Halkbank Paraf Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Tüm Özellikler

Halkbank Paraf Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? Tüm Özellikler
Sponsor Bağlantılar

Halkbank kredi kartı konusunda en çok tercih edilen isimlerden biridir. Özellikle birbirinden avantajlı kredi kartı ürünlerini bünyesinde bulundurmayı başaran banka sayesinde alışverişler daha kolay bir hale çekilebilir. Halkbank paraf kredi kartı bunlar arasında bulunurken, alışverişi daha rahat şartlar altında yapmanıza olarak sağlayacak bir yüze sahiptir. Paraf kredi kartı sayesinde alışverişleri yüksek taksitler eşliğinde ödemeye başlayabilir, kredi kartına özel olarak sunulan fırsattan anında faydalanabilirsiniz.

Halkbank Paraf Kredi Kartı Özellikleri

Sponsor Bağlantılar

Alışveriş başına puan kazanmanıza neden olacak Paraf Card sayesinde kazandığınız puanları diğer alışverişlerde kullanabilir ve diğer alışverişleri ücretsiz hale getirebilirsiniz. Diğer kredi kartlarına nazaran çok hızlı bir şekilde puan kazanmanıza neden olacak bu seçenek, alışverişi kolay bir hale getirmenize neden olacaktır. Öte yandan nakit ihtiyacınız bulunuyorsa ve bunu basit bir şekilde gidermek için harekete geçmek istiyorsanız doğrudan bu adrese yönelerek bu konuyu en iyi şekilde kapama fırsatı elde edebilirsiniz. Nakit avans özelliği sayesinde uzunca bir süre nakit için arayışa girmeye kesinlikle gerek kalmadan istediğiniz gibi nakit çekebilme hakkınız bulunur. Bu şekilde dilediğiniz her an nakit para çekme hakkına sahip olurken, almış olduğunuz bu nakit avansı uzun vade farkı aracılığıyla ödemeye başlayabileceksiniz. 

Öte yandan Paraf kredi kartı özellikleri bununla sınırlı kalmayıp, ödeme konusunda da önemli avantajlar sunmaktadır. Borç taksitlendirme, sonradan taksitlendirme, borç erteleme gibi pek çok avantajı bulunan kredi kartı sayesinde ödeme işlemlerini daha rahat bir şekilde yapabilmiş olacaksınız. Ayrıca Para kredi kartına özel olarak dönemsel olarak yayınlanan kampanyalara katılma hakkı da elde etmiş olacaksınız. Yani her açıdan bundan sonraki dönemde alışverişleri kolay bir hale getirmek ve ödemeleri en rahat şekilde yapabilmek için tercihinizi bu kredi kartından yana kullanabilirsiniz. Üstelik son derece rahat başvuru yöntemleri ortaya çıkarken, hızlı bir süre içinde bu kredi kartının sahibi olmuş olacaksınız.

Sponsor Bağlantılar

Paraf Kredi Kartı Çeşitleri

Paraf Kredi Kartı;

Paraf kredi kartı ile yurt içinde ve yurt dışında VİSA ya da MasterCard bulunan tüm üye iş yerlerinde, ayrıca yurt içinde Troy logosu bulunan tüm iş yerlerinde de alışveriş yapabilirsiniz. Bahsedilen üye iş yerlerinde yurt içi kapsamında taksitli alışveriş yapabilir ve/veya kampanyalardan yararlanma imkanına sahip olabilirsiniz.

Paraf Gold Kredi Kartı;

Sponsor Bağlantılar

Paraf Gold kartı ile hem yurt içinde hem de yurt dışında VİSA ve MasterCard bulunan tüm üye iş yerlerinde alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca yurt içi kapsamında taksitli alışverişler yapabilir ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Paraf Gold kredi kartını kullandıkça anında ParafPara kazanabilir, kazandığınız bu ParafParalarla da üye iş yerlerinde para gibi kullanarak alışveriş yapabilirsiniz.

Paraf Platinum Kredi Kartı;

Paraf Gold kredi kartı ile aynı özellikleri taşımaktadır ancak ‘Artan ParafPara’ gibi kampanyalarda daha fazla kazanç sağlama hakkına sahiptir.

Paraf Business Kredi Kartı;

Paraf Business kredi kartı, iş yerleri adına harcama yapan kişiler tarafından geliştirilmiştir. Gerek yurt içi gerekse yurt dışı alışverişlerinizde iş yeriyle ilgili aklınıza gelebilecek her harcama için bu kredi kartını kullanabilirsiniz.

Paraf Esnaf Kredi Kartı;

Paraf Esnaf kredi kartı ile çek ve senet işlemlerini kart üzerinden gerçekleştirerek nakit akışınızı düzenleyebilir, mal ve hizmet alımlarında taksitli ve vadeli işlem yapabilir ve ana bayii limit özelliği sayesinde çalıştığınız tedarikçilerden avantajlar sağlayabilirsiniz.

Paraf KOBİ Kredi Kartı;

Paraf KOBİ kredi kartı ile tek bir kart üzerinden tüm ticari işlemlerini gerçekleştirebilir ve taksitli veya vadeli işlemler yaparak ticaret hacminizi günden güne büyütebilirsiniz. Ayrıca nakit akışınızı güvenle düzenlerken size özel ürün ve kampanyalardan yararlanıp ParafPara kazanma şansı da yakalarsınız.

Parafly kredi kartı;

Parafly kredi kartı, benzersiz ayrıcalıklar sunan ve müşterilerine starlara layık bir dünyanın kapılarını açan bir karttır. Bu kartı dünyanın neresinde olursanız olun visa ve mastercard logasu olan tüm işyerlerinde kullanama imkânınız bulunmaktadır. Ayrıca bu kart ile size özel olan çok sayıda ayrıcalık sunulmaktadır.

Bu kart ile sahip olacağınız birkaç avantaj ise asistan hizmeti, her yer lounge hizmeti, seyahat hattı hizmeti, avansa parafpara, 5 kat parafpara, yurt dış seyahat sigortası, Esenboğa havalimanı lounge hizmeti, İspark’ta ücretsiz otopark hizmeti, transfer hizmeti, paraf gümün, paraf üstü, taksitli nakit avans, sonradan taksit, nakit avans, borç taksitlendirme, fatura ödeme talimatı verme, kredi kartınızdan kira ve eğitim aidatı otomatik ödemesi verme, fatura ve kurum tahsilatları yapma özelliği, birikimli vadeli altın mevduat hesabı talimatı verme, birikimli mevduat talimatı verme, yabancı para hesap özelliği, HGS, paraf para, taksitli kullanım, temassız kullanım, BKM Express ayrıcalıkları, SMS şifre, sanal kart, üst düzey güvenlikli 3D şifreleme özelliği, limit belirleme ve e-ekstredir.

Paraf Kredi Kartı Ayrıcalıkları Nelerdir?

Paraf günüm kampanyası ile belirlediğiniz bir günde her ay için geçerli olacak şekilde %5 indirim, 2 ay erteleme, +4 taksit veya 5 kat ParafPara kazanma ayrıcalıklarından birini tercih edebilirsiniz.

ParafÜstü uygulaması ile 100 ve katlarında alışveriş yaptığınızda tek seferde maksimum 9,99 TL ve ayda maksimum 25 TL indirim kazanabilirsiniz.

İSPARK’ta ücretsiz otopark uygulaması için tek seferde 150 TL’lik alışveriş yaptığınız takdirde yol üstü otoparklarda 2 saat, açık ve katlı otoparklarda 3 saat bedava park imkanı kazanabilirsiniz.

Artan ParafPara uygulaması ile Paraf kullananlar 1500 ve üzeri alışverişlerinde ekstra %20, Paraf Gold kullananlar 1500-5000 TL arasındaki alışverişlerinde ekstra %20 ve 5000 TL’nin üzerindeki alışverişlerinde ekstra %30, Paraf Platinum kullananlar 1500-10000 TL arasındaki alışverişlerinde ekstra %30 ve 10000 TL üzerindeki alışverişlerinde %50 ParafPara kazanabiliyorlar.

Paraf kartlarınız ile 200 TL’den 15000 TL’ye kadar nakit ihtiyaçlarınızı %2 faiz oranı ile 3,6,9 ve 12 aylık taksitler şeklinde alabilirsiniz.

Ayrıca Nakit Avans, Sonradan Taksit, Borç Taksitlendirme, Fatura Ödeme Talimatı, Kredi Kartından Kira / Aidat / Eğitim Talimatı, Fatura ve Kurum Tahsilatları Özelliği, Birikimli Mevduat Talimatları, Esenboğa Havalimanı Lounge, YP Hesap Özeti, E-ekstre, HGS, ParafPara, Taksit, Temassız Özellik, Bkm Express, SMS Şifre, Sanal Kart, 3D Secure ve Limit uygulamaları ile avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Paraf Kredi Kartı Başvurusu

Paraf kredi kartı başvurusu bu kredi kartına başvuruda bulunmak isteyenlerin merak ettiği sorulardan biri olmaktadır. Paraf kredi kartına başvuruda bulunmak için karşınıza birden fazla yol çıkar. Bunlar arasında hangisi şuan sizin için daha uygun görünüyorsa onu tercih ederek hemen başvuru işlemini tamamlayabilirsiniz. Başvuru konusunda ilk olarak tercih edebileceğiniz yöntem internet üzerinden başvuru yapmaktır. Bunun için yapılması gereken şey ise Paraf kredi kartının resmi internet sitesini ziyaret ederek başvuruda bulunmaktadır. İnternetten kredi kartı başvurusu yapmak için hızlı başvur butonuna tıklamanız yeterlidir. Bu ekranda karşınıza kredi kartını almak için gerekli olan bilgiler gelecektir. Size sorulan sorulara eksiksiz ve doğru olarak cevap verdikten sonra başvuru işlemini tamamlamış olursunuz. Başvuru formunda kredi kartı talebinde bulunan kişiden istenen bilgiler arasında ise T.C kimlik numarası, doğum tarihi, gelir bilgileri bulunmaktadır. Başvuru formunu gönder dedikten sonra kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Yapmış olduğunuz başvuruya dakikalar içinde olumlu veya olumsuz herhangi bir cevap gelmiş olacaktır.

Paraf kredi kartı başvurusu, Halkbank’ın internet bankacılığı ve mobil bankacılıktan da yapılmaktadır. Bu kartın ayrıcalıklarına sahip olmak ve zaman kaybetmeden başvuru yapmak için bu uygulamalardan birini tercih edebilirsiniz. İnternet bankacılığından başvuru yapmak için banka müşterisi olmanız gerekir. Bankanın internet sitesinde bulunan “İnternet Şubesi” giriş kısmına tıklayarak hemen girişinizi yapabilirsiniz. Giriş yapmak için bankanın size vermiş olduğu müşteri numarasını ve şifreyi kullanmanız gerekir. Eğer şifreniz yoksa, yine bu bölümden şifrenizi alabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra “kredi kartı- kredi kartı başvuru” seçeneklerini takip ederek hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sırasında uzun uzun form doldurmanıza gerek kalmaz. Çünkü bankada tim kişisel bilgileriniz bulunmaktadır.

Mobil bankacılıktan başvuru yapmak için de cep telefonunuza bankanın mobil uygulamasını indirmeniz gerekir Halk Bank mobil uygulamasına giriş yapmak için yine banka müşterisi olmanız gerekir. Bankanın size vermiş olduğu müşteri numarasını ve şifreyi kullanarak giriş yaptıktan sonra cep telefonunuza bir doğrulama kodu gelecektir. Bu kod, güvenli giriş için gereklidir. Giriş yaptıktan sonra internet bankacılığındaki adımları takip ederek hemen paraf kart başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra kredi kartınız, ikamet ettiğiniz adresinize postalanacaktır.

Bunun yanında kısa mesajla Paraf kredi kartı başvurusu yapabilme hakkı da bulunur. Bunun için telefonun mesaj yazma bölümüne giriş yaptıktan sonra T.C kimlik numarası ve gelir bilginizi yazarak 3452’ye kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. Başvurunuza dair sonucu sadece dakikalar içinde cep telefonunuza almış olursunuz.

Ayrıca 0850 222 0 400 numaralı Halkbank Müşteri Hizmetleri üzerinden, Halkbank şubelerinden, Halkbank mobil uygulaması üzerinden ve Halkbank bankamatikleri üzerinden de istediğiniz her an Paraf kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Halkbank Paraf Kredi Kartı Başvuru Şartları Nelerdir?

Halkbank paraf kredi kartı, bankanın kendi müşterilerine daha kolay şartlarda sunulmaktadır. Banka, kendi müşterilerinden gelir belgesi istemez ya da sayfalarca form doldurmaya gerek kalmaz. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi Halkbank müşterisi değilseniz form doldurarak başvuru yapmanız gerekir. Başvurudan sonra girmiş olduğunuz bilgilerin doğru olup olmadığı sorgulanır. Bu sorgulama sistem üzerinden otomatik olarak yapılır. Sorgulama sırasında aylık gelir, iş ve sigorta bilgilerinize bakılır. Eğer banka politikalarına uygunsanız, kredi kartı başvurunuz onaylanır.

Kart başvurunuzun onaylanması için aylık düzenli bir gelirinizin olması, başka bankalara olan kredi kartı borçlarınızın aylık gelirinizi aşmaması, sigorta primlerinin düzenli olarak ödenmiş olması ve kredi notunuz yüksek olması gerekir. Bu şartları taşıyan kişilerin kart başvuruları çok hızlı bir şekilde onaylanır.

Halkbank paraf kredi kartı faiz oranları ve ücretleri nasıldır?

Her bankada olduğu gibi Halkbank Paraf kredi kartı için de faiz oranları ve ücretler bellidir. Bankalar bu ücretleri, kredi kartları ile verdikleri hizmetler karşılığında alırlar. Bu kredi kartlarının ücretleri ve faiz oranlarından aşağıdaki şekilde bahsedebiliriz;

  • Alışveriş için belirlenmiş olan faiz oranı %1,60’dır.
  • Kartınızdan alacağınız nakit avans için faiz oranı %1,60‘dır.
  • Kartınıza ödemediğiniz borçlarınız üzerinden işletilecek olan gecikme faizi oranı %2,00’dir.
  • Paraf kredi kartınızdan yıllık alınacak olan aidat ücreti 39 liradır. Bu karta bağlı olan ek kartınız varsa bu kart için de 19 lira alınır.
  • Kredi kartınızdan yaptığınız alışverişlerinizi ya da borçlarınızı taksitlendirmek istediğinizde alınacak faiz oranı %1,60’dır.
  • Taksitli nakit avans faizleri 3 aylık, 6 aylık,9 aylık ve 2 aylık olarak iler. Bu aylar için %1,60 olarak uygulanır.
  • Kredi kartınızın ekstresini ya da yaptığınız alışverişlerinizi sonradan taksitlendirmek istediğinizde 3 aydan 12 aya kadar olan taksitler için %1,60 oranında faiz uygulanır.

Kartınızdan yapacağınız fatura ödemelerinde 100 liraya kadar olan faturalar için 1,24 lira, 100 liranın üzerinde olan fatura bedelleri için de %1,34 oranında komisyon ücretleri alınır.

Halkbank paraf kredi kartı diğer avantajları nelerdir?

Halkbank paraf kredi kartı ile birbirinden farklı avantajlar dünyasına müşterilerini çağırıyor. Bu kartın sunmuş olduğu özellikler, kullanıcılarına büyük avantaj sağlıyor. Bu özelliklerin neler olduğunu tek tek açıklayalım;

Halkbank paraf kart paraf günüm özelliği;

Paraf günüm özelliği sayesinde kartınızdaki kampanyaları ve kampanyaların günlerini kendiniz beleyebilirsiniz. Dilediğiniz kampanyayı oluşturabilir ve ay içinde hangi günlerde geçerli olacağını seçebilirsiniz. Bu özellik sayesinde ayda bir defa olmak üzere kendi belirleyeceğiniz bir günde %5 indirim, alışverişleriniz de +4 taksit ya da 5 kat paraf para kazanma şansı yakalayabilirsiniz. Bu özelliği dilerseniz her ay aynı günde ve aynı kampanyadan yararlanarak kullanabilirsiniz.

Paraf günüm özelliğini kullanabilmek için; yararlanmak istediğiniz kampanya kodu ile birlikte kartınızın son altı hanesini ve belirlediğiniz günü aralarında boşluk bırakarak yazdıktan sonra 3404 numarasına kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.
Kampanya kodları ise indirim için “I”, erteleme kampanyası için “E”, 5 kat paraf para için “P” ve artı taksit avantajı için “T” harfleridir. Daha önce belirlediğiniz kampanyayı ve gününü değiştirmek istediğinizde ise Halkbank Dialog merkezini arayabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir