Finansbank Bireysel Kredi Faiz Oranları

Finansbank Bireysel Kredi Faiz Oranları
Sponsor Bağlantılar

Finansbank, her türlü acil nakit ihtiyaçlarınız için uygun faiz oranları ile kredi sunan banaklardan biridir. Bu bankanın müşterisi olun ya da olmayın saniyeler içinde başvurularınızı yapabilir ve nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kredinizi, anında hesabınıza aktarabilirsiniz. Finansbank bireysel kredi faiz oranları, kredi çekmek için başvuran kişinin kredi notuna göre değişmektedir. Bu bankadaki faiz oranları vadeye ya da tutara göre belirlenmez. Kişiye özel faiz oranı uygulaması vardır.

Finansbank bireysel kredi faiz oranları ve kredi özellikleri;

Sponsor Bağlantılar

Nakit ihtiyaçlarınız için en uygun çözümler sunan Finansbank, 3 ay ertelemeli kredisi ile rahat bir nefes almanıza yardımcı olur. Bu bankadan alacağınız ihtiyaç kredilerini 3 ay sonra ödemeye başlayabilirsiniz. Ayrıca kredi ödemelerinizi isterseniz faiz oranına isterseniz de kredi tutarına göre belirleyebilirsiniz. Bu bankadan alacağınız ihtiyaç kredilerini evrak ya da kefil gerektirmeden kullanabilirsiniz. Bu krediye at faz oranları ve diğer özellikler aşağıdaki gibidir;

 • Bu krediyi 1.000 liradan 35.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz. 35.000 liranın üzerinde olan nakit ihtiyaçlarınız için kredi başvurularınız banka şubesine yapmanız gerekir.
 • Bu kredinizi faiz oranı %2,04’ten başlamaktadır. Bu oran, yüksek kredi notuna sahip olan kişiler için geçerlidir. Kredinizi bu orandan alabilmeniz için kredi notunuzun 1850 ve üzerinde olması gerekir.
 • Bu krediye 3 aydan başlayan ve 60 aya uzanan vade seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.
 • Bu krediden hayat sigortası ve kredi tahsis ücreti masrafları alınmaktadır. Hayat sigortası tutarı, kişinin yaşına ve cinsiyetine göre değişiklik gösterirken tahsis ücreti, kredi tutarının binde beşi oranında alınmaktadır.
 • Acil ihtiyaç anında hemen kullanabileceğiniz bu krediye SMS yoluyla, internet sitesinden, internet bankacılığından, mobil bankacılıktan ya da müşteri hizmetlerinden hemen başvuru yapabilirsiniz.

Finansbank bireysel kredi faiz oranları örnekleri;

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Finansbank bireysel kredi faiz oranları, kişilerin kredi skoruna göre değişir. Buna göre örnek ödeme planlarını aşağıdaki şekilde açıklamak mümkündür;

Sponsor Bağlantılar
 • Bu bankadan 10.000 lira olan nakit ihtiyacınız için 60 ay vade ile başvuru yaptığınızda, kredi skorunuza göre faiz oranı %2,04 olarak belirlendiğinde, bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 320 lira olacaktır.
 • Bu bankadan 10.000 lira olan kredinizi 60 ay vade ile çekmek istediğinizde, kredi notunuza göre belirlenen faz oranı %2,33 olursa bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 346 lira olur.
 • Bu bankadan 10.000 lira olan krediyi 60 ay vade ile çekmek istediğinizde, kredi notunuza göre aylık faiz oranınız %2,79 olarak belirlenirse aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı, 389 lira olacaktır.

Finansbank, aynı zamanda 3 ay ertelemeli olarak da kredi sunmaktadır. Bu kredinin aylık ödeme tutarları için de aşağıdaki şekilde örneklendirme yapabiliriz;

 • 10.000 lira olan krediyi 60 ay vade ile ve 3 ay ertelemeli olarak çekerseniz toplam vade sayısı 57 olacaktır. Bu kredi için kredi skorunuza göre belirlenen faiz oranı %2,04 olursa, ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 334 lira olacaktır.
 • Aynı koşullarda 60 ay vadeli krediyi 3 ay ertelemeli olarak çekerseniz yine 57 ay üzerinden hesaplanır. 10.000 lira olan kredi için kredi notunuza göre belirlenen faiz oranı %2,33 olursa, bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 363 lira olacaktır.
 • Yine 10.000 olan kredinizi 60 aylık vade ve 3 ay ertelemeli olarak çekerseniz, kredinin toplam vadesi 57 ay olur. Bu kredi için belirlenen faiz oranı kredi skorunuza göre %2,79 olursa ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 411 lira olacaktır.

Görüldüğü gibi 3 ay ertelemeli olan kredilerde vade sayısı 3 ay azaltılır ve toplam kredi maliyeti kalan aylara bölünür. Bu nedenle ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı artış gösterir.

Finansbank bireysel kredi başvuruları nasıl yapılır?

Finansbank bireysel kredi amal için başvurularınızı birçok kanaldan yapabilirsiniz. Finansbank müşterileri ve müşterisi olmayan kişiler acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kredi başvurusu için çeşitli seçenekler sunar. Bu seçenekleri şöyle açıklayalım;

Sponsor Bağlantılar

• Finansbank’ta hesabı olan kişiler, kredi başvurusu yapmak için web sitesinde bulunan “hemen başvur” kısmına tıklayarak, başvuru formunu doldurabilirler.
• Finansbank müşterisi olan kişiler Alo Kredi hattını arayarak hemen kredi başvurularını yapabilirler.
• Finansbank müşterisi olun ya da olmayın bireysel kredi başvurusu için KrediGo uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama, Türkiye’nin ilk ve tek kredi uygulamasıdır. Bu uygulamayı cep telefonunuza indirerek hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.
• Finansbank kredilerine T.C. kimlik numaranızı 5030’a mesaj atarak da başvuru yapabilirsiniz.
• Banka müşterisi olan kişiler yine bu krediye başvuru yapabilmek için mobil uygulamayı ya da internet şubeyi kullanabilirler.
Görüldüğü gibi banka müşterisi olan kişilerin Finansbank kredilerine başvuru yapabilmek için birden fazla seçeneği bulunmaktadır. Banka müşterisi değilseniz de KrediGo ve SMS bankacılığını kullanarak başvuru yapabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir