İcralık Olanlara 50 Bin TL Kredi Veren Bankalar – GARANTİLİ

İcralık Olanlara 50 Bin TL Kredi Veren Bankalar – GARANTİLİ
Sponsor Bağlantılar

İhtiyaç kredisi başta olmak üzere konut, taşıt ve farklı kredi türlerinin alınması oldukça popülerdir. Ancak, her tüketicinin kredi alması mümkün değildir. Bankalar, kredi notu yüksek ve sicili temiz tüketicilere kredi vermeyi tercih ederler. Kredi notu düşük olanların dahi kredi alamadığı ortamda icralık olanlar kredi alabilir mi sorusunun cevabı merak edilmektedir. İcralık olanlara 50 bin TL kredi veren bankalar var mıdır sorusuna cevap olarak hayır denebilir. Çünkü, bankalar kara listede olanlara bile kredi vermezler. İcralık olma durumu ise kara listeye girmenin bir üst basamağıdır. Bir başka deyişle, normal şartlar altında icralık olanlar bankadan kredi alamazlar.

İcralık Olanlara 50 bin TL Kredi Veren Bankalar Var Mıdır?

Sponsor Bağlantılar

Bankadan kredi alan ancak zamanında ödemeyen tüketicilere banka belirli bir süre tanımaktadır. Verilen süre içerisinde borçların ödenmemesi halinde ise banka, borç tahsilatının gerçekleşmesi adına tüketici hakkında icra takibi başlatır. İcra takibinin başlamasıyla beraber borcun tahsil edilmesi sürecinde banka, devreden çıkar. Borçlunun tek muhattabı avukat olacaktır. Bu durumda, borçlunun bankaya olan borcuna ek olarak bir de avukat masraflarını ödemesi gerekecektir. Maddi olarak zor durumda olan borçlunun bankalara tekrar kredi başvurusunda bulunması mümkün olmaktadır. Ancak, bankalar, icralık olanların yaptığı kredi başvurusunu otomatik olarak reddederler. Bunun yanı sıra, bazı bankaların borçluların hukuk dışı unsurlara başvurmaması adına dönem dönem icralık olanlara özel kredi kampanyaları düzenledikleri bilinmektedir.

İcralık Olanların Kredi Alabileceği Kampanyalar

Vakıfbank; 2019 yılı içerisinde icralık olanlara ve yasal takibe düşenlere özel bir kampanya başlatmıştır. Yanındaki Güç Paketi olarak bilinen bu kampanya sayesinde kredi veya kredi kartı borcu olanların borçlarını kapatabilmeleri adına onlara uygun faiz oranlarıyla ödeme imkanı sunulmuştur. Bunun yanı sıra, takibe düşen borcu olanlara sıfır faizle borçlarını ödeyebilme fırsatı tanınmıştır. Vakıfbank’ın 2019 yılında uygulamaya koyduğu bu kampanya ile beraber 100 bin TL’ye kadar kredi borcu olanların 12 ay vadeli ve aylık eşit taksitler halinde hazırlanan ödeme planıyla beraber borçlarını kapatması mümkün olmaktadır. İcralık olanların Vakıfbank’ın bu kampanyasına benzeyen kampanyaları takip etmesi gerekir.

Sponsor Bağlantılar

İcralık Olanlara Kredi Konusunda Yardımcı Olan Bankalar

İcralık olanlara 50 bin TL kredi veren bankalar var mıdır diye düşünenlerin bu konuda pek hevesli olmaması gerekir. Çünkü, Garanti Bankası veya Ziraat Bankası gibi bankaların icralık olanların yaptığı kredi başvurusunu otomatik olarak reddettiği bilinen bir gerçektir. Ancak, Aktifbank, Burgan Bank, QNB Finansbank ve Enpara.com gibi bankaların icralık olanlara daha ılımlı yaklaştığından bahsedilebilir. Ancak, icralık olan kişinin çok iyi bir geliri olduğunu belgelemesi şarttır. Ek olarak şunu söylemek gerekir ki icralık olanlar, bu bankalardan kesin olarak kredi alır diye bir yargı yoktur. Bu bankalar, kredi notu düşük olan tüketicilere kredi vermesiyle tanınan bankalardır.

İcralık Olan Kişinin Kredi Başvurusu Yapması

İcralık olan kişilerin yaptıkları kredi başvuruları, büyük oranda olumsuz cevapla sonlanmaktadır. Bu durumla karşılaşan bir tüketicinin yapması gereken şey, İcra Müdürlüğü’ne giderek mal beyanında bulunmaktır. Tüketicinin yaptığı başvurular, ilamlı veya ilamsız olarak değerlendirilmektedir. İcra işlemlerinin başlaması için tüketiciye tebligat gönderilmektedir. Tüketici, tebligatın kendisine ulaşmasının ardından yedi gün içerisinde mal beyanında bulunma hakkına sahiptir. Tüketici, mal beyanı sayesinde borcunu nasıl ödeyeceğine dair fikir sunmaktadır. İcralık olan kişi, mal beyanı yaptığı takdirde avantaj elde edecektir. Tüketicinin borçla ilgilenen avukatla anlaşma yaptığı takdirde kısa zamanda borcundan kurtulması söz konusu olacaktır. Bu sayede, bir an önce kredi başvurusu yapmaya hak kazanabilir.

İcralık olan kişilerin bankalardan kredi kullanabilmesi için yanında en az bir adet kefil bulundurması ve ipotek verebileceği bir tapu bulundurması gerekir. Bankalar kefil ve ipotek gibi teminatlar alarak, icralık olanlara kredi verebilirler. İpotek vermek için yanınızda ev ya da iş yeri tapusu götürmeniz yeterli olacaktır.

Sponsor Bağlantılar

İcralık olanlara 50 bin TL Kredi Veren Bankalar ve Kredi Özelikleri;

İcralık olanlara kredi konusunda İş Bankası en çok tercih edilenidir. Bu bankadan 100 bin liraya kadar kredi almanız mümkündür. Bu kredini faiz oranı kişiye özel olarak belirlenmektedir ve %2,05’ten başlar. Bu bankadan kredi alabilmeniz için kefil ve ipotek teminatı vermeniz gerekir.

Akbank, icralık olanlara kredi veren bir diğer bankadır. Bu bankadan, yalnızca aylık düzenli bir geliriniz varsa, sigorta primleriniz düzenli olarak ödeniyorsa ve kefil ya da ipotek gibi teminatlarınız varsa kredi alabilirsiniz. Bu bankadan 50 bin lira olan kredinizi isterseniz hayat sigortalı olarak isterseniz de sigortasız olarak alabilirsiniz. Kredinizin faiz oranı sigortalı ya da sigortasız olarak almanıza göre değişecektir. 50 bin lira olan kredinizi 60 ay vade ile ve sigortalı olarak çekmek isterseniz faiz oranınız %1,93 olacaktır. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı ise 1.550,52 lira olur. 50 bin lira olan kredinizi 60 ay vade ile ve sigortasız olarak çekerseniz de aylık faiz oranınız %2,03 olur. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.594,16 lira olur.

Garanti bankası da icralık olan yani kredi sicili bozuk olanlara kolay kredi veren bankalardan biridir. Bu bankadan ipotek ya da kefille birlikte kredi almanız mümkündür. Bu koşullar altında Garanti Bankasından alabileceğiniz kredi tutarı en fazla 100 bin lira olabilir. Bu bankadan 50 bin lira olan kredinizi 60 ay vade ile çekmek istediğinizde ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.533,23 lira olur. Bu kredinin faiz oranı ise %1,89’dan başlar. Kredi notunuza göre kredinin faiz oranı değişecektir.

Finansbank da kredi sicili kötü olan kişilere kredi veren bankalar arasındadır. Hatta bu bankalar arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Çünkü düşük kredi notuna kefil yada ipotek almadan kredi verebilmektedir. Bankanın tek şartı ise aylık düzenli bir gelirinizin olması ve sigorta primlerinizin ödeniyor olmasıdır. Bu bankadan 50 bin lira kredi çekmek isteğinizde ve vadenizi 60 ay olarak belirlediğinizde ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.365,53 lira olur. Bu kredinin faiz oranı %1,49’dur.

Aktif Bank, icralık olana ya da kredi notu kötü olana kredi veren bir diğer bankadır. Bu bankadan 30 bin liraya kadar kredi almanız mümkündür. Bankanın en önemli özelliği ise kefil ya da ipotek istememesidir. Herhangi bir belge istenmeyen bu krediyi kullanabilmek için aylık gelirinizin ve sigortanızın bulunması gerekir. Bu bankadan 30 bin lira olan kredinizi 60 ya vade ile çekmek istediğinizde ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.194,12 lira olur. Bu kredinin aylık faiz oranı %2,89’dur. Bu krediden 150 lira tahsis ücreti alınacaktır.

Denizbank, kredi sicili bozuk olan kişilere, başka bir deyişle kredi notu düşük olan kişilere kredi veren bir başka bankadır. Bu bankadan da kredi siciliniz olumsuz olsa bile kefil ya da ipotek vererek kredi almanız mümkündür. Bu banka aracılığıyla 50 bin liraya kadar kredi alabilirsiniz. İpotek istenmeyen kredilerde kefil gösterilmesi zorunludur. Bu bankadan 60 ay vade ile 50 bin lira kredi almak istediğinize ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.669,64 lira olur. Bu kredinin faiz oranı %2,20’dir. Kredinizden 262,5 lira dosya masrafı alınacaktır. Krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar ise 100.178,84 lira olur.

İcralık olana kredi veren bankaların istedikleri koşullar nelerdir?

İcralık olana kredi veren bankalar, bu kişilerde bazı koşulların bulunmasını ister. İcralık olan kişinin bir bankadan kredi çekebilmesi için öncelikle ipotek verebilecek bir tapusunun olması gerekir. Tapunun, krediyi alacak kişinin adına olması önemli değildir. Sadece ipotek verilecek olan tapunun ev ya da iş yeri tapusu olması yeterlidir. Banka bu ipoteği, krediyi çeken kişi kredisini ödemediğinde tapuya el koymak ve alacağını garantiye almak için istemektedir. Kefil içinde aynı durum söz konusudur. Krediyi çeken kişiler bu krediyi ödemediklerinde bankalar, alacaklarını kefilden talep ederler.

İcralık olana kredi veren bankaların istedikleri diğer koşullar ise krediyi alacak olan kişinin aylık düzenli gelirinin olması, son altı aylık sigorta priminin bulunması ve diğer bankalara olan borçlarının kapatılmasıdır.

İcralık olanlara 50 bin TL Kredi Veren Bankalar Güncel Kredi Faiz Oranları;

Bankalar her dönem kredi faiz oranlarını günceller. Son yapılan düzenlemeler ile bankalar, kredi faiz oranlarında büyük indirimler yaptı. Bundan iki ay öncesine kadar %2’lerdeki faiz oranlarından kredi alabiliyorken kredilerin faiz oranları %1,35’lere kadar geriledi. Bu sayda bankaların müşterileri de artmaya başladı. İcralık olana 50 bin TL kredi veren bankalar ve bunların güncel faiz oranları hakkında detaylı bilgi sunalım;

İş Bankası icralık olana kredi özellikleri;

İş Bankasından icralık olsanız bile gerekli koşulları sağladığınızda 100 bin liraya kadar kredi alabilirsiniz. Bu bankadan 60 ay vade ile 50 bin lira kredi almak istediğinizde ödeyeceğiniz taksi tutarı 1.390,06 liradır. Bu kredini faiz oranı %1,55 olarak hesaplanır. Bu kredi için 262,50 lira dosya masrafı tahsis edilecektir.

 

ANINDA ONAYLI KREDİLER;

GÜN İÇİNDE ONAYLI İHTİYAÇ KREDİLERİ : 20.000 TL – 100.000 TL KREDİ

ANINDA ONAYLI KREDİLER : 15.000 TL – 80.000 TL KREDİ

 

Finansbank İcralık Olana Kredi Özellikleri;

Finansbank, kredi notu 900 ve üzerinde olan kişiler için kolaylıkla kredi sağlar. İcralık olsanız bile bu bankadan 65 liraya kadar kredi istemeniz mümkündür. Bu bankadan 60 ay vadede 50 bin lira kredi almak isterseniz, aylık faiz oranı %1,25’te başlar. Bu faiz oranı yüksek kredi notları için geçerlidir. Sizin kredi faiz oranınız biraz daha yüksek olacaktır. Bu faiz oranında aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.269,67 lira olacaktır. Kredinizin toplam geri ödeme tutarı ise 76.180,36 lira olacaktır.

Aktif Bank İcralık Olana Kredi Özellikleri;

Aktif Bank icralık olanlara bile kredi sunan, kredi başvurusu sırasında kefil ya da gelir belgesi gibi evraklar talep etmeyen ve tüm Türkiye’ye hizmet sunan bir bankadır. Bu bankanın kredilerine icralık olsanız bile online olarak başvurulabilirsiniz. Bu krediyi alabilmek için yalnızca aylık düzenli gelir elde etmeniz ve sigorta primlerinizin ödeniyor olması gerekir. Bu iki şartı sağlayan herkes, bu bankadan 40.000 liraya kadar kredi alabilmektedir. Bu kredini özelliklere şu şekildedir;

  • Bu bankadan 40.000 liraya kadar kredi alabilirsiniz.
  • Bu kredini faiz oranı 12 ya vade için %1,34, diğer vadeler ve tutarlar için %1,89’dur.
  • Kredinizi 3-60 ay arası tüm vadelerde alabilirsiniz.
  • Bu krediye 1.250 liradan başlayan tutarda başvuru yapabilirsiniz.
  • Kredinizden dosya masrafı ve hayat sigortası masrafı alınacaktır. Alınacak olan dosya masrafı tutarı, kredi tutarının binde beşi kadardır.

Aktif bank aracılığı ile 60 ay vadede 30.000 lira kredi almak isterseniz, bu kredinin aylık faiz oranı %1,89 olacaktır. Bu krediye ödenecek aylık taksit tutarı 919,94 lira olur. Bu krediden 150 lira tahsis ücreti alınır.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir