Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Sponsor Bağlantılar

Günümüz şartlarında kredi başvurusunda bulunmak son derece rahat şartlar altında yapılabilir. Sadece birkaç dakikanızı alacak bu işlem sonucunda bankalara kredi talebinizi iletebilirsiniz. İnternet üzerinden ilgili siteyi ederek, kredi başvurusu formunu doldurmanız kredi talebinizi iletmek için yeterli olacaktır.

Online Kredi Başvurusu

Sponsor Bağlantılar

Bankalar günümüzde hem müşterilere biraz daha hızlı hizmet verebilmek hem de işlemlerin daha iyi şartlar altında yapılmasına olanak sağlamak için interneti tercih ediyor. İnternet üzerinden kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler ise, başvuru yaparken bazı bilgileri başvuru formuna eksiksiz olarak girmeleri lazımdır. Banka tarafından talep edilen bilgiler arasında ise T.C kimlik numarası, telefon numarası, kredi miktarı, gelir belgesi gibi durumlar aranabilir. Bankalara kredi talebinizde bulunduktan sonra, başvuru talebinizin cevabını kısa mesaj üzerinden alabilirsiniz.

İnternet ile kredi başvurusu yaptığınızda her banka tarafından belirlenen bir limit vardır. Şube üzerinden kredi aldığınızda kredi tutarı biraz daha fazla olabilirken, internet başvurularında bu tutar biraz daha kısıtlı tutulmuştur. Bu nedenle alacağınız kredi tutarının ihtiyaçlarınız için ideal olduğuna emin olduktan sonra kredi başvurusu yapmanız yerinde olur.

Sponsor Bağlantılar

İnternet başvurusu İle kredi kampanyaları

2019 yılında da bankalar online kredi başvurusu ile birbirinden cazip fırsatları duyurmaya devam ediyor. Uzun vade ve düşük faiz imkanı sunan bankalar bu şekilde kredi alımını biraz daha kolay bir hale getiriyor.

QNB Finansbank faiz oranlarını %1.79 oranında tutarken, 10 bin TL tutarındaki kredi için aylık olarak 298 TL yapmanıza olanak sağlayacaktır. Bu şekilde toplam geri ödeme 17.937 TL olarak belirlenmiş olur.

ING Bank üzerindeki faiz oranları %2.09 olarak belirlenmiştir. 10 bin TL tutarındaki kredi için aylık olarak yapmanız gereken ödeme ise bu bankada 324 TL’ye gelir. Bu şekilde toplam geri ödemeniz ise 19.499 TL olur.

Sponsor Bağlantılar

Kredi konusunda tercihinizi İş Bankasından yana kullanacaksanız faiz oranlarının %2.20 olduğunu belirtmek gerekiyor. 10 bin TL tutarındaki bir krediyi 60 aylık vade planı üzerinden 334 TL olarak bu bankada ödeyebilirsiniz.

Online kredi yönteminde Akbank’ı tercih edenlerin karşısına ise %2.52 faiz oranı çıkacaktır. Bankadan 10 bin TL tutarında kredi alırsanız ve bunu 60 aylık vade planı üzerinden ödemeyi seçerseniz aylık olarak yapmanız gereken ödeme 363 TL’ye gelecektir. Bu şekilde toplam geri ödeme ise 21.843 TL olarak belirlenmiş olur.

30 bin TL tutarındaki krediyi CEPTETEB üzerinden almak isteyen kişiler ise %2.60 faiz oranıyla 60 aylık vade planı üzerinden aylık yapması gereken ödeme 1.112 TL olacaktır. Ayrıca banka masrafsız kredi sağlamasıyla da bu alandaki en çok tercih edilenlerden biri olmayı başarıyor.

Denizbank’ta aynı tutardaki krediyi ise %2.74 faiz tutarı üzerinden aylık olarak 1.152 TL taksitler halinde ödeyebilirsiniz.

Kredi Alma Şartları

Online kredi başvurusu yaptığınızda banka tarafından bazı veriler inceleme altına alınacaktır. Bunlar uygun görülürse kredi alınabiliyor. Özellikle kredi talebinde bulunan kişinin sahip olduğu kredi notu, gelir durumu, ek gelire sahip olup olmaması, taşınmazların durumu, borç bilgisi gibi çeşitli durumlar bu adımdan sonra inceleme altına alınır. Özellikle yüksek bir kredi notuna sahip olan ve borç durumu temiz olan kişilerin kredi alabilme ihtimali biraz daha fazla olacaktır. Bunun yanında ek olarak kişinin düzenli bir gelire sahip olması ve bunu belgeleyebilir durumda olması önemli bir kondur. Bu adımlara dikkat edildiği takdirde online kredi başvurusu üzerinden kredi alabilme ihtimali biraz daha fazla olur.

Online kredi başvurusu yapma yöntemleri nelerdir?

Online kredi başvurusu yapabilmek için bankaların interet sitelerini, mobil bankacılıklarını ya da internet bankacılıklarını kullanabilirsiniz.

Bankaların internet sitelerini kullanarak online kredi başvurusu;

Bankaların internet sitlerinden başvuru yapabilmek için yukarıda da bahsettiğimiz gibi bankanın internet adresine gitmeniz yeterli olacaktır. Her bankanın kendine ait internet sitesi bulunur ve bu sitelerin ana sayfalarında bulunan “Hemen Başvur” kısmına tıklayarak, kredi başvuru formuna kolayca ulaşabilirsiniz. Bu formda yer alan bilgileri eksiksiz olarak doldurduğunuzda, kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz, aynı gün içinde değerlendirmeyle alınır ve sonucunuz cep telefonu numaranıza kısa mesaj olarak gönderilir. Onaylanmış olan kredilerinizi hemen en yakın banka şubesine giderek alabilirsiniz. Bu başvuru yöntemini, bankanın müşterisi olmasanız bile kullanabilirsiniz.

Bazı bankalar onaylanmış olan kredinizin evraklarını kurye ile teslim etmektedir. Adresinize gelen kurye, onaylanmış olan kredinizin evraklarını size imzalatır. Ardından aynı gün içinde paranız, yeni açılan hesabınıza aktarılmış olur. Bu hizmet genellikle dijital bankacılık hizmeti sunan kurumlar tarafından verilmektedir.

İnternet bankacılığı kullanılarak online kredi başvurusu;

Bankaların internet bankacılıklarını kullanarak da online kredi için başvuru yapabilirsiniz. İnternet bankacılıklarını kullanabilmek için bankanın müşterisi olmanız gerekir. Başka bir deyişle çalışmış olduğunuz ya da maaş almış olduğunuz bankanın internet bankacılığa girebilir ve banka şubesinden yapacağınız pek çok işlemi, bu uygulama sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Kredi başvurunuz için de internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Zaten banka müşterisi olduğunuz için tüm bilgileriniz bankada mevcut olacaktır. Bu nedenle kredi başvurunuzu saniyeler içinde, hiçbir bilgi doldurmaya gerek kalmadan yapabilirsiniz. Onaylanan kredinizi ise anında hesabınıza aktarabilirsiniz.

Mobil bankacılık kullanılarak online kredi başvurusu;

Bankaların sahip oldukları mobil uygulamalar da bulunmaktadır. Mobil bankacılık sayesinde, dışarıda olsanız bile kolayca bankacılık işlemlerini yapabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanabilmek için çalışmış ya da maaş almış olduğunuz bankanın mobil bankacılık uygulamasını cep telefonunuza indirmiş olmanız gerekir. Banka tarafından size verilen müşteri numarasını ve şifreyi kullanarak hemen bu uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Ardından, menü kısmında kedi başvurularına uygulamasına gelip, hemen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Hafta içi ya da hafta sonu fark etmeden, mobil bankacılık uygulamasını kullanarak online kredi başvuru yapabilir ve onaylanmış olan kredinizi hemen hesabınıza aktararak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Online Kredi Başvurusu Avantajları Nelerdir?

Her bankanın online kredi başvurusu için alternatif kanalları bulunur. Yukarıda bahsettiğimiz yöntemler ile online olarak kredinize kolayca başvuru yapabilirsiniz. Online kredi başvurusu, banka müşterilerine ve banka müşterisi olmayan kişilere çok sayıda avantaj sağlar. Bu avantajlardan aşağıdaki şekilde bahsedebiliriz;

  • Online kredi başvurusu ile banka müşterisi olmasanız bile, oturduğunuz yerden kredi başvurusu yapabilirsiniz.
  • Banka müşterisi olan kişiler bu kanallardan istedikleri zaman başvuru yapma imkanına sahip olurlar. Banka mesai saatlerini ya da hafta içi günlerini beklemek zorunda kalmazsınız. Acil paraya ihtiyacınız olduğu anda, hafta sonu olsa bile 7/24 kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.
  • Online kanallardan başvuru yaptığınızda sistem tarafından otomatik olarak başvurunuz sorgulanır ve dakikalar içinde sonucuz belli olur. Bu sayede günlerce kredi başvurusu sonucu için beklemek zorunda kalmazsınız.
  • Online yollardan başvuru yaptığınızda ve krediniz onaylandığında, hemen hesabınıza aktarabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Bir sürü evrak imzalamak zorunda kalmazsınız ve banka şubelerinde sıra beklemenize gerek kalmaz. Üstelik, bankada kayıtlı olan hesabınıza kredinizi 7/24 aktarabilirsiniz.

Karşılaştırmalı internet sitelerini kullanarak online kredi başvurusu nasıl yapılır?

Online kredi başvurusu yapmak için karşılaştırmalı internet sitelerini de kullanabilirsiniz. Bu siteler sayesinde, hangi bankadan ne kadar faiz oranı ve masraf ile kredi alacağınızı da öğrenebilirsiniz. Örneğin; 10.000 lira kredi alacaksınız buradan arama yapabilirsiniz. Aramanız sonucunda tüm bankaların kredi teklifleri listelenir. Buradan faiz ve masrafları karşılaştırabilirsiniz. Karşılaştırma yaparken toplam geri ödeme tutarınıza da dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Daha sonra kredi almak istediğiniz bankaya tıkladığınızda, o bankanın başvuru sayfasına yönlendirilirsiniz ve başvurunuzu hemen yapabilirsiniz.

Karşılaştırmalı internet sitelerinin faiz oranlarının güncel olup olmadığına da dikkat etmenizde fayda vardır. Çünkü bankalar her ay kredi faiz oranlarını günceller. Eğer bu sitelerdeki oranlar güncel değilse yanlış planlama ve hesaplama yapabilirsiniz.

Kredisini almak istediğiniz bankanın internet sitesindeki başvuru formunu doldurarak kısa süre içinde başvurunuzu tamlayabilirsiniz. Başvurunuz hemen alınır ve aynı gün içinde sonuçlanır. Krediniz onaylanırsa, size en yakın banka şubesine giderek kredinizi alabilirsiniz.

CEPTETEB online kredi başvurusu;

Online kredi başvurusu yapabileceğiniz en kullanışlı bankalardan biri CEPTETEB’dir. Kendisi, şubesiz bankacılık hizmeti sunduğu için tüm başvurularını online olarak almaktadır. TEB ya da CEPTETEB müşterisi değilseniz bile bankanın web sitesinde bulunan başvuru formunu kullanarak kredinizi hemen almak için başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz olumlu sonuçlandığında evraklarınız adresinize kadar teslim edilir ve krediniz aynı gün hesabınızda olur. TEB ya da CEPTETEB müşterisi olanlar da online kredi başvurusu için mobil ya da internet şubeyi kullanabilirler.

CEPTETEB online krediyi 1.000 liradan 50.000 liraya kadar olan tüm nakit ihtiyaçlarınız için, 36 ay vadede alabilirsiniz. Bu kredinin en önemli özelliği ise evrak ya da kefil gerektirmeden sunulmasıdır. Kredi geri ödemelerini aylık düzenli olarak yapmanız, banka için yeterlidir. Bu krediyi %0,79’dan başlayan faiz oranlarında alabilirsiniz. Kredinizin faz oranı kredi notunuza göre değişir. En yüksek faiz oranı ise %1,10 olarak uygulanır.

CEPTETEB kredisinden dosya masrafı alınmaz. Bu krediyi 3 ay ertelemeli olarak da almanız mümkündür. Buna göre kredinizi şimdi alırsınız ve ödemelerine 90 gün sonra başlarsınız. Bu durumda toplam vadeniz 33 ay olarak hesaplanacaktır.

 

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir