Garanti Bonus Kredi Kartı Limiti Yükseltme

Garanti Bonus Kredi Kartı Limiti Yükseltme
Sponsor Bağlantılar

Garanti Bonus kredi kartı birbirinden cazip avantajları ile kredi kartı konusunda en çok tercih edilen seçeneklerin başında bulunuyor. Bol taksit kazandırması ve ekstra puana neden olan yapısıyla kredi kartı konusunda beğenilen seçeneklerden biridir. Kredi kartı konusunda Bonus Card’ı tercih edenler limit yükseltme işleminin nasıl yapıldığını merak ediyor. Garanti Bonus kredi kartı limiti yükseltmek için tercih edebileceğiniz birden fazla yöntem vardır. Bunlar arasından sizin için hangisi daha uygun gözüküyorsa onu tercih edebilir ve konu hakkında bir çözüme varabilirsiniz.

SMS Üzerinden Kredi Kartı Limiti Arttırma

Sponsor Bağlantılar

Garanti Bonus kredi kartınızın tanımlı durumda olduğu cep telefonu numaranızı kullanarak ARTIR yazıp boşluk bıraktıktan sonra istenen limit, tekrar boşluk bıraktıktan sonra kredi kartının son 6 hanesiyle birlikte gelirinizi yazarak 3340’a kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. Yapmış olduğunuz başvuru çok kısa bir süre içinde değerlendirmeye alınarak ilgili sonuç cep telefonu numaranıza kısa mesaj olarak gönderilmiş olacaktır. Özellikle daha hızlı bir sonuç almak isterseniz bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

İnternet Üzerinden Kredi Kartı Limiti Arttırma

Aynı zamanda Bonus kredi kartı limiti arttırmak için internet yöntemini de tercih edebilirsiniz. Bunun için yapılması gereken şey ise internet şubesine iriş yaparak kredi kartlarım>bonus kredi kartı> kredi kartı limiti arttırma adımlarını izlemektir. Bu ekranda karşınıza çıkacak olan başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra limit yükseltmek için talepte bulunabilirsiniz. Başvuru formunda cevaplamanız gereken sorular arasında istediğiniz kredi limiti, gelir bilgisi yer alacaktır. Başvurunuza dair sonucu bankaya kayıtlı olan cep telefonu numaranıza dakikalar içinde almış olursunuz. Aylık gelir bilginiz ve istediğiniz kredi kartı limiti incelenerek konu hakkında bir sonuca varılacaktır.

Sponsor Bağlantılar

Bankamatiklerden Kredi Kartı Limiti Arttırma

Garanti Bonus kredi kartı limitini yükseltmek için diğer tercih edilebilecek yöntem bankamatik üzerinden limit arttırmaktır. Bunun için izlenmesi gereken adım ise, kredi kartını bankamatik haznesine yerleştirdikten sonra, limit işlemleri alanına geçiş yaparak başvuruyu gerçekleştirmektir. Başvurunuza dair sonucu aynı gün içinde bankanıza kayıtlı olan cep telefonu numarasına almış olursunuz.

Mobil Uygulama Üzerinden Kredi Kartı Limiti Arttırma

Her türlü bankacılık işlemini daha kolay bir şekilde yapabilmenize olanak sağlayan mobil uygulama aynı zamanda kredi kartı limitinin kısa yoldan yükseltilmesi için kullanabileceğiniz bir seçenek olmaktadır. BU şekilde uzunca bir süre zahmete girmeye gerek kalmadan sadece saniyeler içinde kredi kartı arttırma limitinizi bankaya iletmiş olacaksınız. Bunun için tek yapmanız gereken şey ise bankanın resmi mobil uygulamasını cep telefonunuza indirerek, banka bilgilerinizle birlikte sisteme giriş yapmaktır. Daha sonrasında açılır menü üzerinden kredi kartı ayarlarım>kredi kartı limiti ve limit yükseltme başvurusu adımlarını izleyerek bankaya başvuruda bulunabilirsiniz. Bu yöntemde de yine diğer yöntemler gibi anında sonuç almanıza neden olacak bir yöne sahiptir. 

Kart Limiti Arttırma Başvurusu Olumsuz Şekilde Sonuçlanırsa…

Eğer ilettiğiniz talep banka tarafından olumsuz olarak değerlendiriliyorsa, size en yakındaki Garanti Bankasına şubesini gelir belgenizle ziyaret etmeniz gerekir. Genel olarak gelir belgenizle birlikte limit yükseltme işlemine başvurmanız olumlu bir sonuç almanıza neden olur. Ancak buna rağmen halen başvurunuz olumsuz şekilde nitelendiriliyorsa, kredi notunuzu gözden geçirmenizde fayda vardır. Kredi notunun düşük durumda olması, kredi kartı limiti arttırma başvurunuzun olumsuz şekilde sonuçlanmasına neden olabilir. Ayrıca gelir bilginiz ve istediğiniz limit oranının uyumsuz bir şekilde olması, kredi kartı limiti arttırma başvurunuzun olumsuz şekilde sonuçlanmasına neden olacak durumlar arasındadır.

Sponsor Bağlantılar

Düzenli Olarak Kart Limiti Yükseltme Talebi

Garanti Bonus kredi kartınızla düzenli olarak limit arttırma işlemi gerçekleştirmek isterseniz, aylık veya yıllık kart limiti harcamalarınız göz önünde bulundurularak bu harcamalara en uygun olacak şekilde ve minimum düzeyde belirlenen limitler ile düzenli limit artışında bulunabilirsiniz. Bu başvuruyu yapmak için Garanti Cep, Paramatik veya şubeleri kullanabilirsiniz.

Hangi Durumlarda Kart Limiti Artışı Gerçekleşmez?

Garanti Bankası’nda kart limiti artışını gerçekleştirebilmeniz için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar şöyledir;

İlk yıl sahip olduğunuz tüm kredi kartlarınızın toplamının aylık ortalama net gelirinizin 2 katından fazla olmaması gerekir.

İkinci ve sonraki yıllarda, tüm kredi kartlarınızın toplamının aylık ortalama gelirinizin 4 katından fazla olmaması gerekir.

Diğer bankalarda yüksek kredi kartı limitinizin olması dahilinde, talep ettiğiniz kredi kartının limiti yükselmeyebilir.

Garanti Bankası’nın kredi kartını limitini arttırmak istiyorsanız, diğer bankalara ait yüksek limitli kredi kartlarını kapatmanız veya limitlerini düşürmeniz gerekir.

Eğer, kredi kartınızın limitini arttırmak için başvurduğunuzda gelirinizde bir değişiklik meydana gelmişse veya ek gelir elde etmişseniz gerekli evrakları toplayarak Garanti Bankası şubelerinden herhangi birine bu durumları belgeleyebilir ve kart limiti artış istediğinde bulunabilirsiniz.

Kart Limiti Artış Talebimin Sonucunu Nasıl Öğrenebilirim?

Garanti Bankası, kart limiti artış başvurularını yapmak için çeşitli imkanlar tanımanın yanı sıra, ayrıca kart limiti artış talebinin sonucunu öğrenmek için de çeşitli imkanlar tanımıştır. Kart limiti artış talebinizin sonuçlarını öğrenmek için kullanabileceğiniz yöntemler şunlardır;

İlk yöntem; Garanti BBVA Mobil uygulamasına girdikten sonra işlemler seçeneğine girerek sırayla başvurular, başvurular takip ve kredi kartı limit takibi adımlarını uygulayarak başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını öğrenebilirsiniz.

İkinci yöntem; Garanti BBVA İnternet Bankacılığına girerek sırasıyla başvurular, başvurular takip ve kredi kartı limit takibi adımlarını uygulayarak başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını öğrenebilirsiniz.

Üçüncü yöntem; BonusFlaşınızı kullanarak daha fazla seçeneğine girdikten sonra sırasıyla başvuru ve takip ve limit başvurusu adımlarını uygulayarak başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını öğrenebilirsiniz.

Dördüncü Yöntem; Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi yoluyla Garanti BBVA şifresi ve kredi kartı şifreniz ile kart limiti artış talebinizi takip edebilirsiniz.

Garanti Bonus Kredi Kartı Limiti Yükseltme Koşulları Nelerdir?

Garanti Banaksı Bonus kredi kartı limiti yükseltmek için banka tarafından belirlenmiş olan bazı koşulları da taşıyor olmanız gerekir. Banka kredi kartının limitini yükselteceği kişileri kendisi belirler. Kredi kartınızın istediğiniz zaman ya da otomatik olarak limitinin yükselmesi için aşağıdaki sayacağımız koşulları taşıyor olmanız gerekir. Buna göre;

 • Limit artışı için ilk olarak kredi notunuz sorgulanır. Kredin notunuz 1500 ve üzerindeyse, kredi kartınızın limiti artırılacaktır. Kredi notunuz daha düşük seviyelerde ise limit artışı için banka tarafından gelir belgesi gibi evraklar istenebilir.
 • Limit artışı için gelirinizin yeterli olması da önemlidir. Aylık gelirinizi bir belge ile kanıtlayabiliyorsanız ve kredi kartı limitiniz bu gelirin 10 katını aşmıyorsa, limit yükseltme işlemi yapabilirsiniz.
 • Garanti Bankası kredi kartının limitin yükseltmek için müşterilerinin kendileri ile ne kadar çalıştıklarına da önem vermektedir. Bu bankada otomatik ödeme talimatlarınız varsa, vadeli hesabınız varsa ya da bankadan kredi kullandıysanız ve bunları düzenli olarak ödüyorsanız, kredi kartı limitiniz, başvurmanız halinde hemen artacaktır. Şu anda krediniz olmasa bile daha önce çekmiş olduğunuz krediniz varsa ve ödemelerinizi düzenli olarak yaptıysanız, kredi kartınızın limiti yükselir.

Kart Limiti Nasıl Düşürülür?

Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi yoluyla Garanti BBVA şifresi ve kart şifrenizi kullanarak kart limitinizi düşürebilirsiniz veya Garanti şubelerine giderek kart limitinizin düşürülmesini isteyebilirsiniz.

Garanti Bonus kredi kartı avantajları nelerdir?

Garanti, Bonus kredi kartı, alışveriş yaparken harcadıkça kazanabileceğiniz, Türkiye’nin her yerinde geçerli olan ve çok sayıda avantaj sunan kredi kartlarından biridir. Bu kredi kartını kullanarak üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişleriniz için ekstra taksit ve indirim avantajlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca her alışverişiniz için ekstra Bonus puan kazanabilir ve kazandığınız puanları dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

Bu kredi kartının avantajları arasında ücretsiz taksitli nakit avans, işlem taksitlendirme, ekstre atlatma, işlem erteleme, taksitli para ve karttan havale ya da EFT yapma gibi işlemler de bulunmaktadır. Ayrıca, acil nakit ihtiyacınız olduğu anda kredi kartınızı kullanarak avantajlı faiz oranları ile krediye başvurma imkânınız da bulunmaktadır. Bütün bunların yanında tüm Garanti ATM’lerinden kredi kartınızın hesaplarınıza ulaşabilir ve hesaplarınızla ilgili tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bonus kredi kartı kampanyaları nelerdir?

Garanti Bonus kredi kartı, her ay güncellenen çeşitli kampanyalar sunmaktadır. Bu kampanyalar sayesinde hem daha ucuz alışveriş yapma imkânı sağlar hem de yapacağınız alışverişlerinizden ekstra Bonus puan kazanmanıza yardımcı olur. Kazandığınız Bonus puanlarınızı ise yurt içinde binlerce noktada rahatlıkla harcayabilirsiniz. Bu kredi kartının sağladığı çeşitli kampanyalardan aşağıdaki şekilde bahsedebiliriz;

 • Bonus kredi kartınızdan yapacağınız doğalgaz faturası ödemelerinizi ücretsiz iki taksitte yapabilirsiniz.
 • ETS turdan yapacağınız tatil harcamalarınızı yine ücretsiz olarak ve 12 taksite kadar böldürebilirsiniz.
 • Yataş markasından yapacağınız tüm alışverişlerinizde peşin fiyatına 12 taksit avantajından faydalanabilirsiniz.
 • Beyaz eşya sektöründe yapacağınız alışverişlerde, marka farkı olmadan artı 3 taksit avantajından faydalanabilirsiniz.
 • Bonus kredi kartınızla Puma mağazalarından yapacağınız tüm alışverişlerinizde 100 TL’ye kadar Bonus kazanabilirsiniz.
 • Migros toptan uygulamasını kullanarak Bonus kartınızla yapacağınız alışverişlerinizde 60 TL’ye kadar Bonus puan kazanabilirsiniz.
 • Lezzetli Hediye mağazasından yapacağınız alışverişlerinizde anında 25 TL indirim kazanabilirsiniz.
 • Ipekyol ve Twist mağazalarından yapacağınız alışverişlerinizde 400 liraya kadar hediye çeki kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Garanti Bonus kredi kartı faiz ve ücretleri nasıldır?

Garanti Bonus kredi kartı, çok sayda çeşidi ile sunulur. Bu kartın istediniz çeşidine, sunduğu avantajlara göre karar vererek sahip olabilirsiniz. Türkiye’nin en çok kullanılan kredi kartlarından biri olan Garanti Bonus kredi kartı faiz ve ücretlerini aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • Bu kredi kartının alışveriş faizi %1,60’dır.
 • Bu kredi kartından çekeceğiniz nakit avansın faizi %1,60’dır.
 • Alacağınız nakit avansın yurt içi ücretlendirmesi asgari tutara kadar 9 lira, asgari tutarı aşan kısımları için %3,75 olarak belirlenmiştir.
 • Garanti Bonus kredi kartının limit aşım faizi %1,60 olarak belirlenmiştir.
 • Bu karttan alınan yıllık kart ücreti 124 liradır.
 • Bu kart için uygulanan gecikme faizi tutarı %2’dir.
 • Bu kartı kullanarak yapacağınız fatura ödemlerinizde, 80 liralık olan faturalarınız için %2 oranında, 80 lirayı alan tutarlar için de %2,5 oranında komisyon ücreti alınmaktadır.
 • Bu kredi kartına vereceğiniz otomatik ödemeler için de faiz ücreti ayrı olarak tahsil edilmektedir.
 • Bu kartta ürün ücreti bulunmaz.

Düzenli ödemelerden alınan ücret ise %1,60 olarak belirlenmiştir.

Garanti Bonus özellikleri nelerdir?

Garanti Bonus kredi kartı sahibi olan kişiler yukarıda saymış olduğumuz özelliklerin yanında çok sayıda avantajdan da faydalanabilirler. Bu avantajları tek tek açıklayalım;

Garanti Bonus acil durum yardım hizmeti;

Eğer Bonus kredi kartınız master card ise yurt dışında kartınızla ilgili acil yadım ihtiyacı duyduğunuz anda hemen acil yardım hizmetini arayabilirsiniz. Bu yardım hizmeti sayesinde;

• Yurt dışında bulunduğunuz dönemde kartınız çalındıysa ya da kaybolduysa her dilde hizmet veren müşteri temsilcileri ile görüşebilirsiniz.
• Bu bildirimi yaptığınızda kartınız hemen sigorta kapsamına alınır.
• Bu hizmeti dünyanın her yerinde ücretsiz olarak kullanma imkânınız bulunur.
• Kart yenileme talep ettiğiniz durumlarda acil yenileme hizmeti ile kartınız hemen bulunduğunuz adrese yeniden gönderilir.
• Kartınızın yenilenme süresi Amerika içinde ertesi gündür Amerika dışında ise 2 iş günü sürecektir.
Acil yardım hattını arayarak nakit ihtiyacınız olduğu anda acil nakit avans da kullanabilirsiniz. Bu para, nakit avans olarak kullandırılacaktır. Ortalama 2 saat içinde alacağınız bu parayı 250.000 fazla olan tümüyle iş yeri noktalarında kullanabilirsiniz.

Bonus Gold ile bol bol Bonus ve prestijin keyfini bir arada yaşayın;

Bonus Gold, Bonus kredi kartı ailesinin en çok tercih edilen kredi kartlılarından biridir. Bonus kredi kartının tüm ayrıcalıklarından yararlanabileceğiniz bu kredi kartına sahip olarak çok daha fazla avantaj elde edebilirsiniz. Sizlere Bonus Gold kredi kartının diğer avantajlarından bahsedelim;

• Bonus Gold tüm Bonus avantajlarından yararlanmanın yanı sıra çok daha fazla Bonus puan kazandırır. Kredi kartınızdan aylık 2.000 liranın üzerinde alışveriş yaparsanız, ekstra %25 daha fazla Bonus puan kazanırsınız.
• Bonus Gold kredi kartında bulunan temassız özelliği sayesinde, 250 lira ve altındaki işlemlerinizi temasız olarak ödeyebilirsiniz. Ödeme yaparken şifre ya da imzaya gerek duyulmaz.
• Acil nakit ihtiyaçlarınızı, Bonus Gold kredi kartınızı kullanarak ücretsiz nakit avans ile karşılayabilirsiniz. Üstelik bunu, uygun taksit koşulları ve uygun faiz oranları ile yaparsınız.
• Bonus Gold kredi kartınızdan, işlem taksitlendirme de yapabilirsiniz. Peşin olarak yaptığınız alışverişlerinizi sonradan, dilediğiniz kadar taksitlendirebilirsiniz.
• Ekstrenizi ödemekte zorlanıyorsanız, ekstre atlat özelliğini kullanabilir ve ekstrenizi bir ay sonra ödeyebilirsiniz.
• Bonus Gold ile yapmış olduğunuz alışverişlerinizde dilediğiniz işlemi, işlem atlat özelliğini kullanarak bir sonraki ay ödemeye başlayabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir