Garanti Bankası 60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası 60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi
Sponsor Bağlantılar

Bankalar müşterilerin talepleri doğrultusunda çeşitli kampanyalar düzenlemektedirler. Garanti bankasının sunduğu en avantajlı kampanyalardan biri olan 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi ile ihtiyaçlarınızı daha fazla bekletmeyin. Bir yakınınızdan altın üzerinden, döviz üzerinden borç almak yerine, Garanti Bankası 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi ile ihtiyaçlarınıza en avantajlı çözümü en yakın banka şubesine giderek ya da internet şubesi üzerinden başvuru da bulunarak elde edebilirsiniz. Almak istediğiniz kredi türü tatil kredisi, sağlık kredisi, borçlarınızı ödemek için çektiğiniz bir kredi türü olabilir. Hangi amaçla çekerseniz çekin bu krediyi, sağlığınız için ve mutluluğunuz için yapılan bir yatırım olarak düşünün.

Garanti bankası ihtiyaç kredisi çekerken nelere dikkat etmeliyiz?

Sponsor Bağlantılar

Kredi çekmeden önce en çok kafamızı meşgul eden soru başvuru yaptığımız kredinin onaylanıp, onaylanmayacağı konusudur. Özellikle de ihtiyacınızın önceliği çok fazla ise bu durum bir hayli sıkıcı olmaktadır. Bu yüzden sadece krediyi çekeceğiniz anda değil bütün yaşantınız boyunca ihtiyacınız olan krediyi hangi bankadan çekerseniz çekin ödeme günü geldiğinde kredi taksitinizi yatırmayı, kredi kartı aylık ödemelerinizi asgari tutar üzerinden değil de tamamını yatıracak şekilde bütçenizi düzenlemeniz kredi notunuzun yükselmesine neden olacaktır. Böylece ister ihtiyaç, ister konut, ister taşıt kredisi çekmek istemeniz durumunda herhangi bir sorunla karşılaşmayacaksınız.

Kredi çekerken birden fazla bankaya yaptığınız başvurular, bankalar tarafından reddedilen kredi talepleriniz bütün bankaların sistemleri tarafında görüntülenmektedir. Bu yüzden eğer siciliniz bozuksa bir bankanın reddettiği kredi talebinizi diğer bankalarda büyük ihtimalle reddedecektir.

Sponsor Bağlantılar

Garanti Bankası 60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Garanti bankası 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi faiz oranı, çekilecek olan kredinin miktarına göre değişiklik göstermektedir. Bu konuyu örneklerle açıklayıp sizi şubeye gitmeden bilgilendirmeye çalışacağız.

15.000 TL kredi için %2,24 faiz oranı üzerinden aylık taksit tutarı 506,24 TL, kredi tahsis ücreti 75 TL, sigorta ve vergi ücreti 281,25 TL, toplam ödeyeceğiniz tutar ise 30.500 TL olacaktır. Çekeceğiniz tutar 25.000 TL ise %2,24 faiz oranı ile aylık ödeme taksitiniz 835 TL olacak, kredi tahsis ücreti 125 TL, sigorta ve vergi ücreti 431,25 TL, toplam ödeyeceğiniz tutar ise50.220 TL olacaktır. 50.000 TL için faiz oranı bir miktar düşüş gösterecektir. Bu oran %2.09 olacaktır. Bu oran üzerinden aylık taksit tutarınız 1620 TL olup, kredi tahsis ücreti 250 TL, sigorta ve vergi ücreti 862,50 TL olup geri ödeyeceğiniz toplam tutar ise 97.500 TL olacaktır.

Garanti bankası 60 ay vadeli kredi için nasıl başvuru yapabiliriz?

Garanti bankası 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi başvuru yolları; Garanti bankasının en yakın şubesine giderek, internet bankacılığını kullanarak ve mobil bankacılık üzerinden Garanti bankası 60 ay vadeli ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz. Bu kredi için kampanya süresi dolmadan başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

Şubeye gitmeden kredi başvurunuzu yapmak istiyorsanız, bankanın internet sitesini kullanabilirsiniz. Bu sitenin ana sayfasında yer alan “hemen başvur” kısmına tıklayarak karşınıza çıkan formu doldurmalısınız. Bu formu 6 adımda doldurmanız gerekir. İlk adımda kimlik numarası ve cep telefonu gibi bilgilerini doldurmanız istenir. Arından almak istediniz kredinin tutarını ve vadesini belirlenmeniz istenir. Kişisel bilgilerinizi ve çalışma bilgileriniz de doldurduktan sonra diğer bilgiler kısmına gelirsiniz. Burada istenilen bilgileri de kolayca doldurarak kredi onayınızı öğrenirsiniz. Krediniz onaylandıktan sonra en yakın banka şubesine giderek, kredinizi hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu yöntem, banka müşterisi olmayan kişiler için oldukça pratik ve kolay şekilde kredi başvurusu yapılmasını sağlar.

Garanti Bankası 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi, aynı zamanda internet bankacılığı üzerinden de alınabilmektedir. Bu bankanın müşterisiyseniz kimlik numaranız ve şifreniz ile hemen internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz. Ardından başvuru-kredi-ihtiyaç kredisi aşamalarını takip ederek kredi başvurunuzu hemen yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra ise banka şubesine gitmeye gerek kalmadan, kredinizi hesabınıza aktarabilirsiniz.

Bu krediye başvuru yapabilmek için mobil bankacılık uygulamasını da kullanabilirsiniz. Mobil bankacılık için Garanti Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirmeniz ve şifreniz ile uygulamaya giriş yapmanız gerekir. Ardından, bankacılık işlemleri-başvurular-kredi başvurusu adımlarını takip ederek hemen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sonucunuz, saniyeler içinde tarafınıza bildirilir. Onaylanan kredinizi, yine mobil uygulamayı kullanarak hesabınıza aktarabilirsiniz.

Kredinize, telefon bankacılığını kullanarak başvuru yapmak için 444 0 333 numaralı müşteri iletişim merkezini arayabilirsiniz. Bununla birlikte, direkt olarak kredi hattına bağlanabilmek için 444 0 335 numarasını arayabilirsiniz. Bu numaralar üzerinden kredi başvurunuz hemen alınacak ve onaylanan krediniz, bankada hesabınız varsa hemen kullandırılacaktır. Bankada hesabınız yoksa, onaylanmış olan kredinizi almak için banka şubesine gitmeniz gerekir.

Bu bankadan kredi başvuru yapabilmek için SMS bankacılığını ya da banka ATM’lerini de kullanma imkânınız bulunmaktadır. ATM’lerden banka müşterisi olmasanız bile başvuru yapabilirsiniz. Yine aynı şekilde banka müşterisi olmasanız bile SMS bankacılığından kredi başvuru yapabilirsiniz. ATM’lerden ve SMS bankacılığından başvuru yapmak için çalışma saatlerini beklemenize gerek yoktur. Haftanın yedi günü ve yirmi dört saati başvuru yapma hakkınız bulunmaktadır.

Garanti bankası 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi almak için hangi belgeler gerekli?

Eğer Garanti bankası 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi için şubeye başvuru yapacaksanız, kimlik kartınızla birlikte kolayca başvuru yapabileceksiniz. Çalıştığınız işin durumuna göre isten belgeler değişkenlik göstermektedir.

Ücretli çalışan iseniz maaş bordrosu veya gelir yazısı

Emekli iseniz emekli kartınız

Şahıs şirketi sahibi iseniz; güncel vergi levhası, yıllık gelir vergisi beyannamesi, güncel işletme hesap özeti gerekmektedir.

Sermaye şirketi ortağıysanız; yıllık kurumlar vergisi beyannamesi ve güncel vergi levhası

Kira geliri sahibi iseniz; Gayrimenkul tapusu, 2 yıldan eski olmayan kira kontratı gerekmektedir.

Garanti Bankası 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi başvuru koşulları nelerdir?

Garanti Bankası, kredi notu kötü olan kişiler için de kredi sunabilen bir bankadır. Ancak her bankada olduğu gibi bu bankanın da bazı şartları bulunmaktadır. Bu şartları taşıyorsanız, kredi notunuza göre belirlenecek olan faiz oranlarında krediyi alma imkânınız bulunur. Bu şartlardan aşağıdaki şekilde bahsedebiliriz;

İlk olarak aylık düzenli bir gelirinizin olması gerekir. Bu geliri maaş bordrosu, maaş yazısı ya da gelir bilançosu ile kanıtlamalısınız. Eğer faiz geliriniz ya da emekli maaşınız varsa, faiz geliriniz için banka hesap cüzdanınızı, emekli maaşı geliriniz için de emekli hesap cüzdanınızı bankaya sunmanız gerekir. Aylık geliri olmayan kişiler, bankalardan kredi alamazlar.

Aylık gelirlerinizin yanında sigorta primlerinizin ödenip ödenmediğine de bakılır. Son altı aylık sigorta priminiz ödendiyse ve halen çalışıyorsanız, Garanti Bankasından kredi alabilirsiniz. Sigorta primlerinizin ödendiğini ise hizmet dökümü belgesi ile kanıtlayabilirsiniz.

Bu bankadan kredi alabilmek için diğer bankalara olan borçlarınızın da az olması gerekir. BDDK tarafından aylık gelirinize göre sizin adınıza belirlenmiş olan bir borç limiti vardır. Eğer Garanti Bankasından başvuru yaptığınız kredi tutarı bu borç limitin aşmıyorsa, kredinizi hemen alabilirsiniz.

Garanti Bankası 60 ay vadeli kredi için örnek hesaplama tablosu nasıldır?

Garanti bankası tarafından sunulan 60 ay vadeli krediler için örnek maliyet tablosu ve hesaplamaları aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

Bu bankadan 60 ay vadeli olarak 100.000 lira kredi almak isterseniz;

 • Kredinizin güncel faiz oranı; %1,09 olarak hesaplanır.
 • Aylık taksit tutarı; 2.415,68 lira olur.
 • Alınacak olan dosya masrafı tutarı; 525 liradır.
 • Toplam geri ödenecek kredi tutarı; 144.941,04 lira olur.
 • Yılık toplam maliyet oranı; %17,1536 olur.

Bu bankadan 60 ay vadeli olarak 80.000 lira kredi almak isterseniz;

 • Kredinizin güncel faiz oranı; %1,14 olur.
 • Aylık taksit tutarı; 1.963,17 lira olur.
 • Alınacak olan dosya masrafı tutarı; 420 liradır.
 • Toplam geri ödenecek kredi tutarı; 117.790,36 liradır.
 • Yıllık toplam maliyet oranı; %17,9908 olur.

Bu bankadan 60 ay vadeli olarak 60.000 lira kredi almak isterseniz;

 • Kredinizin güncel faiz oranı; %1,39 olarak hesaplanır.
 • Ayık taksit tutarı; 1.590,17 lira olur.
 • Alınacak olan dosya masrafı tutarı; 315 liradır.
 • Toplam geri ödenecek kredi tutarı; 95.409,83 lira olur.
 • Yıllık toplam maliyet oranı; %22,2597 olur.
Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir