Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019
Sponsor Bağlantılar

Kredi almak; günümüz ekonomik dünyasında her insanın ihtiyaç duyduğu bir eylemdir. Çalışanların kredi alması diğer insanlara kıyasla daha kolaydır. Bunun sebebi, sabit ve belgelenebilen bir gelirlerinin olmasıdır. Ancak, herhangi bir işte çalışmayan insanların kredi alma süreci sıkıntılı geçmektedir. Öğrenciler, emekliler, ev hanımları gibi grupların kredi alması birtakım şartları yerine getirmelerine bağlıdır. Bu durumu fark eden bazı bankalar ise bilhassa emeklilerin bu sorununu çözmek adına onlara uygun fırsatlarla kredi sunmaktadır. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar sayesinde emeklilerin rahatça kredi alması mümkün olmaktadır. Bilhassa emekli maaşını aldığı bankadan kredi almak isteyenlerin bu eylemlerini gerçekleştirmesi çok daha kolay olacaktır.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Listesi

Sponsor Bağlantılar

PTT başta olmak üzere kamu bankaları Ziraat Bankası ve Vakıfbank gibi bankalar, emekli tüketicilere uygun şartlar altında kredi kampanyaları düzenlemektedir. Emekliye faizsiz kredi kampanyası sayesinde emeklilerin emekli maaşlarını gelir olarak göstererek kredi alması mümkün olmaktadır. 2019 yılında emeklilere ikramiye ödemelerinin yapılması, bu konuda destekleyici bir faaliyet olmuştur. Ziraat Bankası başta olmak üzere diğer bankalardan da emekli ikramiyesi almak mümkün olmaktadır. Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar arasında Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, Kuveyttürk Katılım, Türkiye Finans Katılım ve Albaraka Türk Katılım gibi bankalar bulunmaktadır. Başka bankadan aldığı kredi olmayan, maaşı ve kredi geri ödemesi arasında negatif oran bulunmayan ve 75 yaşı geçmeyen emeklilerin kredi alması mümkündür.

Emeklilere On Maaşa Kadar Faizsiz Kredi Kampanyası

Türkiye’de yapılacak yeni düzenleme doğrultusunda kamu bankalarının emeklilere faizsiz veya düşük faizli kredi vermesi planlanmaktadır. Kredinin üst limitinin ise 45 bin TL olması düşünülmektedir. Emeklinin krediyi kendisine maaş veren bankadan alması gerekecektir. Emeklinin maaşına göre belirli oranlarda kredi çekmesi planlanmaktadır. Emeklinin borcu ise maaşından yapılacak kesintilerle mümkün olacaktır. Bu kesintilerin faizsiz olarak yapılması düşünülmektedir. Bu noktada, on maaşa kadar kredi verilmesi planlanmaktadır. Bu proje, henüz yürürlükte olmasa dahi yakın zamanda uygulamaya konması düşünülmektedir. Kredinin geri ödemesi, 36 aya kadar yapılacak vadelerle mümkün olacaktır.

Sponsor Bağlantılar

Emeklilere Uygun Fırsatlarla Kredi Veren Bankalar

Emekliye faizsiz kredi veren bankalar arasında Fibabanka bulunmaktadır. Fibabanka’da belirli bir limite kadar ve uygun vade seçeneğine sahip olan kredi verilmesi mümkündür. Fibabanka’da emekliler için uygun fırsatlarla kredi alınması söz konusudur. Emeklilere verilen kredi kampanyalarından faydalanmak isteyenlerin güncel duyuruları takip etmesi önerilmektedir. Fibabanka’dan faizsiz emekli kredisi almak isteyenlerin yalnızca işlem ücreti ve sigorta bedeli ödemesi söz konusudur. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar arasında Denizbank’ın adı geçmektedir. Denizbank; belirli bir sınıra kadar nakit ihtiyacı için özel faizsiz ve masrafsız kredi sunmaktadır. Hiçbir dosya ve sigorta masrafı olmadan Deinizbank’tan kredi almak mümkündür.

Emeklilerin Faizsiz Kredi Alması

Denizbank ve Fibabanka haricinde Kuveyttürk’ün müşterilerine faizsiz olarak kredi sunduğu bilinmektedir. Kuveyttürk; kar oranıyla çalışan bir bankadır. Katılım bankaları, aldıkları karar neticesinde belirli bir mal veya hizmet karşılığında kredi vermektedirler. Bir başka deyişle, kredi almak isteyenlerin krediyi nasıl nerede ve ne amaçla kullanacaklarını belgelemesi şarttır. Emeklilerin katılım bankasından kredi alabilmesi için maaşlarını bu bankalardan alıyor olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra, Halkbank’ın dönem dönem emekliler için sunduğu faizsiz kredi kampanyaları bulunmaktadır. Ayrıca, geçmiş dönemlerde Akbank, İş Bankası, Aktifbank ve TEB gibi bankaların faizsiz emekli kredisi sundukları bilinmektedir. Bu tip kampanyaların güncel olarak takip edilmesi şarttır. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar, bu kampanyalarını resmi sitelerinden duyururlar.

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar 2020;

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar, genellikle katılım bankalarıdır. Bu bankaların arasında Albaraka Türk, Kuveyt Türk gibi bankalar yer alır. Bu bankaların kredilerini ve özelliklerini detaylı olarak açıklayalım;

Sponsor Bağlantılar

Albaraka Türk ihtiyaç finansmanı;

Emekliye özel faizsiz kredi türünden olan bu ihtiyaç kredisinde faiz değil kar oranı mevcuttur. Başka bir deyişle, katılım bankaları sizin adınıza ihtiyaçlarınızı çözer ve buna kar oranı ekleyerek sizden geri ödemenizi isterler. Albaraka Türk katılım bankasından alacağınız faizsiz kredinin özelikleri ise şöyledir;

  • Bu krediyi beyaz eşyadan mobilyaya kadar tüm ihtiyaçlarınız için alabilirsiniz.
  • Bu krediyi 60 aya kadar vade ile ve aylık eşit taksitler halinde ödeyebilirsiniz.
  • Bu finansmanın kar oranları %0,95 ile %0,99 arasında belirlenir. Kredi notunuza ve aldığınız krediye göre alacağınız finansmanın kar oranı da değişebilir.
  • Bu krediyi almak için sizden istenen belgeler ile banka şubelerine başvuru yapanız gerekir. Aynı zamanda 18 yaşın üzerinde olmanız istenir.

Bu krediden, kredi tutarının binde beşi kadar dosya masrafı yani tahsis ücreti alınacaktır. Bunun dışında herhangi bir masraf alınması söz konusu değildir.

Denizbank emekliye faizsiz kredi;

Denizbank, emeklilere özel olan ihtiyaç kredisi ile acil nakit ihtiyaçlarınızı uygun faiz oranlarında karşılıyor. Emekli maaşı alan herkesin rahatlıkla banka şubelerinden ya da web sitesinden başvuru yapacağı bu kredi sayesinde, tüm nakit ihtiyaçlarınızı hemen karşılayabilirsiniz. Kredinizi aylık %0,99’dan başlayan faiz oranlarında ve 60 ay vade ile almanız mümkündür. Bu kredini aylık faiz oranı %0,99’dan başlar ve kredi notunuza göre değişir. En yüksek uygulanan faiz oranı, emeklilere özel ihtiyaç kredisi için %1,59’dur.

Denizbank emeklilere özel ihtiyaç kredisini 2.000 lira tutarında 12 ay vadede aldığınızda, aylık faiz oranı %0,99 olarak belirlenirse, aylık taksit tutarı 179,82 lira olur. Kredi için alınacak tahsis ücreti tutarı 10 liradır. Sigorta primi için alınacak olan tutar 26,14 liradır. Kredini aylık toplam maliyet oranı vergiler de dahil edildiğinde %1,3647 olur. Yıllık kredi toplam maliyet oranı ise %16,3765 olacaktır.

Denizbank emeklilere özel ihtiyaç kredisini 10.000 lira tutarında 12 ay vadede aldığınızda, aylık faiz oranı %1,59 olarak belirlenirse, aylık taksit tutarı 940,26 lira olur. Kredi için alınacak tahsis ücreti tutarı 50 liradır. Sigorta primi için alınacak olan tutar 130,70 liradır. Kredini aylık toplam maliyet oranı vergiler de dahil edildiğinde %2,2274 olur. Yıllık kredi toplam maliyet oranı ise %26,7286 olacaktır.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir