Burgan Bank Vadeli Faiz Oranları

Burgan Bank Vadeli Faiz Oranları
Sponsor Bağlantılar

Merkezi Kuveyt’te olan Burgan Bank Grubu’nun Türkiye temsilcisi olan Burgan Bank Türkiye; alternatif bir bankayla çalışmak isteyenler için oldukça doğru bir tercihtir. Burgan Bank mevduat hesabı sayesinde birikimlere değer katmak mümkün olmaktadır. Vadeli mevduat hesabı; oldukça risksiz bir yatırım aracıdır. Bu sayede, birikimleri vadeye koyarak faiz getirisi elde etmek mümkün olmaktadır. Burgan Bank vadeli mevduat hesabının sunduğu Burgan Bank vadeli faiz oranları; birikimlerini değerlendirmek isteyenler için en mantıklı tercih olacaktır. Burgan Bank; bir günden bir yıla kadar istenilen zaman diliminde vade için mevduat hesabı açtırmayı mümkün kılmaktadır. Burgan Bank vadeli mevduat faiz oranları; piyasalardaki değişiklikten etkilense dahi paranın vadesinin bitimine kadar sabit kalmaktadır.

Burgan Bank Vadeli Faiz Oranları Hesaplama

Sponsor Bağlantılar

Burgan Bank vadeli mevduat faiz oranları; piyasadaki değişikliklerden etkilenir. Ancak, müşterinin yaptığı yatırımın sonuna kadar aynı faiz oranı geçerlidir. Bunun dışında, Burgan Bank’ta Türk lirası, Euro ve Dolar cinsinden olmak üzere üç farklı para biriminde vadeli mevduat hesabı açtırmak mümkün olmaktadır. Burgan Bank’ta iki günden başlayarak 450 güne kadar uzanan zaman diliminde vadeli mevduat hesabı açtırmak mümkündür. Burgan Bank vadeli faiz oranları; vadeye göre değişiklik gösterir. Örneğin; 10 bin TL tutarındaki değer, iki günden 32 güne kadar %23,5 faiz oranıyla işlem görmektedir. Ancak, 32.günden başlayarak 450.güne kadar açılan vadeli hesaplarda faiz oranı %24,1 olarak belirlenmektedir.

Burgan Bank Vadeli Faiz Oranları 2019

Burgan Bank vadeli faiz oranları; net kazanç getirisini bir örnekle açıklamak mümkündür. 10 bin TL tutarının 30 gün vadeyle değerlendirildiği bir mevduat hesabında faiz oranı %23,5 olurken hesabın net kazancı ise 2019 yılı Haziran ayının verilerine göre 164,18 TL olacaktır. 30 günlük vadenin sonunda ise toplam tutar 10,164.18 TL olacaktır. Bir başka örnekte ise 10 bin TL’nin 135 gün vadeyle işlem gördüğünü düşünelim. Bu noktada; uygulanacak faiz oranı ise %24,1 olacaktır. Net kazanç ise 757,67 olarak hesaplanacaktır. Vade sonu tutar; 10,757.67 TL olarak belirlenmektedir.

Burgan Bank Türk lirası vadeli faiz oranları, yatırım yapacağını vadeye göre değişmektedir. Buna göre 0-6 gün arasından vade yaparsanız kazancınız %4 olur. 7 ile 13 gün arasında vade yaparsanız yine kazancınız %4 olur. 13 ile 31 gün arsındaki vadeler için faiz oranı yine %4 olarak belirlenmiştir. 31 ile 450 gün arasındaki vadeler için de faiz oranınız %6 olacaktır.

Burgan Bank Vadeli Faiz Oranları Dolar Hesabı

Burgan Bank vadeli faiz oranları; para birimine göre farklılık göstermektedir. 5 bin dolarlık bir mevduat tutarının 100 gün vadeyle işleme sokulduğu bir vadeli mevduat hesabında uygulanan faiz oranı; %3,75’tir. Buna göre dönem sonu net kazanç; 41,10 USD olacaktır. Vade sonu tutar ise 5,041.10 USD olarak hesaplanmaktadır. Dolar hesabında iki ile 13 gün arasındaki faiz oranı; %2 iken, 14 ile 32 gün arasındaki faiz oranı %2,75; 32 ile 92 gün arası %4; 92 günden başlayarak 450 güne kadar ise %3,75 faiz oranı uygulanmaktadır. Burgan Bank vadeli faiz oranları; yalnızca Türk lirasında değil dolar hesabında da oldukça uygun seçenekler sunmaktadır.

Burgan Bank dolar için vadeli faiz oranı, vadeyi belereceğiniz güne göre değişecektir. Buna göre 0 ile 31 gün arasında vade belirleseniz faiz oranınız %0,50 olacaktır. Yatırımlarınız için 32 günden 450 güne kadar vade belirlerseniz, faiz oranınız %1,75 olur.

Burgan Bank Vadeli Faiz Oranları Euro Hesabı

Burgan Bank vadeli faiz oranları; euro hesabında da oldukça uygun seçenekler sunmaktadır. 5 bin euroluk bir mevduat tutarının 100 gün vadeyle işleme sokulduğu bir vadeli mevduat hesabında %1,4 faiz oranı uygulanmaktadır. Buna göre net kazanç; 15,35 euro olacaktır. Vade sonu tutar ise 5,015.35 başlamaktadır. 93.günden başlayarak 450.güne kadar ise %1,4 faiz oranıyla hesaplarda işlem yapılmaktadır. Burgan Bank vadeli mevduat faiz oranları; müşteri tarafından uygun bulunduğu takdirde Burgan Bank’ın resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapmak mümkün olmaktadır. Burgan Bank; müşteriden ilk etapta kişisel bilgiler talep etmektedir.

Burgan Bank Euro için vadeli faiz oraları, yine yatırmalarınızı vadede bekletmek istediğiniz süreye göre belirlenecektir. Bunan göre bir günden bir aya kadar olan yani 31 güne kadar olan yatırımlarınız için faiz oranı %0,25 olacaktır. 32 günden 450 güne kadar olan vadeli mevduat yatırımlarınız için faiz oranı %1 olarak belirlenmiştir.

Burgan bank vadeli hesap nasıl açılır?

Burgan Bank’tan vadeli mevduat hesabı açtırmak için banka şubelerine başvuru yapabilirsiniz. Yatırım yapacağınız miktarın ne kadar olduğunu belirterek aylık faiz oranınızı öğrenebilirsiniz. Bu banka, müşterilerine özel faiz oranı uygulamaktadır. Eğer bu banka ile çalışıyorsanız, daha yüksek faiz oranlarından yararlanabilir ve yatırımlarınızın daha fazla değer kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Vadeli mevduat hesabınızı bankanın internet bankacılığından ya da mobil uygulamasını kullanarak da açtırabilirsiniz. Vadesiz mevduat hesaplarınızda olan paranın miktarına göre hesabınızı açabilir ve hemen yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için internet bankacılığından ya da mobil bankacılıktan giriş yapmanız gerekir. İnternet bankacılığını ya da mobil bankacılığı kullanabilmek için de bankanın size vermiş olduğu kullanıcı kodu ve şifreyi kullanmanız gerekecektir. Bu sayede vadeli mevduat hesaplarınızı, banka şubelerine gitmeye ve sıra beklemeye gerek kalmadan açtırabilir, hesabınız için istediniz vadeyi belirleyebilir, açtırmış olduğunuz hesabınıza istediğiniz an para yatırabilir ve hesap hareketlerinizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Hesabınızın vade sonu geldiğinde, sizin tarafınızdan bir belirtme olmadığı sürece, daha önce belirlenmiş olan vade kadar hesabınız tekrar aktif hale getirilecektir.

Burgan Bank vadeli hesap özellikleri nelerdir?

Burgan Bank, banka şubelerinden hesap açtıran müşterilerine yüksek mevduat faizleri sunarken, hesaplarını dijitalden açtıran müşterilerine de hem yüksek mevduat faizi sunar hem de süper kredili mevduat hesabından faydalanmalarını sağlar. Bu hesabın özelliklerini aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

  • Burgan Bank vadeli mevduat hesabı, oldukça kolay bir şekilde açılır. Hesabınızı dijital bankacılıktan açmak için bankanın müşterisi olmasanız bile https://www.burgan.com.tr/mevduat/basvuru-giris? Adresini tıklayabilirsiniz.
  • Bu bankanın vermiş olduğu yüksek mevduat faiz oranı her zaman yüksektir. Başka bankalar gibi yalnızca 3 aylık hoş geldin faizi uygulanmaz. Bir defa hesap açtırdığınızda, paranızı ne kadar süre boyunca vadeli mevduatta tutarsanız tutun, yüksek mevduat faiziniz değişmez.
  • Burgan Bank’tan vadeli mevduat hesabı açtırdığınızda yüksek kredili mevduat hesabı da açtırmış olursunuz. Üstelik, içerideki paranız bitse bile bu avantajdan faydalanabilirsiniz. Bu avantaj sayesinde hem yüksek tutarlı hem de uygun faiz oranlı kredinizi hemen alabilirsiniz.
  • Bu hesabı açtırdığınızda masrafsız olarak havale ve EFTA yapma imkânı elde edersiniz.
  • Bu hesaba bağlı olarak kullanacağınız krediniz için 7/24 başvuru yapabilir ve onaylanan kredinizi anında kullanabilirsiniz.
  • Bu hesabı açtıran kişiler 7/24 canlı destek alma avantajına da sahip olurlar. Hesabınızlar ilgili tüm bilgileri detaylı olarak, destek hattından öğrenebilirsiniz.
Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş Adresimiz: Emre Karsan Caddesi, No:50. Sk., 34096 Altındağ/ANKARA Türkiye Tel: +90 850 555 21 55 Fax: +90 850 555 21 55 info@anindabankakredisi.com destek@anindabankakredisi.com Bize Ulaşın: bilgi@anindabankakredisi.com