Türkiye İş Bankası Bireysel İhtiyaç Kredisi

Türkiye İş Bankası Bireysel İhtiyaç Kredisi
Sponsor Bağlantılar

İhtiyacınız ne olursa olsun ihtiyaç duyduğunuz krediyi hemen İş Bankasından alabilirsiniz. Cep telefonu almak, tatile çıkmak ya da bilgisayar almak gibi istekleriniz için kredinizi İş Bankasından 60 aya kadar varan vadeler ile çekebilirsiniz. İş Bankası, uygun faiz oranları ve farklı ödeme seçenekleri ile bütçenizi yormadan kredi almanızı sağlamaktadır. Çeşitli ihtiyaçlarınız için farklı kredi kampanyaları vardır. Sizlere Türkiye İş Bankası bireysel ihtiyaç kredisi genel özellikleri hakkında detaylı bilgi verelim;

Türkiye İş Bankası bireysel ihtiyaç kredisi özelikleri ve detayları nelerdir?

Sponsor Bağlantılar

İş Bankasından 3.000 liradan 40.000 liraya kadar olan tüm ihtiyaçlarınız kredi almanız mümkündür. Kredi notunuz yeterliyse, kredi tutarını 100.000 liraya kadar çıkarabilirsiniz. Bu bankadan 40.000 liraya kadar olan kredinizi ise banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan kullanabilirsiniz. Herhangi bir belgeye ya da kefile gerek kalmadan alabileceğiniz bu krediye, biden fazla yoldan başvuru yapabilirsiniz.

 • Bu bankadan alacağınız kredinizi isterseniz eşit taksitler ile ödeyebilir isterseniz de bütçenize uygun esnek ödeme planından yaralanabilirsiniz. Kısacası kredi geri ödemelerinizi, bütçeniz doğrultusunda kendiniz ayarlayabilirsiniz.
 • Türkiye İş Bankası bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı internet bankacılığından ya da Cep şubesinden yapmanız halinde, onaylanan tutarı hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • Bu bankadan 7/24 nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Hafta sonlarında bile kredi başvurunuzu yapabilir ve kredinizi vakit kaybetmeden hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • Banka şubesinden yapmış olduğunuz başvurunuz onaylandığında ise tekrar banka şubesine gitmeye gerek kalmadan kredinizi İşCep mobil bankacılık uygulamasına girerek “kredim hazır” seçeneğinden hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • Bu bankadan çekeceğiniz kredi için 3 aydan 60 aya kadar vade belirleyebilirsiniz.
 • Kredinizin faiz oranı %2,20’dir.
 • Bu krediden binde beş oranında kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası masrafı alınmaktadır. Kredi için yapılacak olan hayat sigortası tutarı kredini miktarına, krediyi çekecek olan kişinin yaşına ve cinsiyetine göre değişiklik gösterecektir.

Bu koşullar altında İş Bankasından 40.000 lira olan nakit ihtiyaçlarınız için 60 ay vade ile kredi çekerseniz aylık ödeyeceğiniz faiz oranı tutarı %2,20 olacaktır. Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı ise 1.335,71 lira olur. Krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar 80.142,60 lira olur. Bu kredi için banka tarafından 210 lira tahsis ücreti alınacaktır.

Sponsor Bağlantılar

Türkiye İş Bankası bireysel ihtiyaç kredisi başvuruları nasıl yapılır?

Türkiye İş Bankası bireysel ihtiyaç kredisi başvuruları bankanın internet sitesinden, mobil bankacılık uygulamasından, internet bankacılığından, SMS bankacılığından ve banka ATM’lerinden yapılabilir.

 • Bu bankanın mobil uygulaması olan İşCep üzerinden kredi başvuruş yapabilmeniz için size verilen şifreyi kullanmanız gerekir. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra “krediler- anında kredi başvurusu” ya da “başvurular- anında kredi” adımlarınız takip edebilir ve başvurunuzu hemen yapabilirsiniz.
 • İnternet şubesinden kredi başvurusu yapabilmek için yine banka tarafından size özel olarak verilen şifre ile giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra “kredilerim- anında kredi başvuru” ya da “başvurular-ürünler- anında kredi başvuru” adımlarını takip edebilir ve başvurunuz hemen yapabilirsiniz.
 • Bankanın internet sitesini kullanarak kredi başvurusu yapabilmek için ana sayfanın sağ üst tarafında yer alan “hemen başvur” kısmına tıklayabilirsiniz. Karşınıza açılan formda yer alan bilgileri hemen doldurarak gönderebilirsiniz.
 • Bankanın ATM’lerinden kredi başvurusu yapabilmek içim de banka kartınızı ya da kredi kartınız kullanmanız gerekir. Ayrıca kartsız işlem menüsünden de başvuru yapabilirsiniz.
 • SMS bankacılığını kullanarak kredi başvurunuzu yapabilmek için büyük harfler ile cep telefonunuzun kısa mesajlar kısmına NAKİT T.C. KİMLİK NUMARASI KREDİ TUTARI AYLIK GELİR BİLGİSİ gibi bilgileri, aralarından bir boşluk bırakarak yazmanız ve 4402’ye kısa mesaj göndermeniz gerekir.

Türkiye İş Bankası bireysel ihtiyaç kredisi örnek hesaplama tablosu;

Türkiye İş bankası bireysel ihtiyaç kredisi, faiz oranları düşük olan kredilerdir. Bu krediyi almak isteyen kişiler hesaplamalarını https://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/kredi-hesaplama/Sayfalar/kredi-hesaplama.aspx#Taksit_ihtiyac adresinden yapabilirler. Hesaplama örnekleri aşağıdaki gibidir;

 • Bu bankadan 20 bin lira kredinizi 60 ay vade ile almak istediğinizde kredinizin faiz oranı %1,14 olacaktır. Bu kredi için aylık olarak 490,79 lira ödersiniz. Kredi için geri ödenecek olan toplam tutar ise 29.447,40 lira olur.
 • Bu bankadan 30 bin lira kredinizi 60 ay vade ile almak istediğinizde faiz oranınız %1,14 olacaktır. Bu kredini aylık taksit tutarı 736,19 lira olur. Bu krediye geri ödenecek olan toplam tutar 44.171,40 lira olur.
 • Bu bankadan 40 bin lira kredinizi 60 ay vade ile almak istediğinizde kredinizin aylık faiz oranı %1,14 olur. Bu kredinin aylık taksit tutarı 981,59 lira olacaktır. Bu krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar 58.895,40 lira olur.
 • Bu bankadan 50 bin lira kredinizi 60 ay vade ile almak istediğinizde bu kredinin aylık faiz oranı yine %1,14’ten başlar. Bu kredinin aylık taksit tutarı 1.226,98 lira olacaktır. Bu kredinin toplam geri ödeme tutarı da 73.618,80 lira olacaktır.

Türkiye İş Bankası bireysel ihtiyaç kredisi alma şartları nelerdir?

Türkiye İş Bankası, en çok ihtiyaç kredisi kullandıran bankalardan biridir. Bu bankanın kredi verirken istedikleri şartlar, diğerlerine göre biraz daha hafiftir. Genel olarak taşımanız gereken şartlar ise aşağıdaki gibidir;

Sponsor Bağlantılar
  • İlk olarak aylık gelirinize bakılır. Aylık düzenli geliriniz varsa, bu bankadan ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Bu geliriniz faiz geliri, maaş geliri, kira geliri ya da şirket geliri olabilir. İş Bankası müşterisi değilseniz, banka şubelerinden başvuru yapmanız ve başvurunuz sırasında aylık gelirinizle ilgili belgeleri yanınızda bulundurmanız gerekir.
  • Bu bankadan kredi almak için kredi notunuzun da iyi olması gerekir. Kredi notunuz 1500’ün üzerinde ise online kanallardan ya da banka şubelerinden aynı gün içinde kredinizi alabilirsiniz. Ancak kredi notunuz 1000 seviyelerinde ise kredinizin onaylanması için kefil ya da ipotek gibi teminatlar istenebilir. Kredi notunuz düşükse, başvurularınızı mutlaka banka şubelerinden yapmalısınız.
  • Bu bankadan kredi almanızın bir diğer şartı da sigorta primlerinizin ödeniyor olmasıdır. Kanunlara göre son üç aylık sigorta priminiz ödenmeden kredi alamazsınız.

İş Bankası 50.000 TL kefilsiz ihtiyaç kredisi;

İş Bankası, acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla müşterisi olan ya da olmayan herkes için kefilsiz ihtiyaç kredisi kampanyası sunar. Bu krediyi almak için kefil göstermeyeceğiniz gibi ipotek de vermezsiniz. Eğer bankalara olan ödemelerinizi düzenli olarak yapıyorsanız ve aylık sabit bir gelir elde ediyorsanız, bu krediye hemen sahip olabilirsiniz. İş Bankası kefilsiz ihtiyaç kredisi özelikleri şöyledir;

• Bu kredinin üst limiti yoktur. Anında kullanmak isteyen kişilere 50.000 liraya kadar sunulmaktadır. Ancak daha yüksek tutarlar için de kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kullanabileceğiniz kredi limiti banka tarafından belirlenecektir.
• Nakit ihtiyacınızı bu krediyi alarak esnek ödeme planları ile karşılayabilirsiniz. Gelir durumunuza göre ve size özel uygulanacak ödeme planlarını kullanarak, kredi geri ödemelerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
• Bu kredi için faiz oranı %0,99’dan başlar ve kredi notunuza, kredi vadesine, kredi tutarına göre değişir. Kredi başvurunuz sırasında sizin için hangi oran belirlendiği bildirilecektir.
• İş Bankası kefilsiz kredinizi 60 ay kadar varan vadeler ile ve 3 ay erteleme avantajını kullanarak alabilir, ödemelerinizi bütçenizi yormadan yapabilirsiniz.
• Bu kredi için başvurularınızı yukarıda saymış olduğumuz tüm alanlardan rahatlıkla yapabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir