Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi (10 Bin TL Kredi)

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi (10 Bin TL Kredi)
Sponsor Bağlantılar

Ekonomik istikrar kalkanı paketi kapsamında verilen bireysel temel ihtiyaç destek kredisini sunan bankalardan biri de Ziraat Bankasıdır. Korona virüs salgını nedeniyle geliri azalan ya da kalmayan vatandaşların sıkıntılarını gidermek ve temel ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlamak adına verilen bu kredi, oldukça uygun faiz oranlarında ve 6 ay ödemesiz dönemli olarak sunulmaktadır. Sizlere, Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi hakkında detaylı bilgi sunalım;

Sponsor Bağlantılar

Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi özelikleri nelerdir?

Korona virüsün hayata, ekonomiye ve istihdama olan etkilerini en aza indirmek amacıyla planlanmış olan korona virüs tedbirleri kapsamında Ziraat Bankası tarafından sunulan bireysel temel destek ihtiyaç kredisi özelliklerinden aşağıdaki şekilde bahsedebiliriz;

 • Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi %0,46 gibi oldukça uygun faiz oranında sunulmaktadır. Bu faiz oranı tüm tutarlar ve tüm vadeler için aynıdır.
 • Bu krediyi 36 aya kadar vadeli olarak alabilirsiniz. Üstelik 6 ay ödemesiz dönemli seçeneğini de kullanabilirsiniz. Bu durumda toplam vadeniz 30 ay üzerinden değerlendirilecektir.
 • Bu krediyi hayat sigortası masrafı olmadan kullanabilirsiniz. Dosya masrafı ve kredi garanti fonu komisyonu masrafları alınacaktır. Bu iki masrafın toplam tutarı, kredi tutarının %1,10’u kadar olacaktır.
 • Ziraat Bankasının bu kredisini aylık eşit taksitli olarak ödeyebilirsiniz. Ödeme gününü ise istediğiniz bir tarihi belirleyebilirsiniz.
 • Bu krediyi 3.000 liradan başlayan ve 10.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.
Sponsor Bağlantılar

Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi başvurusu hangi kanallardan yapılır?

Ziraat Bankasının bu kredisine başvuru yapabilmek için mobil bankacılık uygulamasını, internet bankacılığını ya da web sitesindeki başvuru formunu kullanabilirsiniz. Online kanallardan başvuru yapılmasının amacı banka şubelerinde sıra olunmasının ve halk sağlığının tehlikeye atılmasının önlenmesidir. Başka bir ifade ile temel destek ihtiyaç kredisine, banka müşterisi olmasanız bile oturduğunuz yerden başvuru yapabilirsiniz. Hatta onaylanmış olan kredinizi yine oturduğunuz yerden kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi başvurusu için mobil bankacılık kullanım adımları;

Mobil bankacılık, tüm bankacılık işlemlerini 7/24 yapabileceğiniz bir uygulamadır. Ziraat Bankasının bu uygulamasını kullanarak kredinize 7/24 başvuru yapabilir ve onaylanan kredinizi dilediğiniz zaman kullanma imkânı elde edersiniz. Bu başvuruyu nasıl yapacağınızı detaylı olarak açıklayalım;

 • Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi başvurusu için ilk olarak cep telefonunuza Ziraat Mobil uygulamasını indirin.
 • İndirme işlemini ücretsiz olarak yapabilmek için cep telefonunuzda bulunan Google Play ya da Apple Store mağazalarına giriş yapabilirsiniz.
 • Mobil uygulamaya giriş yapabilmek için Ziraat Bankası parolanızı ve müşteri numaranızı kullanmanız gerekir. Giriş için dilerseniz kimlik numaranızı ve Ziraat Bankası parolanızı da kullanabilirsiniz.
 • Cep telefonunuza gelen tek kullanımlık güvenlik kodunu da girdikten sonra girişinizi başarılı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ardından menü kısmına gelerek “bireysel / başvurular / bireysel kredi başvuruları / ihtiyaç destek kredisi adımlarını takip edin ve bu aşamalarda sizde istenen kredi tutarı, kredi vadesi gibi kısa bilgileri girin.
 • Son aşamada girdiğiniz bilgileri kontrol edin ve başvurunuzu gönderin.

Başvurunuzun alındığına dair bir bilgilendirme mesajı gönderilecektir. Başvurunuzun sonucu birkaç gün içinde belli olur. Başvurunuz onaylanırsa size gelen kısa mesajda ne kadar kredi kullanabileceğiniz yazar. Ardından yine mobil bankacılığı kullanarak kredinizi vadesiz hesabınız aktarabilirsiniz.

Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi başvurusu için internet bankacılığı kullanım adımları;

Ziraat Bankasının bu avantajlı kredisine hemen başvuru yapabilmek için internet bankacılığını da kullanabilirsiniz. Ancak bu kanallardan başvuru yapabilmek için Ziraata Bankası müşterisi olmanız gerekir. Başvurunuzu nasıl kolayca yapabileceğinizi detaylı olarak açıklayalım;

 • Karşınıza açılan internet bankacılığı giriş ekranındaki bilgileri doldurmalısınız. Kimlik numaranızı ya da Ziraat müşteri numaranız ve Ziraat parolanızı kullanarak girişinizi yapın. Giriş için dilerseniz kimlik kartınızı da kullanabilirsiniz.
 • Cep telefonunuza gelen tek kullanımlık giriş kodunu da girdikten sonra menü kısmına gelin
 • Ardından “bireysel / başvurular / bireysel kredi başvuruları ve ihtiyaç destek kredisi başvuru adımlarını takip edin.
 • Sizden istenen kredi tutarı, aylık gelir ve kredi vadesi gibi bilgileri girdikten sonra başvurunuzu tamamlayın.
 • Bilgilendirme mesajı cep telefonunuza gönderilecektir. Başvuru sonucunuz ise incelemeye alındıktan birkaç gün sonra belli olur. Onay mesajı alırsanız, krediniz internet bankacılığını kullanarak vadesiz hesabınıza, dilediğiniz zaman aktarabilirsiniz.

Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi başvurusu için web sitesi başvuru formu nasıl doldurulur?

Henüz Ziraat Bankası müşterisi değilseniz, başvuru yapmak için yine banka şubelerine gitmenize gerek yoktur. Web sitesinde bulunan başvuru formunu doldurarak hemen başvurunuzu yapabilir ve onaylanan kredinizi yine bankaya gitmeye gerek kalmadan kullanabilirsiniz. Bu başvuruyu yapabilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır;

 • Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi başvuru formuna ulaşmak için https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi?ch=2 adresini tıklayın.
 • Karşınıza gelen ekranda yer alan bilgileri eksiksiz olarak doldurun. İlk aşamada kişisel bilgileriniz istenecektir. Bu ekrandan kredi vadesi, kredi tutarı, kimlik numarası, cep telefonu, ödeme günü tercihi gibi bilgileri doldurduktan sonra diğer aşamaya geçersiniz.
 • İkinci aşamada cep telefonunuza gelen SMS doğrulama kodunu girin ve başvurunuzu tamamlayın.
 • Başvurunuzun alındığına dair bilgilendirme mesajı gelecektir. İnceleme sonrasında birkaç gün içinde onaylandı mesajı alırsınız. Onaylanan tutar kadar kredinizi banka şubelerinden kullanabilirsiniz.

Kredi başvurumun hangi aşamada olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Yapmış olduğunuz kredi başvurusunun hangi aşamada olduğunu öğrenmek için banka müşterisi olan kişiler mobil uygulamayı ya da internet bankacılığını kullanabilirler. Banka müşterisi değilseniz de https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi-kullandirim adresine tıklayarak başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi nasıl kullanılır?

Onaylanmış olan kredinizi banka şubesine gitmeye gerek kalamadan kullanabilirsiniz. Banka müşterisi olan ya da olmayan kişiler için farklı kullanma seçenekleri mevcuttur. Sizlere bütün seçenekler hakkında detaylı bilgi sunalım;

Ziraat Bankası müşterisi olan kişiler mobil uygulamayı ya da internet bankacılığını kullanarak “başvurular / başvuru takip / ürün başvuruları” adımlarını takip ederek kredilerini kullanabilirler. Sözleşmelerini onayladıktan sonra, onaylanmış olan kredi tutarını girerek hemen vadesiz hesabınıza aktarabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkartınız ve bu kartın şifresi varsa, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üyesi olabilir ve hemen şifrenizi alabilirsiniz. İnternet bankacılığı şifrenizi alabilmek için web sitesindeki hemen başvur kısmına tıklamanız yeterli olacaktır. Ardından yukarıdaki adımlar ile kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

Bankkarıtnız ya da kart şifreniz bulunmuyorsa https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi-kullandirim adresine tıklayarak kredinizi kullanabilirsiniz. Karşınıza açılan sayfada üç aşama yer alacaktır. İlk aşamada kimlik numaranızı, cep telefonu numaranız ve ekrandaki güvenlik kodunu girmelisiniz. İkinci aşamada cep telefonunuza gönderilen SMS doğrulama kodunu girmelisiniz. Son aşamada ise onaylanmış olan kredi tutarını, vadesini, ödeme tarihini ve 6 ay ödemesiz dönemli olup olmadığını işaretleyerek kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi kullanım için tercih edebileceğiniz bir başka yol da ATM’lerdir. Kredinizi Bankakrtınızla kullanmanız mümkündür. Eğer Ziraat Bankası kartınız yoksa kartsız işlemler menüsüne gelerek buradan diğer işlemler menüsüne, buradan da ihtiyaç destek kredi ödemesi kısmına giriş yapmanız gerekir. Sizden istenen kredi günü, kredi tutarı ve vadesi gibi  bilgileri girerek hemen kredinizi ATM aracılığı ile alabilirsiniz.

Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi örnek ödeme tablosu nasıldır?

Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi almadan önce hangi kedi tutarına ne kadar ödeyeceğinizi hesaplamak isteyebilirsiniz. Bunun için bankanın web sitesindeki örnek hesaplamalara göz atabilirsiniz. Bu hesaplamaları sizler için daha detaylı olarak yapalım;
Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi sizin adınıza 3.000 lira olarak onaylandıysa;

• Kredinizin toplam vadesi; 36 ay
• Kredinizin ödemesiz dönemi; 6 ay
• Kredinizin aylık faiz oranı; %0,49
• Kredinizin aylık ödenecek taksit tutarı; 113 liradır.
• Toplam geri ödenecek kredi tutarı; 3.387,00 liradır.
• Kredinin yıllık toplam faiz oranı; %8,1326

Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi sizin adınıza 5.000 lira olarak onaylandıysa;

• Kredinizin toplam vadesi; 36 ay
• Kredinizin ödemesiz dönemi; 6 ay
• Kredinizin aylık faiz oranı; %0,49
• Kredinizin aylık ödenecek taksit tutarı; 188 liradır.
• Toplam geri ödenecek kredi tutarı; 5.645,00 liradır.
• Kredinin yıllık toplam faiz oranı; %8,1326

Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi sizin adınıza 7.500 lira olarak onaylandıysa;

• Kredinizin toplam vadesi; 36 ay
• Kredinizin ödemesiz dönemi; 6 ay
• Kredinizin aylık faiz oranı; %0,49
• Kredinizin aylık ödenecek taksit tutarı; 282 liradır.
• Toplam geri ödenecek kredi tutarı; 8.467,00 liradır.
• Kredinin yıllık toplam faiz oranı; %8,1326

Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi sizin adınıza 10.000 lira olarak onaylandıysa;

• Kredinizin toplam vadesi; 36 ay
• Kredinizin ödemesiz dönemi; 6 ay
• Kredinizin aylık faiz oranı; %0,49
• Kredinizin aylık ödenecek taksit tutarı; 376 liradır.
• Toplam geri ödenecek kredi tutarı; 11.290,00 liradır.
• Kredinin yıllık toplam faiz oranı; %8,1326

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İş Adresimiz: Emre Karsan Caddesi, No:50. Sk., 34096 Altındağ/ANKARA Türkiye Tel: +90 850 555 21 55 Fax: +90 850 555 21 55 info@anindabankakredisi.com destek@anindabankakredisi.com Bize Ulaşın: bilgi@anindabankakredisi.com