Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?
Sponsor Bağlantılar

Ziraat Bankası kredili mevduat hesabı; kısaca KMH şeklinde kısaltılarak ifade edilmektedir. Ziraat Bankası’nda hesabı olan birçok tüketici bulunmaktadır. Bu tüketicilerin zaman zaman hesaplarının bakiyesinin sıfır olması söz konusudur. Böyle bir durumda, müşterinin hesabında para olmamasına rağmen önceden belirlenmiş kredi limiti dahilinde olmak şartıyla ödemelerini yapabilmesini sağlayan bankacılık ürününe Ziraat Bankası kredili mevduat hesabı adı verilmektedir. Buna ek olarak, bu hesap sayesinde nakit çekmek mümkündür. Ziraat Bankası kredili mevduat hesabı; kredili ürün olma özelliğine sahiptir. Bu yüzden, hesabın kullanılmasıyla beraber bakiyenin eksiye düşmesi söz konusu olmaktadır. Bu noktada, hesap sahibi, çektiği tutarları, faiziyle beraber geri ödemek zorundadır.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Özellikleri

Sponsor Bağlantılar

Bu hesap sayesinde hesabında para olmayanların para çekmesi mümkün olmaktadır. Buna ek olarak, Bankkart ile alışveriş yapmak ve otomatik ödeme emrindeki faturaların ödenmesi gerçekleşmektedir. Bankkart sayesinde 7/24 olmak üzere ATM’lerden kredi kullanılabilir. Ayrıca, kredi kullanılan günler için faiz ödenmesi söz konusudur. Bunun dışında, hiçbir şekilde komisyon veya farklı bir ücret ödenmez. Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı faizi; hesabın eksiye düştüğü günler için o ayın sonunda kesilmektedir. Bunun yanı sıra, üç ayın sonunda kesilmesi mümkün olabilir. Müşterinin hesabına para yatınca sıfırlanmaktadır. Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı kullananların hayat sigortası yapıp yapmaması, tamamen kendi kararlarıdır.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Başvurusu

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı başvurusu yöntemleri arasında Ziraat Bankası şubeleri, web sitesi, Ziraat Mobil, internet şubesi, ATM ve çağrı merkezi bulunmaktadır. Ziraat Bankası resmi web sitesi üzerinden nasıl başvuru yapılacağı net bir şekilde anlatılmaktadır. Hemen başvur kısmına tıklayanlar, başvuru sayfasına yönlendirilecektir. Burada doldurulması gereken kısımlar arasında T.C kimlik numarası, cep telefonu numarası, tutar ve gelir bilgisi kısımları yer almaktadır. Bu bilgilerin doldurulması ve güvenlik kodunun girilmesinin ardından gönder kısmına tıklandığında başvuru işlemleri gerçekleşecektir. Bunun dışında, vadesiz veya maaş hesabının olduğu bir Ziraat Bankası şubesinden başvuru yapmak mümkündür. Bu özelliklere sahip olan birinin başvurusu olumlu anlamda değerlendirilecektir.

Sponsor Bağlantılar

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı 2019

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı başvurusu için internet bankacılığını kullanmak mümkündür. Çağrı merkezi, ATM’ler ve mobil uygulamalar; aynı şekilde başvuru kanalları arasında bulunmaktadır. Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı için yapılan başvurunun ardından değerlendirme süreci başlar. Belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesinde herhangi bir sakınca yoksa başvuru süreci olumlu sonuçlanmaktadır. Onay verilmesinin ardından müşterinin geliriyle doğru orantılı olarak bir kredi limiti belirlenmektedir. Kredi limiti belirlenirken önemli olan müşterinin belgelenebilen bir gelirinin olmasıdır. Bilhassa teminat olarak gösterilebilecek bir portföy varsa bu husus, kredi limitine olumlu yansıyacaktır. Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı için otomatik ödemenin olduğu banka şubesinden de başvuru yapılabilir.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı İçin İstenilen Belgeler

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı için bankanın istediği belgeleri eksiksiz olarak sunmak gerekmektedir. Bu belgelerin başında banka tarafından hazırlanan ve imzalanması gereken sözleşme bulunmaktadır. Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı sözleşmesinin başvuru sahibi tarafından okunup kabul edildiğine dair imzalanması gerekmektedir. Buna ek olarak, Ziraat Bankası maaş hesabı olanların gelir belgesi sunmasına gerek yoktur. Ancak, maaş hesabı olmayanlar için gelir belgesi sunmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra, başvuru yapacak her kişinin nüfus cüzdanı fotokopisini yanında götürmesi şarttır. Bu evrakların eksiksiz olarak götürülmesi halinde Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı sahibi olma yolunda önemli bir adım atılmış olur.

Ziraat Bankası kredili mevduat hesabı açtırmak için istenen şartlar nelerdir?

Ziraat Bankası tarafından sunulan kredili mevduat hesabına sahip olmak için bazı özellikleri taşıyor olmanız gerekir. Eğer aşağıda sayacağımız özellikleri taşıyorsanız, banka tarafından hesabınız otomatik olarak açılacaktır. Eğer hesap açılmazsa ve yine de aşağıdaki şartları taşıyorsanız, banka şubelerinden başvuru yaparak kredili mevduat hesabınızın açılmasını talep edebilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar
  • Ziraat bankasının müşterisi olmanız ve vadesiz hesabınızın olması gerekir.,
  • Vadesiz hesabınızda en az bir adet otomatik ödeme talimatınızın bulunması gerekir. Bu talimata kredi ödemesi de dahildir.
  • Aylık gelirinizin yeterli olması başka bir ifade ile aylık gelirinizle bankalara olan borçlarınızın orantılı olması gerekir.
  • Kredi notunuzun yüksek olması ve son 6 ay içinde gecikmeli olarak ödenmiş borçlarınızın bulunmaması gerekir.
  • Aktif olarak çalışıyor olmanız, maaş alıyor olmanız ya da esnaflık geliri elde ediyor olmanız gerekir. Bankaya gerektiği taksirde gelirinizin belgesini sunabiliyor olmalısınız.
  • Son üç ay içinde sigorta primlerinizin eksiksiz olarak ödenmiş olması gerekir.
  • 18 yaşından büyük olmanız gerekir.
Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir