Garanti Bankası İhtiyacınıza Göre En Uygun İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası İhtiyacınıza Göre En Uygun İhtiyaç Kredisi
Sponsor Bağlantılar

Garanti Bankası; Türkiye’nin köklü geçmişe sahip bankalarının başında gelmektedir. Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankası konumunda olan Garanti Bankası; bankacılık sektörünün neredeyse tüm alanlarında faaliyet göstermektedir. Garanti Bankası’nın faaliyet gösterdiği bankacılık unsurları arasında ticari, kurumsal, KOBİ, bireysel, özel ve yatırım bankacılığı bulunmaktadır. Garanti Bankası’nda birçok çeşide sahip olan ihtiyaç kredileri vardır. İhtiyaç kredileri; herkesin bütçesine uygun olmakla beraber düşük faiz ve vade seçeneklerine sahiptir. Bireysel kredi ve ihtiyaç kredisi alternatifleri sayesinde nakit sıkıntısı çekenlerin bu ihtiyaçlarını gidermesi sağlanmaktadır. Garanti Bankası’nda üç aydan başlayarak altmış aya kadar uzanan vade seçenekleriyle kredi almak mümkün olmaktadır.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi İçin Gereken Evraklar Nelerdir?

Sponsor Bağlantılar

Diğer bankalarda ve bireysel kredilerin hepsinde olduğu gibi ihtiyaç kredisi alım sürecinde birtakım belgelerin bankaya sunulması gereklidir. Bu belgeler, başvuru yapanın kimliğinin doğrulanması ve kredi notunun uygun olup olmadığının anlaşılması bakımından önem taşımaktadır. Garanti Bankası, diğer bankaların yaptığı gibi kredi notuna çok önem vermektedir. İstenilen belgeler sayesinde kişinin kredi notunu öğrenmek ve kredi almaya uygun olup olmadığını belirlemek mümkün olmaktadır. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi almak için gereken evraklar kimlik belgesi, maaşlı çalışanlar için maaş yazısı veya bordro, emekliler için emekli belgesi, çiftçiler için çiftçi belgesi, faizle geçinenler için faiz gelir belgesi, kira geliriyle geçinenler için gayrimenkul tapusu ve şirket sahibi olanlar için vergi levhası olarak bilinmektedir.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Garanti Bankası’nda ihtiyaç kredisi verilirken ev, araba, kısa süreli ihtiyaçlar ve diğer ihtiyaçlar için farklı kredi çeşitleri sunulmaktadır. Garanti Bankası ihtiyaç kredilerinin çeşitleri arasında dijital kredi ve ihtiyaç kredisi olmak üzere iki farklı seçenek bulunmaktadır. İhtiyaç kredisi alırken altmış aya varan vade seçeneklerinden faydalanmak mümkün olmaktadır. Örneğin; 15 bin TL’lik kredi tutarı için yıllık faiz oranı %2,34 olarak bilinmektedir. 15 bin TL ihtiyaç kredisi alanların aylık taksit miktarları 519,90 TL olarak belirlenmiştir. Bunun dışında, tahsis ücreti ve birtakım ücretler de kredinin geri ödemesinde etkili olmaktadır.

Sponsor Bağlantılar

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisinin Özellikleri

Garanti Bankası’nda üç ile altmış ay arasında vadelendirme yapılmaktadır. Faiz oranları; kredi tutarına ve vade süresine göre farklılık göstermektedir. Bireysel ihtiyaç kredisi almak isteyenler için maksimum vade sınırı altmış ay olarak belirlenmiştir. Ancak, bu sınır çalışanlar, emekliler ve kira geliriyle geçinenler için altmış aydır. Firması olanlar veya firma ortağı olanlar için bu sınır 36 ay olarak belirlenmiştir. Ticari amaçlı olarak kullanılan ihtiyaç kredilerinde vade sınırı 36 aydır. İnternet bankacılığı veya Garanti Cep üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapanların kredi tutarları, onaylanan miktar kadar olmaktadır. Garanti Bankası’ndan maaş ödemesi almayanlar için kredi tutarı; 25 ile 60 bin TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Garanti Alışveriş Kredisi ve Mağazada Kredi

Garanti Bankası’nın ihtiyaç kredisi kapsamında sunduğu kredilerden birisi de Garanti Alışveriş Kredisi’dir. Alışveriş sitelerinden yapılan alışverişlerin ödenmesinde Garanti Alışveriş Kredisi’nden faydalanmak mümkün olmaktadır. 750 TL ile 15 bin TL arasında değişen alışverişlerde evraklarla uğraşmadan saniyeler içerisinde kredi başvurusu yapmak ve onaylanmasıyla beraber bu krediyi kullanmak mümkün olmaktadır. Garanti Alışveriş Kredisi’nde 60 aya kadar uzanan vade seçenekleri ve uygun faiz oranları bulunmaktadır. Garanti Mağazada Kredi ise Garanti’nin anlaşmalı olduğu mağazalarda yapılacak alışverişlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. %2,29 faiz oranı uygulanmaktadır. Kredi tutarı 3 ile 10 bin TL arasında değişmektedir.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için web sitesi kullanma aşamaları nelerdir?

Garanti Bankası kredilerine web sitesinde bulunan başvuru formundan, mobil bankacılıktan, internet şubeden, çağrı merkezinden, Alo Kredi hattından, ATM’lerden ve banka şubelerinden başvurunuzu gerçekleşebilirsiniz. Banka müşterisi olmayan kişiler online başvuru yapabilmek için web sitesindeki başvuru formunu kullanabilirler. Bunun için aşağıdaki talimatları izleyebilirsiniz;

Sponsor Bağlantılar

• İlk olarak Garanti Bankasının web sitesine girerek krediler bölümünde bulunan “hemen başvur” kısmına tıkayabilirsiniz. Başvuru formuna hemen ulaşmak için https://www.garantibbva.com.tr/tr/bireysel/krediler/bireysel_destek_kredisi/ssl/basvuru.page adresini de tıklayabilirsiniz.
• Karşınıza açılacak olan formda, bazı aşamalar bulunmaktadır. Her aşamada sizden istenen bilgileri eksiksiz olarak girin ve başvurunuzu dakikalar içinde tamamlayın.
• İlk aşamada cep telefonu numaranızla birlikte kimlik numaranızı ve ekrandaki güvenlik kodu bilgisi istenir. Altta bulunan kutucuğu da işaretledikten sonra “devam” kısmına tıklayın. Cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu da girdikten sonra ikinci aşamaya geçebilirsiniz.
• Bu aşamada almak istediğiniz kredi bilgilerini girmeniz gerekir. Kredi tutarı ve vadesi gibi bilgileri girdikten sonra yine devam edin.
• Diğer aşamada çalışma, adres ve kimlik bilgilerinizi gireceğiniz ekran yer alır.
• Dördüncü aşamada ise girdiğiniz bilgileri kontrol edeceğiniz ekran yer alır. Bu ekrandan ödeme planınızı da görüntüleyebilirsiniz.
• Son aşamada ise işlem sonuç kısmı gelecektir. Bu aşamadan son onayı verdikten sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
Başvurunuz onaylandıktan sonra kredinizi almak için en yakın Garanti Bankası şubesine gidebilirsiniz.

Garanti Bankası Borç Transferi kredisi;

Garanti Bankası borç transferi kredisi ile başka bankalarda olan borçlarınızı kolaylıkla tek çatı altında toplayabilir ve takibini kolayca yapabilirsiniz. Mali açıdan zor dönemler geçirdiğinizde ya da başka bankalardaki kredilerinizi takip etmekte zorlandığınızda, hemen en yakın Garanti BBVA şubelerine giderek borç transferi kredinize başvuru yapabilirsiniz. Bu kredi ile diğer bankalarda bulunan tüm kredi borçlarınızı, yeniden ve uygun faiz oranında yapılandırabilirsiniz. Ödemelerinizi tek bir bankada takip edersiniz.

Garanti Bankası borç transferi kredisinin aylık faiz oranı, kredi notunuza göre banka tarafından belirlenecektir. Ayrıca bu kredinin üst limit tutarı da diğer bankalardaki kredi borcunuza ve gelirinize oranla yine banka tarafından belirlenir. Garanti Bankası gerekli gördüğü takdirde bu kredi için kefil ve ipotek isteyebilmektedir.

Bu krediyi en fazla 36 ay vadeye kadar alma imkânınız bulunmaktadır. Krediyi alma şartınız diğer bankalardaki kredi borçlarınızı kapatmak olduğu için bankaya kapatma yazılarını teslim etmeniz gerekir. Banka tarafından bireysel müşteriler için üst limit 25.000 lira, ticari müşteriler için üst limit ise 60.000 lira olarak belirlenmiştir. Ancak Garanti Bankası müşterilerine özel olarak üst limit tutarı, banka tarafından artırılabilir.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir