankadan kredi kartı almak için çeşitli yöntemleri kullanarak başvurunuzu yapabilirsiniz. TEB kredi kartı başvurusu internet sitesinden, internet bankacılığından, mobil uygulamadan, şubeden ya da müşteri hizmetlerinden yapılabilir. Ayrıca TEB müşterisiyseniz, bankanın ATM’lerini kullanarak da başvurunuzu yapabilirsiniz.

TEB kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Sponsor Bağlantılar

Bu bankadan kredi kartına başvuru yapmadan önce hangi kartı kullanmak istediğinize karar vermeniz gerekir. Bankanın çok sayıda kredi kartı seçeneği mevcuttur. Her bir kartın sunduğu avantajları ve özellikleri farklıdır. Harcamalarınıza ve gelirinize uygun olan bir kredi kartı çeşidi belirledikten sonra başvurunuzu internet yoluyla yapabilirsiniz.

İnternetten TEB kredi kartı başvurusu yapabilmek için bankanın internet sitesine girmeniz yeterlidir. Burada bulunan adımları takip ederek ve gerekli bilgileri doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. İlk adımda kimlik numaranız ve cep telefonu bilgileriniz istenir. Ardından ekranda yer alan güvenlik kodunu da girdikten sonra çalışma bilgilerinizi, gelir bilgilerinizi ve adresinizi dolduracağınız adıma yönlendirilirsiniz. Bu adımdan sonra almak istediğiniz kredi kartını seçeceğiniz bölüme gelirsiniz. Son olarak da kimlik bilgilerinizi doldurduktan sonra kredi kartı başvurunuzu tamamlamış olursunuz.

TEB müşterisiyseniz kredi kartı başvurunuzu daha kolay yapabilirsiniz. Bankanın internet bankacılığını ya da mobil uygulamasını kullanarak kredi kartı başvurularınızı tek adımda gerçekleştirebilirsiniz. Banka tarafından size verilen şifre ile internet bankacılığına ya da mobil uygulamaya giriş yapmanızın ardından “kredi kartı başvurusu” hizmetine girerek, tek adımda başvurunuzu yapabilirsiniz.

TEB kredi kartı başvuru için banka şubelerine gelir belgeniz ve kimlik fotokopinizle birlikte de başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz alındıktan sonra gün içinde bilgi verilir ve kartınızın onaylanması halinde adresinize en kısa sürede teslim edilir.

TEB kredi kartları nelerdir?

TEB kredi kartları Bonus kart, She kart, Platinum kart, yıldız kart, World elite kart sade kart ve Bonus sanal kart şeklindedir.

TEB Bonus kart, tüm Bonus özelliklerine sahip olan kredi kartıdır. Bu kartla alışverişlerinizden ekstra puan kazanabilir ve bu puanları harcayabilirsiniz. Bu karta otomatik ödeme talimatı verebilir, bu kartla tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilir, ekstra mil kazanabilir, sinema ve tiyatro harcamamalarınızda indirim kazanabilir ve nakit avans çekebilirsiniz.

Sadece kadınlara özel olarak çıkarılan TEB She Kart ise tüm Bonus kart özeliklerine sahip olan aynı zamanda 200 TL ve üzerindeki giyim ve kozmetik harcamalarına ekstra %5 Bonus kazandıran bir karttır. Kuaför cilt bakımı ve masaj gibi harcamalarınız için de 3 taksit avantajından faydalanabilirsiniz. Sağlık harcamalarınız için de komisyonsuz olarak 3 taksit yaptırabilirsiniz.

TEB Platinum kart ise çeşitli ayrıcalıklar sunan kredi kartıdır. Bu kartla restoran harcamalarınızdan %10 Bonus kazanabilir, ücretiz motovale hizmeti alabilir, Bonuslarınızı uçuş mili olarak kullanabilir, seyahatleriniz için 3 kat Bonus kazanabilir, havalimanı otoparklarından %50 indirim alabilir, sinema ve tiyatro biletlerinizden %50 indirim kazanabilirsiniz.

TEB Özel World Elite Kart ise hem yurt içinde hem de yurt dışında çok fazla avantaja sahip olacağınız kredi kartıdır. Bu kartla yaptığınız tüm restoran harcamalarınızdan ekstra %10 Bonus kazanabilir, ücretsiz Lounge konforu yaşayabilir ve Platinum özellikli kredi kartının tüm avantajlarından da faydalanabilirsiniz.

TEB kredi kartı başvurusu sorgulama nasıl yapılır?

TEB kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra kartınızın nerede olduğunu öğrenmek için banka şubelerine gidebilir, müşteri hizmetlerini arayabilir ya da internet sitesinde bulunan “başvurum nerede” seçeneğinden kartınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu seçeneği kullanarak, kartınız onaylandıktan sonra adresine teslim edilip edilmediğini ya da elinize ne zaman ulaşacağınızı sorgulayabilirsiniz.

TEB kredi kartı faiz oranları ve ücretleri nasıldır?

Her kredi kartında olduğu gibi TEB Bonus kredi kartlarında da çeşitli faiz oranları ve ücretler uygulanmaktadır. Bunları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

 • TEB Bonus kredi kartı ücret yıllık olarak 118 lira alınır. She kart için 118 lira, Platinum için 204 lira, Bonus Plus için 135 lira, İzmirim kart için 104 lira ve World Elite kart için de 685 lira olarak alınmaktadır.
 • TEB kredi kartlarının alışveriş faiz oranı %1,6 olarak işlemektedir.
 • Tüm kredi kartları için gecikme faizi oranı %2 olarak kullanılmaktadır.
 • Tüm TEB kartlarına gecikme bildirim bedeli alınmaz.
 • Tüm TEB kredi kartlarında limit aşımı faiz oranı %1,6’dır.
 • Kredi kartı ödeme ücretlerinde, PTT’den yapılan ödemler için 35 lira, PTT ATM’lerinden yapılan kart ödemeleri için 1,5 lira ve PTT mobilden yapılan kart ödemeleri için 1 lira ücret alınmaktadır.
 • TEB Kredi kartlarından yapılan SGK prim ödemeleri için %2 tutarında komisyon alınmaktadır.
 • TEB Kredi kartınız kayıp olduğunda ya da çalındığında yenisini almak için 7 lira ödersiniz. Ancak bu tutar, bir yıl içinde iki kezden fazla yenilenen kartlar için geçerlidir.

TEB kredi kartı başvurusu için koşullar nelerdir?

Her bankada olduğu TEB tarafından da kredi kartı verilirken müşterilerin bazı koşulları taşıması istenir. Bu koşulları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • TEB kredi kartı başvurusu için ilk koşul kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Kredi notu 1500 ve üzerinde olan kişiler bu bankadan hemen kredi kartlarını alabilirler. Kredi notu bu seviyenin altında olan kişiler eğer TEB müşterisiyseler ve bu bankanın birden fazla ürünü kullanıyorlarsa, kredi kartı alabilirler.
 • Bu bankadan kredi kartı almanızın bir diğer koşulu da başka bankalara olan kredi kartı limitinizin yeterli olmasıdır. BDKK tarafından herkesin gelirine göre bir borç limiti belirlenmiştir. Bu borç limitini henüz doldurmadıysanız, bu bankadan kredi kartı almanız mümkündür. Eğer borç limitiniz doluysa, kredi kartını onaylanmaz.
 • Bu bankanın kredi kartına sahip olmak için aylık gelirinizin de olması gerekir. Başka bir ifade ile kredi kartı borçlarınızı düzenli olarak ödeyebilmeniz için maaşlı olarak çalışmanıza ya da şirket gelirlerinizin olmasına bakılır. Eğer düzenli bir gelir almıyorsanız, bu bankadan kredi kartı alamazsınız.

TEB’den harcarken Bonus kazandıran kart ile tanışın;

TEB Bonus kart, ayrıcalıklı olan ve yapacağınız tüm alışverişlerinizden Bonus puan kazandıran bir kredi kartıdır. Bu kredi kartı sayesinde taksitli alışveriş imkânlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca Bonus tarafından sunulan tüm ayrıcalıklara da sahip olursunuz. TEB Bonus kredi kartı genel özelliklerinden yani kartınızla neler yapabileceğinizden şu şekilde bahsedebiliriz;

• TEB Bonus kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı vererek faturalarınızın zamanında ve düzenli şekilde ödenmesini sağlayabilirsiniz.
• Bonus kartınızdan son kesilen ekstrenizin 1.000 lira ve üzerinde olması durumunda, yapacağınız tüm sinema ve tiyatro harcamalarınız için anında %50 indirim alırsınız.
• Kredi kartınızdaki limitinize göre harcama sözü vererek, 500 liraya avaran Bonus puan kazanabilirsiniz.
• TEB Bonus kredi kartınızı kullanarak nakit avans çekebilirsiniz. Dilerseniz taksitli nakit avans da çekebilir ve 12 aya varan vadelerde geri ödeyebilirsiniz.
• TEB Bonus kredi kartınızı banka kartı gibi kullanabilir ve hesaplarınızdan yapacağınız tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
• Bu kredi kartına bağlı olarak ek kart çıkarabilir ve sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.
• Ekstrelerinize mobil uygulamadan ya da internet bankacılığından kolayca ulaşabilir ve çıktılarını hemen alabilirsiniz.
• TEB Bonus kredi kartı başvurusu için web sitesini, mobil şubeyi ya da internet şubeyi kullanabilir, dilerseniz çağrı merkezini de arayabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş Adresimiz: Emre Karsan Caddesi, No:50. Sk., 34096 Altındağ/ANKARA Türkiye Tel: +90 850 555 21 55 Fax: +90 850 555 21 55 info@anindabankakredisi.com destek@anindabankakredisi.com Bize Ulaşın: bilgi@anindabankakredisi.com