TEB Bankası Pratik Bireysel Kredi Başvurusu

TEB Bankası Pratik Bireysel Kredi Başvurusu
Sponsor Bağlantılar

Sağlık başta olmak üzere zamanlı ya da zamansız olarak, acil nakit paraya ihtiyacınız olduğunda, TEB Pratik Bireysel Kredi ile bu sorunuzu adından da anlaşılacağı gibi pratik bir şekilde çözebilirsiniz. Hafta sonu, mesai saatleri dışında, (sabah-gece yarısı) fark etmeden yapacağınız online başvuru ile (internet bankacılığı ya da mobil bankacılık ile) TEB Bankası Pratik Bireysel Kredi Başvurusu ile acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

TEB Pratik Bireysel Kredi Kullanmanın Avantajları

Sponsor Bağlantılar

-Bankaya gitmeye gerek kalmadan, acil nakit ihtiyacınız oluştuğu anda zaman fark etmeden kredi başvurusu yapılabilir ve yine banka şubesine gitmeden krediyi kullanabilir, nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

– Nüfus cüzdanı, gelir belgesi, maaş bordrosu, ikametgâh belgesi, fatura gibi evrak hazırlama işleri ile uğraşmadan TEB Bankası Bireysel Kredi Başvurusu yapılabilir ve banka kredi kullandırma kriterleri çerçevesinde uygun görülürse yine bu evrak hazırlama yükü olmadan kredi kullandırılabilir.

Sponsor Bağlantılar

TEB Bankası Pratik Bireysel Kredi başvurusu yapabilmek için ve kredi onaylandığı takdirde krediyi kullanabilmek için iş günlerini ve mesai saatlerini beklemeye gerek yoktur. Nakit ihtiyacınız oluştuğu zaman hafta sonu ya da mesai saatleri dışında da kredinizi kullanabilirsiniz.

– TEB Pratik Bireysel Kredi kullanan müşteriler, özel faiz avantajlarından ve düşük kredi masrafından yararlanabilirler.

TEB Pratik Bireysel Kredi Nasıl Kullanılabilir?

TEB Bankası Pratik Bireysel Kredi Başvurusu yapabilmek için öncelikle TEB (Türk Ekonomi Bankası) müşterisi olmak gerekmektedir. Eğer TEB müşterisiyseniz, nakit ihtiyacınız olduğunda online olarak kredi başvurunuzu yaparak, kredi sürecini başlatabilirsiniz. İnternetten yapılan pratik kredi başvurusu sırasında kimlik, gelir belgesi, ikametgâh belgesi gibi herhangi bir belge talep edilmemektedir.

Sponsor Bağlantılar

Başvuru için istenen tek belge kimlik belgesidir, kimlik belgesi de hesap açılışı sırasında bankaya ibraz edildiği için, pratik kredi başvurusu sırasında tekrar kimlik belgesi ibraz etmeye gerek kalmamaktadır. Yapılan başvuru sonucu, Bankalar nezdindeki kredi kullandırma kriterlerine uygun olduğu takdirde ve KKB (Kredi Kayıt Bürosu) puanı kredi kullanımına yeterli ise, başvuru olumlu sonuçlanıp, kredi kullandırılıp, TEB vadesiz hesabına aktarılır. Kişi, vadesiz hesabına aktarılan krediyi ihtiyaçları doğrultusunda kullanabilir.

Ne Kadar TEB Pratik Bireysel Kredi Kullanılabilir?

TEB Pratik Bireysel Kredi üst limiti TEB tarafından 12.500 TL olarak belirlenmiştir. Maksimum vade 36 ay olup, TEB Pratik Bireysel Kredi faiz oranı 1,55dir.

TEB Pratik Bireysel Kredi Başvurusunun Onaylanmama Sebepleri

TEB Pratik Kredi kullanılabilecek kredi tutarının üst limiti 12.500 TL olduğu için, yani düşük bir tutar olduğu için, yapılan çoğu TEB Bankası Pratik Bireysel Kredi Başvurusu olumlu sonuçlanmaktadır. Fakat KKB puanı düşük olan ya da açık takip kaydı olan müşterilerin kredi başvuruları olumlu sonuçlanamamaktadır. Açık takip kaydı bulunan kişilerin sadece TEB’ de değil, hiçbir bankada kredi başvuruları olumlu sonuçlanmaz.

Başvurusu onaylanmayan kişiler 0 850 2000666 numaralı telefonu arayarak kredi başvurularının onaylanmama nedenini öğrenebilirler. Eğer KKB puanı düşüklüğü sebebi ile kredi onaylanmamış ise TEB müşteriden kefil ya da ek gelir belgesi isteyebilir. Bu yeni belgeler ile kredi tekrar değerlendirmeye alınır.

TEB Pratik Bireysel Kredide Kredi Masrafı Ne Kadardır?

Bankaya ve şubeye gitmeden anında hesaba geçen TEB Pratik Bireysel Kredi kullanımında, hayat sigortası masrafı ve kredi tahsis ücreti vardır. Kullanılan kredi tutarından bu masraflar düşülüp, kredi tutarı müşterinin vadesiz hesabına geçer. Hayat Sigortası masrafı kredi kullanan kişinin yaşına ve kredi tutarına, vadesine göre hesaplanmaktadır. Kredi tahsis ücreti ise 26 TL’dir.

Kredi kullandırma aşamasında evrak hazırlama süreci ve banka şubesine gitme derdinden ve zaman kaybından kurtulmak isteyen müşteriler için, TEB ‘in gelişmiş teknolojik altyapısı sayesinde geliştirdiği TEB Pratik Bireysel kredi acil nakit ihtiyaçları gerektiği zamanlarda kurtarıcı olmuştur.

TEB Pratik Bireysel Kredi Örnek Hesaplama;

TEB pratik bireysel kredi hesaplama yapabilmek için https://www.teb.com.tr/kredi-hesaplama/ adresini kullanabilirsiniz. Aylık gelirinize göre ne kadar tutarda taksit ödeyeceğinizi buradan hesaplayabilirsiniz. TEB bankasından kullanacağınız krediler için güncel hesaplama örneklerinden aşağıdaki şekilde bahsedebiliriz;

  • Bu bankadan 50 bin lira olan krediyi 60 ay vadede almak istediğinizde bu kredinin aylık faiz oranı %1,18 olarak belirlenir. Bu kredi için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.242,41 liradır. Bu krediden alınacak olan dosya masrafı tutarı 262,5 lira olacaktır. Geri ödeyeceğiniz toplam tutar da 74.544,91 lira olacaktır.
  • Bu bankadan 40 bin lira olarak 60 ay vadeli kredi kullanmak istediğinizde ise bu kredinin aylık faiz oranı %1,18 olur. Bu kredi için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 993,93 lira olacaktır. Bu tutarda kredi için dosya masrafı olarak 210 lira ödersiniz. Bu krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar ise 59.635,93 lira olur.
  • Bu bankadan 30 bin lira olan krediyi 60 ay vadede almak istediğinizde yine kredinin faiz oranı %1,18 olarak belirlenir. Bu kredinin aylık taksit tutarı ise 745,45 lira olarak hesaplanır. Bu kredi için dosya masrafı olarak 157,50 lira alınır. Geri ödeyeceğiniz toplam tutar da 44.726,87 lira olur.

TEB pratik bireysel kredi kullanma şartları nelerdir?

TEB tarafından sunulan bu avantajlı krediden faydalanabilmek iç banka tarafından istenen bazı şartları taşıyor olmanız gerek. Bu şartları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

  • TEB, başka bankalara borcu olan kişilere kredi vermez. Aylık gelirinize göre başka bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızın az olması gerekir. Aylık geliriniz yeterliyse, bu bankadan kredi alma ihtimaliniz çok daha fazla artar.
  • Bu bankadan kredi alabilmenizin bir başka şartı ise kredi notudur. Her bankada olduğu gibi bu bankada kredi notunuzun yüksek olmasını ister. Kredi notunuz 1500 ve üzerinde ise kredinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
  • Bu bankadan kredi alabilmenizin bir diğer şartı, aylık düzenli gelir elde etmenizdir. Eğer maaşlı olarak çalışıyorsanız ya da şirket gelirleriniz varsa, bu krediyi alabilirsiniz.
  • TEB kredisi için başvuru yaptığınızda kimlik numaranız girmeniz gerekir. Kimlik numaranız üzerinden sigorta prim bilgileriniz doğrulanır. Son üç aylık sigortanız ödendiyse bu bankadan kredi alabilirsiniz. Sigorta primlerinin ödenmiş olması, bankaların kredi verirken baktıkları en önemli şartlar arasında yer alır.
Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir