Alternatif Bank Bahar Kredisi Sizleri Bekliyor

Alternatif Bank Bahar Kredisi Sizleri Bekliyor
Sponsor Bağlantılar

Alternatif Bank son zamanların en gözde bankalarından biridir. Özellikle engelsiz bankacılık ve dijital bankacılık alanında özel hizmetler sunan bu banka, krediler alanında da en çok tercih edilen bankalardan biridir. Son zamanlarda yapmış olduğu kampanyası ise Bahar Kredisidir. Bu bankadan uygun faiz oranları ve düşük taksit tutarları ile kredinizi alabilirsiniz. Alternatif Bank bahar kredisi hakkında detaylı bilgi sunalım;

Alternatif Bank bahar kredisi özellikleri nelerdir?

Sponsor Bağlantılar

Alternatif Bankın sunmuş olduğu bahar kredisi, bu yılın bahar ayarlarında geçerli olan kampanyasıdır. Kampanyaya olan talebe göre bu kredini süresi uzatılabilir. Bu kredinin özelliklerini aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • Bu bankadan bahar kredisi için 1.000 liradan 30.000 liraya kadar olan ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere başvuru yapabilirsiniz.
 • Bu krediye 3 ay ile 60 ay arasında vadeler ile sahip olabilirsiniz.,
 • Bu krediden, kredi tutarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti yani dosya masrafı alınmaktadır.
 • Kredi için hayat sigortası masrafı alınmaktadır. Bu hayat sigortası kredinin vadesine, kredi tutarına, krediyi çeken kişinin cinsiyetine ve yaşına göre değişmektedir.
 • Kredi için belirlenmiş olan aylık faiz oranı %2,05’tir.

Alternatif Bank bahar kredisi örnek ödeme planları;

Bu bankadan nakit ihtiyaçlarınıza göre uygun vadelerde kredi çekmeniz mümkündür. Alternatif Bank bahar kredisi için çekeceğiniz kredi tutarına ve vadeye göre örnek ödeme planları aşağıdaki şekilde olacaktır;

 • Bankadan 10.000 lira kredi çektiğinizde ve kredi vadesini 12 ay olarak belirlediğinizde ödeyeceğiniz aylık faiz oranı %2,05 olacaktır. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 973 TL olur. Krediye ödeyeceğiniz toplam tutar ise 11.722 TL olacaktır.
 • Bu bankadan 5.000 lira olan kredinizi 60 ay vadeli olarak çektiğinizde aylık ödeyeceğiniz faiz oranı değişmeyecek ve %2,05 olacaktır. Kredinin aylık ödeme tutarı 160 TL olur. Bu krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar ise 9.644 lira olacaktır.
 • Bu bankadan 60 ay vade ile 30.000 lira kredi alırsanız aylık faiz oranınız yine %2,05 olacaktır. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 962 TL olur. Krediye ödeyeceğiniz toplam tutar ise 57.863 lira olacaktır.
 • Bu bankadan 30.000 lira olan nakit ihtiyaçlarınız için 24 ay vade ile kredi çekmek isterseniz kredinin aylık faiz oranı %2,05 olur. Krediye aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.670 lira ve geri ödeyeceğiniz toplam tutar ise 40.236 lira olacaktır.

Yukarıdaki hesaplamalardan da görüleceği üzere kredi vadesini ne kadar düşük tutarsanız, geri ödeyeceğiniz toplam tutar da o kadar azalacaktır. Ancak uzun vadeli olarak kredilerin aylık tutarı düşük olduğu için daha fazla tercih edildiği görülmektedir.

Alternatif Bank bahar kredisi başvuruları nasıl yapılır?

Bu bankadan kredi almak için size en yakın banka şubesine gidebilirsiniz. Bulunduğunuz ilde banka şubesi olup olmadığını bankanın internet sitesinden kont öl edebilirsiniz. Banka şubesine gitmek istemiyorsanız ya da bulunduğunuz ilde bu bankanın şubesi yoksa kredi başvurularınız için internet şubesini, mobil şubeyi, çağrı merkezini ya da banka ATM’lerini kullanabilirsiniz.

Banka müşterisi değilseniz bile hemen çağrı merkezlerini arayarak bu bankadan hesabınızın açılmasını sağlayabilir ve kredi başvurularınızı yapabilirsiniz. Alternatif Bankın internet şubesi ve mobil şubesi üzerinden başvuru yapabilmeniz için banka müşterisi olmanız ve banka tarafından size verilen kullanıcı kodu ve müşteri numarası ile bu yerlere giriş yapmanız gerekir. Mobil şube ya da internet şubesi üzerinde yapılan başvuruların onaylanması daha kolay olacaktır. Kredi başvurunuz onaylandığında paranızı hesabınıza aktarmak için size en yakın banka şubesine gidebilir ya da online şube yöntemlerden biri ile paranızı hesabınıza alabilirsiniz.

Alternatif Bank bahar kredisi için internet bankacılığından nasıl başvuru yapılır?

Alternatif Bank bahar kredisi başvuru yöntemlerinden biri de internet bankacılığıdır. İnternet bankacılığını kullanarak başvuru yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 • İlk olarak https://www.alternatifbank.com.tr/bireysel/krediler/ihtiyac-kredisi/sonbahar-kredisi adresine tıklamanız gerekir. Bu adresten, bahar kredisi ile ilgili detayı bilgi edinebilirsiniz.
 • Bu adreste karşınıza açılan sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “internet şubesi” kısmına tıklamalısınız.
 • Karşınıza yeni bir ekran açılacaktır. Bu ekrandan isterseniz kullanıcı numaranız ile isterseniz de kimlik numaranız ile giriş yapma imkânınız bulunmaktadır. Her iki seçenekle giriş yapmak için mutlaka banka tarafından size verilen şifreyi almış olmanız gerekir. Şifreniz yoksa bankadan ya da çağrı merkezinden alabilirsiniz. Şifrenizi unuttuysanız, bu bölümden yeni şifre alabilirsiniz.
 • İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra menü kısmına gelerek “krediler/ kredi başvurusu” adımlarını takip etmeniz gerekir.
 • Bu adımlarda yer alan kredi bilgilerini girerek, gerekli bilgileri onayladıktan sonra hemen kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.
 • İnternet bankacılığı uygulamasından kredi başvurusu yapmak ve onaylanan kredinizi anında hesabınıza aktarmak oldukça kolaydır. Ayrıca başvurularınızı, mesai saatlerini beklemek zorunda kalmadan, dilediğiniz zaman yapabilir ve onaylanan kredinizi yine dilediğiniz zaman hesabınıza aktarabilirsiniz.

Alternatif Bank bahar kredisi için mobil bankacılıktan nasıl başvuru yapılır?

Alternatif Bank bahar kredisine, banka müşterisi olan kişiler kolayca başvuru yapabilmek için mobil bankacılığı da kullanabilirler. Mobil bankacılığı kullanabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • İlk olarak cep telefonunuza Alternatif Bank mobil uygulamasını indirmeniz gerekir. Bunun için Google Play ya da Apple Store mağazalarını kullanabilir ve uygulamanızı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
 • Ardından banka tarafından sez verilen müşteri numarasını ve şifreyi kullanarak uygulamaya giriş yapmanız gerekir. Giriş yapmak için gerekli olan şifreyi, müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz. Giriş için müşteri numarası yerine kimlik numaranızı da kullanabilirsiniz.
 • Giriş yaptıktan sonra sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu da girerek uygulamaya giriş yapmalısınız.
 • Ardından menü kısmına gelip “krediler / kredi başvurusu” adımlarını takip etmelisiniz.
 • Krediniz için gerekli olan kredi tutarı ve vade bilgilerini girmelisiniz.
 • Ardından açılacak olan onay ekranındaki bilgileri kontrol edip onayladıktan sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Mobil bankacılığın en büyük avantajı sayfalarca form doldurmanıza gerek kalmaz. Aynı zamanda mobil bankacılık üzerinden 7/24 kredi başvurusu yapabilirisiniz. Başvurunuz hemen sonuçlanır ve tarafınıza bildirilir. Onaylanmış olan kredinizi vakit kaybetmeden hesabınıza aktarabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Alternatif Bank bahar kredisi faiz oranları ve ücretleri nasıldır?

Alternatif Bank bahar kredisinin faiz oranları, müşterilerin kredi notuna göre farklılık gösterir. Banka tarafından kredi skoru 1500 üzerinde olanlar ve 1500 altında olanlar için iki farklı faizlendirme tablosu hazırlanmıştır. Sizlere bu tablo hakkında detaylı bilgi verelim;

Kredi notu 1550 ve üzerinde olanlar için faiz oranları; %0,96 ve %1,10 arasında değişmektedir. Buna göre kredi notu 1550 ve üzerinde olanlar alacakları kredinin vadesini 12 aya kadar belirlerse faiz oranı %0,96 olur. Kredi vadesi 24 aya kadar belirlenirse faiz oranı %0,98 olur. 36 ay vadeye kadar alacağınız krediler için faiz oranı %1,06 olarak belirlenirken 60 aya kadar vadeler için belirlenen faiz oranı ise %1,10’dur.

Kredi notu 1500’ün altında olanlar için de faiz oranı yine vade sayısına göre değişmektedir. Buna göre faiz oranları %1,06’dan başlar ve %1,19’a kadar uygulanır. Kredinin vadesini 12 aya kadar olarak belirleyenler %1,06 faiz oranında kredilerini alırlar. Kredi vadesini 24 ay kadar belirleyenler için faiz oranı %1,09 olur. Vadesini 36 aya kadar belirleyenler için faiz oranı %1,12 olur. 48 ay kadar vade için faiz oranı %1,15 olurken 60 ay vadeye kadar faz oranı ise %1,19 olarak belirlenir.

Alternatif Bank beklenen yaz kredisi;

Alternatif Bank yaz kredisi kampanyası ile tüm ihtiyaçlarınızı %0,94’ten başlayan faiz oranlarında karşılıyor. Bu krediyi alırken, bütçenize uygun faiz oranları ödeme seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Krediyi almak için Alternatif Bank banka şubelerinden başvuru yapmanız gerekir.

Başvuru sırasında yanınızda kimlik belgenizi, ikametgâh belgenizi, gelir belgenizi ve hizmet dökümü belgenizi bulundurmanız yeterlidir. Kredi başvurunuz alındıktan sonra size verilecek olan kredi tutarı belirlenir. Ardından bütçenize uygun olan ödeme planına karar veririsiniz ve krediniz anında hesabınıza aktarılır. Alternatif Bank yaz kredisi genel özellikleri şöyledir;

• Alternatif Bank’ın bu avantajlı kredisinin faiz oranları, kredi vadesine göre değişir. Buna göre kredinizi 12 ay vadeye kadar alırsanız %0,94 faiz oranından faydalanabilirsiniz. 24 aya kadar vade için %0,96, 36 aya varan vade için %0,99, 48 aya kadar vade için %1,05 ve 60 aya varan vade için de %1,05 faiz oranı geçerlidir.
• Bu kredi için hayat sigortası ve dosya masrafı alınır.
• Kredinizin faiz oranları düşük olduğunuz için yıllık ve aylık maliyet oranları da oldukça düşüktür.

Alternatif Bank Kredi Erteleme;

Alternatif Bank, tıpkı diğer bankalar gibi pandemi döneminde müşterilerinin kredi borçlarını geri ödemelerine yardımcı olmaktadır. Alternatif Bank’tan kredi alanlar ve bu borcu ödemekte zorlananlar için 3 aylık ya da 6 aylık erteleme seçeneği sunulmaktadır. Bu bankadan ihtiyaç kredisi aldıysanız ve borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız, belirli bir faiz tutarı karşılığında kredi borcunuzun 3 ay veya 6 ay ertelenmesini isteyebilirsiniz. Bu erteleme işleminde aylık ödediğiniz kredi taksit miktarı artacaktır. Çünkü erteleme için bankalar tarafından faiz alınır. Ancak yine de borcunuzu en az 3 ay ötelediğiniz için hem icralık olmaktan kurtulursunuz hem de ödemelerinizi biraz rahatlatabilirsiniz.

Alternatif Bank kredi erteleme işlemini internet bankacılığından yapabilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanabilmek için banka şubelerinden ya da çağrı merkezinden, size özel tanımlanmış olan şifrenizi almanız gerekir. Ardından bankanın web sitesine giderek “internet şube” kısmından bireysele giriş yapın. Kimlik numaranızı ya da müşteri numaranızı ve almış olduğunuz şifreyi kullanarak giriş yapın.

İnternet şubeye giriş yaptıktan sonra “kredilerim” menüsüne gelerek buradan kredinizi seçin ve “ötele / ertele” kısmına tıklayın. Kredinize ödememiş olduğunuz taksitli borçlarınızı hemen 3 aylık ya da 6 aylık dönem için erteleyebilirsiniz. Kaç ay erteleyebileceğiniz, banka tarafından belirlenir.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş Adresimiz: Emre Karsan Caddesi, No:50. Sk., 34096 Altındağ/ANKARA Türkiye Tel: +90 850 555 21 55 Fax: +90 850 555 21 55 info@anindabankakredisi.com destek@anindabankakredisi.com Bize Ulaşın: bilgi@anindabankakredisi.com