Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu (TÜM YÖNTEMLER)

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu (TÜM YÖNTEMLER)
Sponsor Bağlantılar

Kredi almak; borçlarını kapatmak, acil nakit ihtiyacını karşılamak ve birtakım giderlerine finansman sağlamak amacıyla birçok insan tarafından gerçekleştirilen bir eylemdir. Kredi almak isteyenler için en uygun faiz oranlarını ve vade seçeneklerini sunan bankaların başında Ziraat Bankası gelmektedir. Ziraat Bankası’nda ihtiyaç kredisi; tüketici kredisi başlığı altında sunulmaktadır. Bu kredi sayesinde bireysel ihtiyaçların finanse edilmesi mümkün olmaktadır. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi; 60 aya kadar uzanan vade seçenekleriyle sunulmaktadır. Tüketicilere diledikleri ödeme seçeneklerini tercih etme şansı verilmektedir. Bunun yanı sıra, tüketicilerden şahsi veya maddi teminat alınması kesinlikle söz konusu olmaz. Ziraat Bankası; prosedür gereğince kredi vadesi boyunca tüketicilere hayat sigortası yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Sizlere Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu hakkında detaylı bilgi verelim;

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sponsor Bağlantılar

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için birçok kanal bulunmaktadır. Tüketiciler, her şeyden önce Ziraat Bankası şubelerine giderek ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirler. Tüketiciler, kendilerine en yakın Ziraat Bankası şubesinin nerede olduğunu Ziraat Bankası’nın internet sitesinden öğrenebilirler. Bunun yanı sıra, Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu; Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesindeki Krediler sayfasındaki hemen başvur seçeneği kullanılarak yapılabilir. Ek olarak, Ziraat Mobil uygulaması sayesinde şubeye gitmeden dakikalar içerisinde ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak mümkün olur. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için alternatif kanallardan birisi ise Ziraat Bankası bireysel internet şubesidir. Ziraat Bankası’nda vadeli hesabı olanların bireysel internet şubesini kullanması mümkündür.

İnternet sitesinden Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvuru nasıl yapılır?

Kredi başvurularınızı bankanın internet sitesinden kolayca yapabilirsiniz. Banka müşterisi olmasanız bile, sizden istenilen bilgileri girdikten sonra hemen başvuru yapabilir ve onaylanan kredinizi banka şubesine giderek alabilirsiniz. Banka müşterisi olan kişiler internet sitesinden başvuru yapmalarının ardından kredilerini, internet bankacılıkları ya da mobil bankacılık uygulamalarını kullanarak hesaplarına aktırabilirler.

Sponsor Bağlantılar

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için en kolay yöntem internet sitesini kullanmaktır. Bankanın internet sitesine girdikten sonra ana sayfada yer alan “hemen başvur” kısmına tıklayarak başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Bu formda;

 • Kimlik numarası
 • Cep telefonu numarası
 • Kredi vadesi
 • Çekmek istediğiniz kredi tutarı
 • Aylık gelir bilgisi

Bilgilerini girdikten sonra kişisel bilgiler ile ilgili olan kutucu işaretlemeniz ve ardından ekranda yer alan güvenlik kodunu, ilgili bölüme yazmanız gerekir. Bütün bu işlemleri tamamladıktan sonra “gönder” butonuna tıklayarak birkaç dakika içinde kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Kredi başvurunuz hemen değerlendirmeye alınır girmiş olduğunuz kimlik numaranıza göre kredi notunuz, aylık geliriniz ve sigorta bilgileriniz sistem tarafından otomatik olarak sorgulanacaktır. Sorgulama sonucuna göre kredi almak için yeterli maaş ve kredi notuna sahipseniz, krediniz onaylanacaktır. Kredinizin sonucu ise cep telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilir.

İnternet bankacılığını kullanarak Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için kullanabileceğiniz bir diğer alternatif internet bankacılığıdır. Bu uygulamanın avantajı ise hafta sonu ya da tatil günlerinde olsa bile kredi başvurusu yapabilmenizdir. Diğer bir avantajı ise onaylanan kredinizi hafta sonu olsa bile, banka şubesine gitmeden hesabınıza aktırabilmenizdir. İnternet bankacılığını kullanabilmeniz için banka müşterisi olmanız gerekir. Banka tarafından size verilen özel şifre ve müşteri numarasını kullanarak internet bankacılığına giriş yapmalısınız. Giriş yapabilmek için Ziraat Banaksının internet sitesinde bulunan “online giriş” kısmına tıklamanız yeterli olacaktır. Karşınıza açılan sayfada yer alan bölümlere müşteri numarasını ve şifreyi girdikten, sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza bir şifre gönderilir. Bu şifreyi tekrar girdikten sonra internet bankacılığınıza giriş yapabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

Kredi başvurusu yapmak için menü kısmından kredilerle ilgili bölümü bulmalısınız ve ardından kredi başvurusu yazan yere tıklamalısınız. Banka müşterisi olduğunuz için başvuru sırasında herhangi bir bilgi istenmez. Yalnızca çekmek istediğiniz kredi miktarı ve vadesi ile ilgi bilgi istenecektir. Bu bilgileri girip başvurunuzu yaptıktan sonra hemen değerlendirmeye alınır ve saniyeler içinde başvuru sonucunuz iletilir. Başvurunuzun onaylanması halinde banka şubesine gitmeden kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. Başvuru sonucunuz olumsuzsa, nedenini öğrenmek için banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu 2019

Şubeye gitmek istemeyenler, herhangi bir Ziraat ATM’si sayesinde Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirler. Ziraat Bankası’nın neredeyse bütün AVM’lerde ATM’si bulunmaktadır. En yakın Ziraat ATM’si hakkında bilgi almak isteyenler Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesini ziyaret edebilirler. Bunun yanı sıra, Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu; Ziraat Bankası çağrı merkezi üzerinden yapılabilmektedir. Ziraat Bankası’nın çağrı merkezi numarası; 4440000 – 08502200000 olarak bilinmektedir. Ziraat Bankası müşterisi olanların ihtiyaç kredisi başvurusunda daha avantajlı olduğu söylenebilir. Çünkü, Ziraat müşterisi olanlar, yukarıda yazan yöntemlerin hepsini kullanarak başvuru yapabilirler. Bu sayede, şubeye gitmelerine gerek kalmaz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesine giderek alınmak istenen kredi tutarının ve tercih edilecek vade süresinin belirlenerek aylık taksitlerin ne kadar olacağına dair bilgi alınmalıdır. Örneğin, 100 bin TL tutarında ihtiyaç kredisi çekmek isteyen bir tüketicinin 60 aylık vade seçeneğini tercih ettiğinde kendisine uygulanacak olan faiz oranı; aylık %1,8 olarak bilinmektedir. Bu noktada, tüketicinin aylık olarak ödeyeceği taksit tutarı; 2.989,31 TL olacaktır. Buna ek olarak, tüketiciye uygulanacak yıllık maliyet oranı; %29,5695 olarak hesaplanacaktır. Ziraat Bankası’nda uygulanan faiz oranlarının tüketicinin kredi notundan etkilendiğini eklemek gerekir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin İstenilen Belgeler

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için istenilen belgeler arasında başvuru formu, kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi, kişinin nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, Ziraat Bankası’nın duruma göre tüketiciden başka belgeler istemesi söz konusudur. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken tüketicilerin önünde birçok seçenek olduğunu hatırlatmak gerekir. Tüketici kredisi, eğitim kredisi, indirimli tüketici kredisi, tüketici avans kredisi, masrafsız tüketici kredisi, yasa kapsamında ipotekli bireysel finansman kredisi yer almaktadır. Tüketicilerin bu krediler arasından ihtiyaç duyduğunu tercih etmesi gerekir. Tercih edilen krediye göre istenilen belgelerin ve faiz oranlarının değişmesi söz konusu olacaktır.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli koşullar nelerdir?

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için bankanın online kanallarını kullanmak istiyorsanız ve kredinizin hemen onaylanmasına ihtiyacınız varsa, aşağıdaki koşuları taşımanız gerekir;

 • Ziraat Bankası, müşterilerine kolayca kredi verebilmek için ilk olarak kredi notu şartına bakmaktadır. Kredi notu yüksek olan kişiler banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan kredi başvurularını kolayca yapabilirler ve kredilerini hemen hesaplarına aktarabilirler. Üstelik kredilerini, hafta sonu olsa bile hesaplarına aktarma imkânları da bulunur. Eğer kredi notunuz yeterli değilse yani 1500’ün altında ise o zaman kredi başvurularınızı banka şubelerinden yapmanız gerekir. Bu durumda banka tarafından kefil ya da ipotek istenecektir. Yanınızda ipotek için bir tapu ve kefil götürmeniz halinde, kredi başvurunuzun onaylanması ihtimali artacaktır.
 • Bu bankadan kolaylıkla kredi alabilmeniz için aynı zamanda aylık düzenli bir gelirinin olması gerekir. Şirket ortağıysanız, şirket sahibiyseniz ya da maaşlı olarak çakılıyorsanız, bu gelirlerinizi belgelemeniz halinde bankadan kolayca ihtiyaç kredinizi alabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası, kredi verebilmek için sigorta primlerinizin ödenip ödenmediğine de bakmaktadır. Bağkur’lu olan kişilerin borcu yoktur yazısı alarak kredi başvurusu yapması gerekir. Maaşlı olarak çalışan kişilerin de son altı aylık sigorta primlerinin yatırılıp yatırılmadığına bakılmaktadır.

Yukarıdaki koşulları sağladığınızda, Ziraat Bankasından kolayca kredi başvurunuzu yapabilir ve kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Örnek Hesaplama

Ziraat Bankasından aylık gelirinize göre 100.000 liraya kadar kredi almanız mümkündür. İhtiyaç kredisi için yeterli kredi notuna sahip değilseniz, banka tarafından istediğiniz tutarda krediyi vermek için kefil ya da ipotek talep edilebilir. Kredi notunuzun yeterli olması durumunda ise alabileceğiz örnek kredi hesaplaması aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

 • Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusunu 100.000 lira için yaparsanız ve 60 ay vadede ödemek isterseniz bu kredinin aylık faiz oranı %1,35 olacaktır. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit ise 2.618,33 lira olur.
 • Bu bankanın kredisine 10.000 lira ve 60 ay vade için başvur yaptığınızda ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 261,83 lira olurken faiz oranınız yine %1,35 olacaktır.

Ziraat Bankası tüketici kredisi çeşitleri ve özellikleri nelerdir?

Bu bankanın tüketici kredisi adı altında bireysel müşteri için sunduğu çok fazla kredi çeşidi vardır. Taşıt ve konut kredilerinden farklı olarak dijital kredi, eğitim kredisi, standart tüketici kredisi, enerji verimliliği yönetim kredisi, bireysel enerji veremliliği kredisi, imar barışı kredisi, tüketici avans kredisi, kredili mevduat hesabı, ipotekli ihtiyaç kredisi gibi kredi çeşitleri bunulmaktadır. Bu kredileri ve özelliklerini açıklayalım;

Tüketici kredisi özellikleri nelerdir?

Standart tüketici kredisi ile tüm bireysel nakit ihtiyaçlarınız karşılanmaktadır. 60 aya kadar vade ile sahip olabileceğiniz bu krediden uygun faiz oranlarında yararlanmanız mümkündür. Bu krediyi istediğiniz şekilde esnek planlar ile ödeyebilirsiniz. Bu krediden kefil ya da ipotek teminatı istenebilir. Bu krediyi hayat sigortası ve dosya masrafı karşılığında alabilirsiniz. Bu krediyi 1000 liradan 100.000 liraya kadar kullanılabilirsiniz. Kredinizin aylık faiz oranı %1,35’ten başlayacaktır.

Bireysel enerji verimliliği kredisi özellikleri nelerdir?

Evinizin enerjisini değiştirmek ve enerji verimliğine katkıda bulunmak için Ziraat Bankasından kredi alabilirsiniz. Bu kredi ile evinizin mantolama, ısıtma, yalıtım, aydınlatma ve beyaz eşya gibi tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Evinizin güneş enerjisi panellerini de alabilirsiniz. Bu krediden esnek ödeme planlarıyla yararlanma ve kredinizi 60 ay vadede geri ödeme imkânınız bulunur. Kredi faiz oranları ve diğer detaylar hakkında Ziraat Bankası şubelerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası enerji verimliliği yönetimi kredisi özellikleri nelerdir?

Bu kredi apartman ya da site yönetimlerine özel olarak verilmektedir. Enerji verimliliği yapmak isteyen yönetimler, Ziraat Bankasının bu kredisine başvuru yaparak apartmanları için mantolama, yalıtım, doğalgaz sistemi kurma, aydınlatma ve güneş enerjisi gibi ısıtma ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Bu kredinin özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • Bu krediler apartman ya da site yöneticileri tarafından alınabilir.
 • Kredi alınırken apartman karar defterinin şubeye teslim edilmesi gerekir.
 • Bu kredi apartman ya da site malikleri için kullandırılır ve apartmanın hesabına aktarılır.
 • Bu krediyi 60 aya kadar vade ile alabilirisiniz.
 • Krediyi esnek ödeme planlarından yararlanarak ödeyebilirsiniz.
 • Bu kredi için hayat sigortası yaptırılacaktır.

Kredi tutarı, yapılacak olan işleme göre belirlenir. Bu krediye dahil olan işlemler ise yalıtımlı pencere doğrama sistemleri, kapı ve çatı sistemleri, verimli aydınlatma sistemleri, dış cephe mantolama sistemleri, yangın yalıtımı, doğalgaz sistemleri, güneş enerjisi ile ısıtma ve sıcak su sağlayan sistemler şeklindedir. Bu kredi için başvurular Ziraat Bankası şubelerinde yapılabilir. Diğer kanallardan başvuru yapılamaz.

Ziraat Bankası bireysel temel destek ihtiyaç kredisi özellikleri;

Ziraat Bankasının vermiş olduğu ihtiyaç kredilerinin bir diğeri de bireysel temel destek ihtiyaç kredisidir. Bu kredi, devlet tarafından verilmektedir ve ekonomik istikrar kalkanı paketi kapsamında sunulur. Korona virüs nedeniyle ekonomik olarak olumsuz etkilenen kişiler için sunulan bu kredinin başvuruları halen devam etmektedir. Orta ve az gelirli olan kişiler için sunulan bu krediyi alabilmeniz için aylık toplam geliriniziz 5.000 liranın altında olması gerekir.

Bireysel temel destek ihtiyaç kredisi kefil, gelir belgesi, teminat ya da kredi notu gerektirmeden verilen bir kredidir. Bu krediyi alabilmenizin tek ve en önemli koşulu aylık hanenize giren toplam gelirin 5.000 liranın altında olmasıdır. Bu koşulu taşıyorsanız 3.000 liradan başlayan ve 10.000 liraya varan tutarda kredinizi hemen alabilirsiniz.

Bu kredinin aylık faiz oranı %0,49’dur ve 36 ay vadeye kadar sunulmaktadır. Üstelik kredinizi 180 gün ödemesiz dönemli olarak, yani 6 ay ertelemeli olarak alabilirsiniz. Kredinizi ödeyeceğiniz günü ise kendiniz belirleyebilirsiniz. Bu krediye hemen başvuru yapmak için Ziraat Bankasının web sitesindeki başvuru formunu kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası müşterisiyseniz de mobil ya da internet şubeyi kullanarak hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Onaylanmış olan kredinizin evraklarını online olarak onayladıktan sonra, kredinizi vadesiz hesabınıza aktarabilirsiniz.

Ziraat Bankası Tüketici Ürün Paketi ile 36 Vadeli 50.000 TL Kredi;

Ziraat Bankası hem kendi müşterilerine hem de müşterisi olmayan herkese uygun faiz oranlarında çeşitli kredi kampanyaları sunmaktadır. Bu bankanın kredilerinin en büyük avantajı ise esnek ödeme planları sunuyor olmasıdır. Ayrıca bu bankadan tüketici ürün paketi adı altında birkaç farklı kredi kampanyasından yararlanabilirsiniz. Bu paketle kredi faiz oranlarınız indirimli olur ve çeşitli avantajlardan da faydalanabilirsiniz. Ziraat Bankası tüketici ürün paketi ile 36 ay vadeli 50.000 TL kredi hakkında detaylı bilgi verelim;

Ziraat Bankası tüketici ürün paketi ile 50.000 liraya kadar ve 36 ay vadede, aylık %1,64 faiz oranından kredi alabilirsiniz. Bu kredinin ödeme planını bütçenize göre belirleyebilirsiniz. Artan ödemeli, azalan ödemeli, değişken taksitli gibi çeşitli ödeme planları, banka yetkilisi tarafından sunulacaktır.
• Tüketici ürün paketi ile 36 ay vadede 50.000 lira kredi alırsanız, aylık %1,64 faiz oranına göre ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.951,58 lira olur. Bu kredinin yıllık toplam maliyet oranı ise %26,8352’dir.

Ziraat Bankası Dijital Kredi ile Şubesiz Kredi;

Ziraat Bankası, maaşını kendisinden alan emekli ya da çalışanların acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, dijital kredi avantajını sunar. Dijital kredi ile acil nakit ihtiyaçlarınızı 5 dakika içinde karşılama imkânınız bulunmaktadır. Üstelik hafta sonu da dahil olmak üzere paranız anında hesabınız aktarılır ve şubeye gitme derdi olmadan, kredinizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ziraat bankası dijital kredi ile şubeye gitmeden kredi başvurularınızı mobil ya da internet bankacılığı uygulamalarından anında yapabilirsiniz. Bu krediyi 50.000 lira ve üzerinde olan nakit ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz. 50.000 liraya kadar olan krediler için vade 36 ay kadar olurken, bu tutarın üzeri için en fazla 24 aya kadar vade uygulanır.
Ziraat Bankasının bu avantajlı kredisinde aylık faiz oranı %1,55 olarak uygulanır. Bu kredi hesabınıza geçmeden önce banka tarafından hayat sigortası da yapılarak gerekli masraf alınır ve kalan tutar hesabınıza aktarılır.

Ziraat Bankası dijital krediyi 50.000 liraya kadar ve 36 ay vade ile kullanmak istediğinizde kredinin aylık faiz oranı %1,55, aylık taksit tutarı 1.917,81 TL ve yıllık kredi maliyet oranı %25,2292 olarak hesaplanır.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir