Enpara’dan Zor Anlar İçin Ekpara

Enpara’dan Zor Anlar İçin Ekpara
Sponsor Bağlantılar

Pek çok kişi gün içinde ya da hayatının kalan kısımlarında nakit ihtiyacı hissetmektedir. Bu ihtiyaçlar genellikle günlük ihtiyaçların karşılanması için gerekli olmaktadır. Örneğin maaş günü kadar 5 gün için idare edecek nakit bir para pek çok kişiyi zor durumlardan kurtarmak için yeterli olmaktadır. Enpara ise bu gibi durumlarda kullanıcıların yardımına koşmakta ve nakit ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılamaktadır. Enpara hesabına bağlı Ekpara aslında bir KMH hesabı olarak bilinmektedir. KMH hesabı kredili mevduat hesabı anlamına gelmektedir. Kişiler kendi hesaplarına bağlı olarak eksiye düşen bir banka hesabı kullanabilmektedir. Bu hesaplar aracılığı ile “0”a düşen bakiyelerin ardından eksi hesaptan nakit çekimi gerçekleştirilebilmektedir.

Enpara Ekpara Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sponsor Bağlantılar

Enpara hesabına bağlı Ekpara için müşteriler belli kanallar aracılığı ile başvuru gerçekleştirilebilmektedir. Enpara web sitesi, çağrı merkezi, mobil bankacılık ya da internet bankacılığı ise bunların arasında en sık kullanılanlardır. Finansbank şubeleri de yine bu alanda hizmet sunabilmektedir.

Enpara hesabına bağlı Ekpara için başvuru yapıldıktan sonra müşterilerin sicillerine göre limit belirlenmekte ve müşteriler bu limitleri diledikleri zaman nakit ihtiyaçları için harcayabilmektedir. Ödeme döneminde ise %2,52 faiz oranı ile çekilen nakit, hesaba geri ödenmek durumundadır. Aslında ekpara, kredi kartı kullanımı ile benzer nitelikler taşımaktadır.

Sponsor Bağlantılar

Ekpara’ya Kimler Başvuramaz?

Enpara hesabına bağlı Ekpara başvurusu bazı müşteriler için olumsuz sonuçlanabilmektedir. Örneğin yasal takipte borcu olan, geçmiş banka ödemeleri düzensiz olan ya da icrada belli bir borcu bulunan müşteriler KMH hesabı olan ek para hesabından ne yazık ki faydalanamamaktadır. Çünkü ek para hesapları da belli bir KKB puanı bulunan müşterilere sunulmaktadır.

Enpara hesabına bağlı Ekpara başvurusu yaparken herhangi bir banka borcu olmayan; ancak tüm bu durumlara rağmen başvurusu olumsuz sonuçlanan kişilerden de bahsetmek mümkün olabilmektedir. Bu tarz durumlarda ise vergi borcu ya da ödenmemiş trafik cezaları ön plana çıkmaktadır. Defalarca ek para başvurusu yapmak puanın daha da düşmesine ve hesap talebinin defalarca olumsuz sonuçlanmasına sebebiyet verecektir. Bu nedenle kişilerin mutlaka durumlarını analiz etmeleri ve sorunu bulduktan sonra başvuru yapmaları gerekmektedir.

Ekpara Başvuru Kanalları Nelerdir?

Enpara hesabına bağlı Ekpara başvurusu yapmak isteyen müşteriler Enpara mobil bankacılık aracılığı ile başvurularını sağlayabilmektedir. Enpara hesabına giriş yapıldıktan sonra Ekpara alanı seçilmeli ve bu alanda gerekli olan yerler doldurulduktan sonra başvuru işlemi tamamlanmalıdır. Başvurusu onaylanan kişilere kısa mesaj ile bilgilendirme sağlanmakta ve hesap tanımlaması yapılmaktadır. Evrakların imzalanması için ise bir Enpara yetkilisi müşteriyi adresinde ziyaret ederek kalan prosedürleri tamamlamaktadır.

Sponsor Bağlantılar

Enpara hesabına bağlı ekpara başvurusu için bir diğer kanal ise internet bankacılığıdır. Enpara internet bankacılık hesabına giriş yapan müşteriler tıpkı mobil bankacılıkta olduğu gibi “ek para” alanından başvurularını yapabilmekte ve sonrasında aktif olarak hesaplarını kullanabilmektedir. En önemli ayrıntı ise her müşterinin ekpara limitinin aynı olmadığıdır. Müşterilerin puanlarına göre ekpara limitleri de değişiklik göstermektedir.

Yüksek Ekpara Limiti İçin Ne Yapmalıyım?

Enpara hesabına bağlı ekpara için müşteriler yüksek limit talep etmektedir. Aslında bu durumda kredi başvurusu esnasında sağlanan koşulların sağlanması gerekmektedir. Yani kredi veya kredi kartı ödemelerinin düzenli yapılması, banka puanının yüksek olması, vergi borcu ya da trafik cezası gibi durumların söz konusu olmaması gerekmektedir. Daha önce hiçbir banka ile ilişkisi olmayan yani “0 KKB” olarak nitelendirilen kişilerin de ek para başvurusunun onaylanmama olasılığının yüksek olduğundan bahsedilebilmektedir.

Enpara ekpara limit arttırma nasıl yapılır?

Enpara.com müşterisiyseniz ve Ekpara hesabınız varsa, banka hesabınızda para olmasa bile nakit çekim yapabilirsiniz. Enpara banka kartınızı kullanarak hesabınızda para olmasa bile Ekpara limitiniz dahilinde alıveriş yapmanız da mümkündür. Peki ekpara limit arttırma nasıl yapılır?

Ekpara limiti sizin kredi notunuza, aylık gelirinize ve diğer bankalarda olan borçlarınıza göre otomatik olarak tanımlanır. Enpara.com müşteri hizmetler, ekpara için başvuru yaptığınızda gelirinizle ilgili gerekli araştırmaları yapar ve size bir limit tanımlar. Bu limitin artmasını istiyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak başvuru yapmanız gerekir.

Burada önemli olan nokta aylık gelirinizin artmış olması ya da diğer bankalardaki borçlarınızın kapanmış olmasıdır. Örneğin A bankasındaki kredinizi tamamen kapattıysanız, bu durumda aylık gelirinizden size kalan rakam da yükselir. Bu sayede ekpara limit artış talebiniz de olumlu değerlendirilebilir.
Ekpara limit artış talebiniz sonrasında banka tarafından gelir belgeniz istenebilir. Bunun nedeni gelir artışınızın izlenebilmesi ve kanıtlanmasıdır. Gelir belgenizi ilettiğinizde de ekpara limitiniz artar.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir