Kuveyt Türk Araç ve Ev Finansmanı Detayları

Kuveyt Türk Araç ve Ev Finansmanı Detayları
Sponsor Bağlantılar

Kuveyt Türk konut ve araç finansmanı ile uygun koşullarda ev ve araba almanıza imkân sağlayan bir katılım bankasıdır. Bu bankanın uygun faz oranları ve uzun vade kolaylığı sayesinde, bütçenizi zorlamadan ev ve araba alma imkânına sahip olabilirsiniz. Sizlere Kuveyt Türk araç ve ev finansmanı detayları hakkında bilgi verelim;

Kuveyt Türk araç ve ev finansmanı detayları nelerdir?

Sponsor Bağlantılar

Kuveyt Türk hem araç hem de ev almanız için finansman sağlar. Bu bankanın sunmuş olduğu konut finansmanı ürünleri ödeme koşullarına ve kredi özelliklerine göre farklı şekillerde sunulmaktadır. Bankaya ait olan 8 farklı konut finansmanı bulunmaktadır. Bu finansmanın özelliklerinden şu şekilde bahsedebiliriz;

 • Sabit ödemeli olan konut finansmanı ile taksit tutarları sabit olan ev kredisi alabilirsiniz. Bu finansmanın taksit tutarı ve faiz oranı sabit olacağı için aylar sonra bile ne kadar ödeyeceğinizi önceden görebilirsiniz.
 • Azalan ödemeli konur finansmanı ise başlangıçta yüksek ödemeler yapıp daha sonraki aylarda rahat etmek isteyen müşteriler in sunulan kredi türüdür.
 • Azalan kar oranlı konut finansmanı sayesinde her yıl azalan kar oranları ile ödeme yaparsınız. 10 yıl vadeli olarak belirlenen bu kredinin kar oranları önceden belirlenir. Hangi yılda ne kadar ödeme yapmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olursunuz.
 • Artan kar oranlı konut finansmanı ise geliri şimdi az olan ancak ilerleyen yıllarda artan müşteriler için uygulanan finansman türüdür. Bu finansmanda şimdi küçük taksitler ile başlayıp daha sonra taksit tutarını arttırabilirsiniz. Kolay başlangıçları seven müşteriler için Kuveyt Türk tarafından bu konut finansmanı sağlanmaktadır.
 • Ara ödemeli konut finansmanında ise krediye belirli dönemlerde yüksek miktarlarda ara ödeme yapabilir ve sonraki aylarda olan taksitlerinizi daha az ödeyerek bütçenizi rahatlatabilirsiniz.
 • Düzensiz ödemeli konut finansmanı ile gelir düzensiz olan müşteriler için de ev alma imkânı sunulmaktadır. Bu krediye başvuru yaparak hangi ay ne kadar ödemek istediğinizi kendiniz belirleyebilirsiniz.
 • Gurbetten sılaya konut finansmanında ise yurt dışında bulunan gurbetçilerin de Türkiye’den ev alması sağlanmaktadır. Yurt dışında bulunan kişiler her para birimi üzerinden bu finansmana başvuru yapabilirler.
 • Arsa iş yeri finansmanıyla ise yalnızca ev almak isteyenler değil arsa ya da iş yeri almak isteyenlere de uygun faiz oranları ile kredi sunulmaktadır. Bu krediye 60 aya kadar başvuru yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Bankası, araç finansmanı sağlayarak da herkesin otomobil almasına imkân sağlamaktadır. Bu banka istediğiniz aracı sizin yerinize satın alır ve size kar oranını da ekleyerek tekrar satar. Bu finansman sayesinde sıfır ya da ikinci el araçlar satın alabilir ve kredinizi uygun vade koşullarıyla geri ödeyebilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

Kuveyt Türk araç ve ev finansmanı, sıfır ve ikinci el araçlar için 500 liradan 1.000.000 liraya kadar, en fazla 48 ay vade ile konut finansmanı ise 1.000 liradan 1.000.000 liraya kadar maksimum 10 yıl vade ile sunulmaktadır. Vade süresi maksimum aylar olan krediler için her iki finansmanda da uygulanan kar oranı aylık %1,84 olacaktır.

Kuveyt Türk araç ve ev finansmanı başvuruları nasıl yapılır?

Bu bankadan konut ya da araç kredisi almak istiyorsanız başvurularınızı banka şubelerinden ya da bankanın internet sitesinden yapabilirsiniz. Bankanın internet sitesini kullanarak müşteri olabilir ve adınıza hesap açtıktan sonra kredi başvuru işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra ise size en yakın banka şubesine giderek gerekli evrakları teslim ettikten sonra kredinizi alabilirsiniz.

Kuveyt Türk araç ve ev finansmanı hesaplama örnekleri nasıldır?

Kuveyt Türk’ten araç ve ev almak istediğinizde ne kadar ödeyeceğinizi, ödeme planınızı, ne kadar masrafınız olduğunu ve kar oranı gibi bilgileri hesaplayabilmek için https://www.kuveytturk.com.tr/hesaplama-araclari adresine tıklayabilirsiniz burada yer alan hesaplama aracını kullanarak, konut, seyahat, hac, gibi çeşitli finansmanlar için hesaplama yapabilirsiniz. Taşıt ve konut için hesaplama örnekleri ise aşağıdaki gibidir;

Sponsor Bağlantılar
 • Bu bankadan 200.000 bin lira konut için almak istediğinizde ve vadenizi 120 ya olarak belirlediğinizde bu kredi için ekspertiz ve ipotek ücreti ödemezsiniz. Bu kredi tutarında 1.000 lira dosya masrafı alınır. Kredinizin aylık taksitleri 2.800,48 lira olur. Bu finansmanın kar oranını kendiniz belirleyebilir ya da belirleme işlemini bankaya bırakabilirsiniz. Bu finansmanın aylık faiz oranı %0,95 olacaktır.
 • Araç finansmanı için de 60 aylık vadede 60.000 lira almak isterseniz, bu finansmanın aylık faiz oranı %1,09’dan başlar. Bu finansmanın aylık taksit tutarı 1.449,40 lira olur. Bu finansmandan 315 lira dosya masrafı alınır. Bunun dışında ipotek ve ekspertiz gibi ücretler tahsil edilmez.

Kuveyt Türk araç ve ev finansmanı için gerekli belgeler nelerdir?

Kuveyt Türk tarafından sunulan avantajlı konut ve araç finansmanı için gerekli olan bazı belgeler vardır. Banka müşterisi değilseniz, banka şubelerine giderek başvurunuzu yapabilirisiniz. Başvurunuz sırasında vermeniz gereken evraklar ise şunlardır;

 • Gelir belgesini mutlaka bankaya teslim etmeniz gerekir. Gelir belgesi, almış olduğunuz finansmanı ödeyebileceğinizi gösteren belgedir. Maaşlı olarak çalışıyorsanız maaş bordrosu ya da maaş yazısı, esnaf geliriniz varsa gelir bilançosu ya da emekli maaşınız varsa bu maaşı aldığınız bankanın hesap cüzdanı gelir belgesi olarak sunulabilir.
 • Araç finansmanı alırken almak istediğiniz aracın faturasını ya da kasko değerini gösteren belgeyi teslim etmeniz gerekir.
 • Her iki finansman kredisine de başvuru yaparken kimlik fotokopinizi vermeniz gerekir.
 • Ev finansmanı kredisi alırken de mutlaka evin tapusunu bankaya sunmanız gerekir.
 • Konut finansmanı kredisi verilirken alacağınız eve bir eksper gönderilir. Eksperin göndermiş olduğu raporlar da kredi dosyanıza eklenir.

Konut finansmanı verilirken bilmeniz getrken ayrıntı, finansman kredisinin verileceği kişinin evi aldığınız kişi olmasıdır. Almış olduğunuz para sizin hesabınıza gelmez, evi aldığınız kişiye ödenir.

Kuveyt Türk araç ve ev finansmanı için başvuru şartları neleridir?

Kuveyt Türk aracılığı ile araç ve finansmanında yararlanabilmek için bankanın istediği şartları taşıyıp taşımadığınıza bakılır. Bu şartlar hemen hemen her banka tarafından aynıdır. Sizlere bu şartlar hakkında detaylı bilgi verelim;

• İlk olarak kredi skorunuza bakılır. Eğer kredi skorunuz 1500 üzerindeyse kredini kefilsiz ve şartsız olarak alabilirsiniz. Eğer 1100 seviyelerinde ise ipotek ve kefil gibi teminatlar vererek finansmanınızı hemen almanız mümkündür.

• Kuveyt Türk araç ve finansmanı kredisini alabilmeniz için aylık gelirinizin yeterli seviyede olması gerekir. Bu bankanın koyduğu kar oranları birlikte ödeyeceğiniz kredi tutarının, aylık gelirinizin yarısını aşmıyor olması gerekir. Bu durumda kredinizi hemen alırsınız ancak geliriniz yetersizse, kredi almanız mümkün değildir. Bu durumda da ipotek teminatı vermeniz gerekebilir.

• İpotek teminatları araç ve ev finansmanı kredilerinde istenmez çünkü alacağınız ev ve aracın ipoteği banka tarafından alınacaktır. Ancak gelir yetersizliği ya da kredi notu yetersizliği durumunda, ikinci bir teminat istenebilir.

• Bu finansman kredisini alabilmeniz için diğer bankalara olan borçlarınızı her ay düzenli olarak ödemiş olmanız da gerekir. Son altı ay içinde gecikmeli olarak ödenmemiş borcunuzun olup olmamasına bakılır.

Kuveyt Türk’ten Kobi’lere özel online finansman;

Kuveyt Türk, ticari olan müşterilerine şubeye gitmeden, mobilden ve internetten finansman kullanma imkânı sunuyor. Bu imkân sayesinde ihtiyacınız olan finansmanı uygun kar oranları ile hemen alabilir ve dildiğiniz zaman kullanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik evrak teslim etme, sayfalarca kâğıt imzalama ya da şubeye gitme dertleriniz olmaz. Kuveyt Türk online finansman hakkında detaylı bilgi verelim;

Tüzel olan yani ticari olan işletmeler, online finansman sayesinde şubeye gitmeden teklif alarak fon kullandırım projesi başlatabilirler. Fonlanmasını istedikleri fatura tutarını sisteme ekleyerek onaylanan fatura ödemelerini internetten ve mobilden gerçekleştirebilirler.
• Bu finansmanı TL cinsinden almanız mümkündür.
• Online finansman için 24 aya varan vade seçeneği ile 2 ay ödemesiz dönem imkânı sunulmaktadır.
• Online finansman ile uygun fiyatlarda finansman kullanabilirsiniz.
• Şubeye gitmeden finansmanınıza ulaşabilir ve bir süre formaliteyle ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.
• Online finansman ile finansman ihtiyacınızı hızlı bir şekilde karşılayabilirsiniz.
• Online finansman kredisi tüzel olan işlemler için 500.000 liraya kadar sunulmaktadır. Daha fazla finansman ihtiyacınız varsa, banka şubelerinden başvuru yapmanız gerekir.

 

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir