Ziraat Bankası 60 Ay Vadeli Tüketici Kredisi

Ziraat Bankası 60 Ay Vadeli Tüketici Kredisi
Sponsor Bağlantılar

60 ay vadeli kredi kampanyaları neredeyse her banka tarafından sunulmaktadır. Bunun nedeni, yükselen kredi faiz oranları ile tüketicilerin aylık ödeme tutarlarının artmasıdır. Kredi faiz oranı ne kadar yüksekse kredi taksitlerinize ödeyeceğiniz rakam o kadar yüksek olacaktır. Düşük vade ve yüksek faiz oranı ile kredi çekerseniz, aylık tutarınız yüksek olacağı için kredi geri ödemesinde sıkıntıya düşebilirsiniz. Pek çok vatandaş da düşük vadeli kredileri geri ödemede sıkıntı yaşayacağı için bu tür kredilere başvuru yapmamaktadır. Bunun üzerine bankalar harekete geçmiş ve ihtiyaç kredisi vadelerini 60 aya kadar uzatmıştır. Bu bankalara Ziraat Bankası da eklendi. Ziraat Bankası 60 ay vadeli tüketici kredisi ile bütçenizi zorlamadan nakit ihtiyaçlarınızı karşılama imkânı sunmaktadır. Bu kredinin özellikleri ve başvuru kanalları hakkında detaylı bilgi verelim;

Ziraat Bankası 60 ay vadeli tüketici kredisi özellikleri nelerdir?

Sponsor Bağlantılar

Son zamanlarda kampanya yapan ve müşterilerine uzun vade ile kolaylık sağlayan Ziraat Bankası, her ihtiyacınıza uygun ihtiyaç kredisi seçeneği ile uygun faiz oranları da sunmaktadır. Bu kredinin özellikleri aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

 • Ziraat bankasının sunmuş olduğu bu ihtiyaç kredisinin geri ödemesini dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. Bu nedenle kredi, esnek bir yapıya sahiptir.
 • Bu krediyi 3 aydan 60 aya kadar vadelerle alma imkânınız bulunmaktadır. Bu sayede aylık taksit miktarlarınızı düşürebilir ve kredinizi daha rahat ödeyebilirsiniz.
 • Bu kredinin verilebilmesi için kefil ya da ipotek gibi teminatlar istenebilmektedir. Bu teminatlar piyasadaki toplam borç miktarınıza ve kredi notunuza bağlı olarak istenir.
 • Bu kredinin vadesi boyunca hayat sigortası yapılmaktadır. Yapılacak olan hayat sigortasının tutarı kredinin vadesine, kredi tutarına, krediyi alacak kişinin yaşına ve cinsiyetine bağlı olarak değişmektedir.
 • Bu krediden alınacak faiz oranı %1,90 olarak belirlenmiştir. Bu oran tüm tutarlar ve tüm vadeler için geçerlidir.
 • Krediye 1.000 liradan 100.000 liraya kadar olan tüm ihtiyaçlarınız için başvuru yapabilirsiniz.

Bu bankadan 100.000 lira krediyi 60 ay vadeli olarak çekmek istediğinizde aylık faiz oranınız %1,90 olacaktır. Krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarınız 3.075,09 lira olur.

Sponsor Bağlantılar

Ziraat Bankası 60 ay vadeli tüketici kredisi başvuruları nasıl yapılır?

Ziraat Bankası, teknolojinin gelişmesi ile birlikte çok sayıda kanaldan kredi başvurusu almaktadır. Ziraat Bankası 60 ay vadeli tüketici kredisi için başvuru yapacağınız kanalları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

 • Bu krediye başvurularınızı banka ATM’lerinden yapabilirsiniz. Bankamatik kartınız ya da kredi kartınız üzerinden hemen başvuru yapabilir ve kredinizi banka şubelerinde vakit kaybetmek zorunda kalmadan hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. Kredinizin tutarını ve vadesini kendiniz belirleyebilirsiniz.
 • Ziraat Bankası müşterisiyseniz mobil bankacılık üzerinden hemen kredinize başvuru yapabilir ve paranızı vakit kaybetmeden hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • Bankanı müşterisiyseniz internet bankacılığını kullanarak da kredi başvurularınızı yapabilir ve paranızı hesabınıza aktarabilirsiniz. Bunun için bankanın size vermiş olduğu internet şifresini kullanmanız gerekir. Bankanın internet sitesine girerek internet bankacılığına, bu şifre ile giriş yapabilir ve ardından kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kredi başvurunuz onaylandığında, ek belge istenmiyorsa paranızı hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • Banka müşterisi değilseniz internet sitesinde bulunan başvuru formunu eksiksiz olarak doldurup gönderebilirsiniz. Formunuz alındıktan sonra hemen değerlendirmeye alınırsınız. Ardından başvurunuzla ilgili kısa mesaj alırsınız. Başvurunuzun onaylanması halinde size en yakın banka şubesine giderek gerekli belgeleri teslim ettikten sonra, kredinizi kullanabilirsiniz.
 • Kredi başvurularınız için bankanın internet bankacılığını da arayabilir ve hemen başvurunuzun yapılmasını sağlayabilirsiniz. Siz daha telefonun ucundayken kredi başvurunuz hemen sonuçlanır. Olumlu olan başvurunuz için banka şubelerine giderek, krediniz alabilirsiniz.

Ziraat Bankası 60 ay vadeli tüketici kredisi örnek ödeme tablosu nasıldır?

Ziraat Bankası aracılığı ile tüketici kredilerini 100 bin liraya kadar kullanma imkânınız bulunmaktadır. Bu krediyi 60 ay vade ile aldığınızda ise ödeme tablonuz aşağıdaki şekilde olur;

 • Ziraat bankası 60 ay vadeli tüketici kredisini 20 bin lira için almak istediğinizde aylık faiz oranınız %1,25 olacaktır. Bu kredi için aylık olarak 507 lira taksit ödersiniz. Bu kredinin yıllık maliyet oranı %19,8519 olur.
 • Bu bankadan 60 ay vade ile 30.000 lira kredi almak istediğinizde, bu kredinin faiz oranı yine %1,25’ten başlayacaktır. Krediniz için aylık olarak 761,80 lira ödersiniz. Bu kredinin yıllık maliyet oranı %19,8519 olur.
 • Bu bankadan 60 ay vade ile 40.000 lira kredi almak istediğinizde ise aylık faiz oranı yine %1,25 olacaktır. Bu kredi için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.015,74 lira olur. Yıllık maliyet oranı diğerleri ile aynıdır.
 • Bu bankadan 60 ay vade ile 50.000 lira kredi almak isteğinizde ise aylık faiz oranı yine %1,25’ten başlar. Bu kredi için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarınız 1.269,67 lira olarak hesaplanır. Kredinin yıllık maliyet oranı, diğer tutarlar ile aynı kalır.

Ziraat Bankası tüketici kredisi alma şartları nelerdir?

Ziraat Bankası 60 ay vadeli tüketici kredisini alabilmek için bazı şartları taşıyor olmanız gerekir. Ziraat Bankası bu kredileri, özellikle kendisinden maaş alan emeklilere, özel sektör çalışanlarına ya da kamu sektörü çalışanlarına vermektedir. Ayrıca kendisiyle çalışan esnaf ve şirket müşterilerine ise indirimli faiz oranları uygular. Ziraat Bankasının bu avantajlı tüketici kredisinden faydalanabilmek için aşağıdaki şartları taşıyor olmanız gerekir;

Sponsor Bağlantılar
 • İlk yapmanız gereken kredi notunuzu sorgulamaktır. Eğer kredi notunuz 1500 ve üzerindeyse, Ziraat bankasından online kanalları kullanarak hemen kredinizi alabilirsiniz ancak kredi notunuz bu seviyenin altındaysa, bu bankadan kredi kullanabilmek için ipotek ya da kefil teminatı vermeniz gerekir.
 • Bu bankadan kredi alabilmenizin bir diğer önemli koşulu da aylık gelirinizin olmasıdır. Aylık geliriniz varsa ve diğer bankalara olan borçlarınızla birlikte yeterli geliyorsa, bu krediyi alabilirsiniz.
 • Ziraat Bankasından kredi almak için sigorta primlerinizi de kontrol etmeniz gerekir. Son üç aylık primleriniz düzenli şekilde ödendiyse, bu bankadan kredinizi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası 60 ay vadeli tüketici kredisi banka şubelerinden nasıl alınır?

Ziraat Bankası 60 ay vadeli tüketici kredisi için başvurularınızı, size en yakın Ziraat Bankası şubelerinden yapabilirsiniz. Banka şubelerinden başvuru yapmak için eğer bu bankanın müşteri değilseniz, bazı belgeleri yanınızda bulundurmanız gerekir. Ziraat Bankası müşterisi olanlar yanlarına yalnızca kimlik belgesi alarak kredilerine başvuru yapabilirler. Başvuru sırasında aşağıdaki belgeleri yanınızda bulundursanız kredi işlemleriniz daha hızlı yapılacaktır.

• Kimlik belgesi, ehliyet ya da pasaport olmalıdır.

• Yanınızda, oturduğunuz eve ait ikametgâh belgesi ya da bu evin adresine kesilen bir adet son iki aya ait fatura belgesi bulunmalıdır.

• Sigorta primlerinin ödenmiş olduğuna dair hizmet dökümü belgeniz olmalıdır.

• Maaşlı olarak çalışıyorsanız maaş bordrosu ya da maaş yazısı ile birlikte çalıştığınız şirketin imza sirküleri yer almalıdır.

• Serbest meslek gelirleriniz varsa gelir bilançosu, vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri ve gelir vergisi beyannamesi bulunmalıdır.

• Şirket ortağı geliriniz varsa kurumlar vergisi beyannamesi, vergi levhası, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi ve vergi bilançosu belgeleriniz bulunmalıdır.

• Emekli maaşınız varsa, bu maaşı aldığınız hesabın dekontunu ya da hesap cüzdanını yanınızda bulundurmalısınız.

• Kira geliriniz varsa, kiraya konu olan gayrimenkulün fotokopisi ile birlikte kira kontrat belgeniz ve kirayı aldığınız hesabın dekontu olmalıdır.

Ziraat Bankası bireysel temel ihtiyaç destek kredisi;

Ziraat Bankasında son zamanların en çok başvuru alan ve en çok tercih edilen kredisi bireysel tele destek ihtiyaç kredisidir. Bu kredi, pandemi nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan az ve orta gelirli vatandaşlar için sunulan, özel bir kredidir. Bu krediye henüz başvuru yapmadıysanız, hemen başvurunuzu yapabilir ve kredinizi hemen alabilirsiniz. Ziraat Bankası temel destek ihtiyaç kredisi genel özellikleri ise şöyledir;

• Bu krediyi aylık haneye giren toplam geliri 5.000 liranın altında olan kişiler alabilirler.
• Kredi başvurularını aynı evde yaşayan eşlerden yalnızca biri web sitesinden, internet bankacılığından ya da mobil bankacılıktan yapmalıdır.
• Bu krediyi almak için yalnızca kimlik belgeniz ile başvuru yapmanız yeterlidir. Hatta kredinizi hesabınıza aktarmak için online kanaldan müşteri de olabilirsiniz.
• Banka müşterisi olan ya da olmayan herkes, bu krediye başvuru yapabilmektedir.
• Kredinizi alırken sizden gelir belgesi, kefil ya da teminat istenmez.
• Bu krediyi 36 aya varan vadelerde hemen alabilirsiniz.
• Kredinizi 6 ay ödemesiz dönemli alarak bütçenizi rahatlatabilirsiniz.
• Bu kredinin faiz oranı %0,49 olarak belirlenmiştir ve bu oran herkes için geçerlidir.
• Söz konusu krediden hayat sigortası alınmaz. Yalnızca dosya masrafları alınır.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir