Aktif Bank Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım

Aktif Bank Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım
Sponsor Bağlantılar

Online kredi başvurusu, internet üzerinden zaman kaybetmeden sadece T.C. kimlik numaranız ve telefon numaranız ile yapacağınız başvuru çeşididir. Son manalarda tüm bankalar tarafından online kredi başvurusu hizmeti sunulmaktadır. Ayrıca bankalar, dijital bankacılık hizmeti de sunarlar ve müşterilerine büyük kolaylık sağlarlar. Bu bankalardan biri de Aktif Bank’tır. Aktif Bank, birkaç şehirde şubesi bulunduğu için tüm Türkiye’ye hizmet vermek adına N Kolay Kredi adı altında dijital bankacılık hizmet sunmaktadır. Bu bankacılık hizmeti sayesinde, dakikalar içinde kredi başvurunuzu yapabilir ve kredinizi anında kullanabilirsiniz. Banka müşterisi olmayan kişiler bile bu kanaldan kredi başvurusu yaparak, oturduğu yerden kredi kullanmaktadır. Aktif Bank online kredi başvurusu, N Kolay Kredi üzerinden yapılmaktadır.

Sponsor Bağlantılar

Banka müşterisi olan kişiler onaylanan kredilerini anında hesaplarına aktarıp kullanmaya başlayabilirler. Banak müşterisi olmayan kişilere ise kurye yoluyla evrakları teslim edilir. Bu evraklar imzalandıktan sonra kredileri, aynı gün içinde hesaplarına yatırılır. Aktif Bank’ın bir başka avantajı da düşük kredi notuna bile kredi verebiliyor olmasıdır. Kredi siciliniz bozuksa ve kredi notunuz kötüyse, aylık düzenli gelirinizin olması ve sigorta primlerinizi ödenmesi koşuluyla bu bankadan hemen kredi alma imkânınız bulunmaktadır. Sizlere Aktif Bank online kredi başvurusu hakkında detaylı bilgi sunalım;

Aktif Bank Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternetten başvuru yapmak banka banka dolaşmaktan çok daha kolay bir başvurudur. İster evde olun, ister iş yerinde, ister tatilde nakde mi sıkıştınız anında online başvuru ile işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

Aktif bank online kredi başvurusu ile yapmanız gereken istediğiniz kredi tutarını ve vadesini belirleyip sonrasında size uygun olan krediyi seçiyorsunuz. Belge istemeden kredi verebilen Aktifbank eğer siciliniz uygunsa bankaya uğramadan paranızı hesabınıza aktaracaktır. Ancak bazı durumlarda banka sizden belge talep edebilir ama yine de Aktif bankın online kredi başvurusunun avantajlarını yaşayacaksınız. Sadece belgenizi bırakıp diğer prosedürlerle uğraşmadan işinizi çok kolay halletme avantajınız bulunacaktır.

Bazen Aktif bank online kredi başvurusundan sonra bu kredinin kolay onaylanıp onaylanmayacağı gibi bir takım sorular sorulmaktadır. Evet online kredi diğer kredilere göre daha kolay ve avantajlı bir kredi olabilir. Fakat bu kredinizin çok çabuk onaylanacağı anlamına gelmiyor. Eğer siciliniz bozuksa, gerek diğer bankalar olsun gerekse Akbank olsun sizden belge istemeden hareket etmeyecektir. Findeks raporu ile bütün bankalarla ilişkileriniz çok rahat ortaya çıktığı için Aktif bank online kredi onaylanırken de bu raporlar göz önüne alınarak karar verilmektedir.

Aktif Bank online kredi başvurusu yapmak için bankanın internet sitesini, internet bankacılığını ya da mobil bankacılığı kullanabilirsiniz. Bankanın internet sitesini kullanarak başvuru yapmak için 3 adımı tamamlamanız gerekir. Bu adımların ilkinde kimlik numaranız, cep telefonunuz ve doğrulama kodu gibi bilgiler istenir. Ardından aylık gelir, iş ve adres bilgilerini istenir. Ardından kredini onaylanır ve ekranda yer alan sözleşmeleri onaylamanız istenir. Onaylanan krediniz, 5 dakikada hesabınız aktarılır. Banka müşterisi değilseniz, kredinizi almak için kurye tarafından ziyaret edilmenizi beklemelisiniz. Kurye aracılığı ile evraklarınız 7-10 gün iş günü içinde adresinize iletilir. Evraklarınızı imzaladıktan sonra aynı gün kredinizi hesabınızdan alabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

Bankanın internet bankacılığından kredi başvurusu yapabilmek için banka müşterisi olmanız gerekir. Aktif Bank tarafından size özel olarak verilen şifre ile internet sitesinden giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra “kredi başvurusu” kısmına gelerek hemen kredinize başvuru yapabilirsiniz. Kredi başvurusu sırasında yalnızca almak istediniz tutar ve kredi vadesi bilgileri istenecektir. Ekranda yer alan sözleşmeleri de onayladıktan sonra paranızı hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.

Aktif Bank online kredi başvurusu aynı zamanda mobil bankacılık üzerinden de yapılmaktadır. Mobil bankacılık uygulamasını kullanabilmek için cep telefonunuza indirmeniz gerekir. Ardından size verilen şifre ve kimlik numaranız ile uygulamaya giriş yaparak kredi başvurunuzu hemen yapabilirsiniz. Onaylanmış olan kredinizi ise hemen hesabınıza aktarabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aktifbank Online Kredi Faiz Oranları

İnternet üzerinden yapılan online kredi başvurularında daha düşük faiz oranlarıyla karşılaşmak mümkün. Bunun sebebi ise bankaların dijital alandaki rekabeti gelmektedir. Bankalar dijital bankacılık sayesinde hem kullanıcı yani banka müşterisini artırıyor hem de şube maliyetini düşürüyor. Böylece Aktifbank ve birçok bankada online başvuru ile almak istediğiniz kredi faiz oranlarında gözle görülür bir düşüş gerçekleşiyor. Aktif bank bütün bunları N kolay krediyi piyasaya sürerek yapmaktadır.

Örneklendirecek olursak 10.000 TL kredi çektiğimizi düşünürsek;

Vade             faiz oranı                        yıllık maliyet oranı              aylık taksit                              toplam tutar

60 ay              %2,79                                     %3,37                             389 TL                                        23,373 TL

48 ay              %2,79                                     %3,38                             422 TL                                        20,287 TL

36 ay              %2,79                                     %3,38                             482 TL                                        17,409 TL

12 ay              %2,79                                     %3,44                             1026 TL                                     12,359 TL

Aktif Bank Online Kredinin Avantajları

 • Banka şubesine gitmeden, iş yerinizden, evinizden her nerde olursanız olun internetten istediğiniz zaman kredi kullanabilirsiniz. Üstelik onaylanıp hesabınıza yatması çok uzun sürmeyecek.
 • Sayfalarca belge imzalamanıza gerek kalmayacak.
 • Şubede sıra bekleme derdiniz olmayacak ve çeşitli prosedürlerle uğraşmayacaksınız.
 • Ayrıca Aktif Banktan kredi çektiğiniz için bu bankanın kredi kartını alma gibi bir zorunluluğunuz olmayacak.

Aktif Bank online kredimi nasıl kullanırım?

Aktif Bank internet şubesini kullanarak paranızı başka bir hesabınıza ücretsiz şekilde ve istediğiniz zaman transfer edebilirsiniz.

Türkiyede ki tüm PTT’lerden paranızı ücretsiz alabilirsiniz.

N kolay banka kartınız ile istediğiniz ATM’den paranızı çekebilirsiniz.

Aktif Bank online kredimi nasıl öderim?

Aktif Bank şubelerinden, www.aktifbank.com.tr adresinden, herhangi bir bankada bulunan hesabınızdan Aktif Bank hesabınıza EFT yaparak, tüm PTT şubelerinden ve PTT matik’lerden, Akbank ATM, Vakıf Bank ATM VE PTTmatik’lerden, N kolay banka kartın ile taksit ödemeni yapabilirsin.

Vakıf bank ATM’sinden nasıl ödeyebilirim?

Kartsız işlemler menüsüne girilir. Aktif bank işlemleri seçilir, banka kart numarası ya da hesap numarası yazılır, ekrandaki bilgiler doldurulur, kendinize ait cep telefonu ve TC kimlik numaranız girilir, bilgilerinizi girip işlem ücretini kontrol ettikten sonra ödemeyi onaylayabilirsiniz. Ak Bank ATM’lerinden de aynı şekilde ödeme yapabilirsiniz.

Aktif Bank online kredi başvurusu hangi krediler için yapılabilir?

Aktif Bank, birden fazla kredi seçeneği sunmaktadır. Bu bankaya online olarak başvuru yapabileceğiniz kredi seçenekleri ve kredilerin özellikleri aşağıdaki gibidir;

İnternetten anında kredi, online başvur yapabileceğiniz kredilerden biridir. Bu kredi, 2.000 liradan 30.000 liraya kadar verilmektedir. Kredini faiz oranı %2,89 olarak belirlenmiştir. Bu krediyi 3 aydan 60 aya kadar vade ile almanız mümkündür.

Aktif Bank, müşterilerine kolaylık sağlamak açısından, anlaşmalı olduğu iş yerlerinden yapacağınız alışverişleriniz için taksitli alışveriş kredisi de sunmaktadır. Bu krediyi 500 liradan 30.000 liraya kadar kullanma imkânınız bulunmaktadır. Bu kredi için başvurularınızı SMS kanalıyla yapmanız gerekir. Kredi geri ödemelerinizi ise PTT işyerlerinden, anlaşmalı UPT bayilerinden ya da tüm banka ATM’lerinden yapabilirsiniz.

Aktif Bankın online olarak başvurabileceğiniz bir diğer kredi ürünü de kredili destek hesabıdır. Bu hesabı, hesabınızda para olmasa bile ödemelerinizi yapmak ve acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanabilirsiniz. Bu hesap, vadesiz olan hesabınıza tanımlanacaktır. Kredili destek hesabının limiti banka tarafından belirlenmektedir. Bu hesaba başvurmak için yine internet sitesini kullanabilirsiniz.

Aktif Bank Online Kredi Başvurusu Şartları Nelerdir?

Aktif Bank online kredi başvurusu yapabilmek ve kredinizi hemen alimsek için bazı şartlar gerekir. Eğer bu şartlara sahipseniz, kredinize yukarıda da detaylı olarak anlattığımız gibi oturduğunuz yerden başvuru yapabilir ve kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. Banka, kredi başvurusu için kefil ya da ipotek istemez. Kredi notuna da önem vermez. Bu bankadan kredi alabilmenizin şartları düzenli geliriniziz olması ve sigorta primlerinin ödenmiş olmasıdır. Kredi başvurusu sırasında kimlik numaranızı girdiğinizde aylık geliriniz ve sigorta primleriniz otomatik olarak sorgulanır. Eğer diğer bankalara olan borçlarınız gelirinizle orantılıysa ve geliriniz bu krediyi almak için yeterliyse, son altı aylık sigorta primleriniz de yatırılmışsa, kredinizi hemen alabilirsiniz.

Aktif Bank online kredi başvurusu kimler tarafından yapılabilir?

Aktif Bank, online bankacılık alanında üstün hizmet sunan bir bankadır. Bu bankadan online kredi almak için başvurularınızı birden fazla yolla yapabilirsiniz. Yukarıda anlattığımız yöntemleri kullanabilmek için bankanın internet sitesine girerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Şimdi ise Aktif Bank Online kredi başvurusu kimler tarafından ve nasıl yapılabilir bunu açıklayalım;

Aktif Bank müşterisi olanlar;

Bankanın internet sitesine girerek, ihtiyacı olan tutarı girebilir. Ardından ekranda açılan sözleşmeleri onayladıktan sonra paralarınız hemen hesaplarına aktarabilir.

Passolig banka kartı olanlar;

Passolig, bilindiği gibi Türkiye’deki tüm stadyumlara katılabilme avantajı sağlar. Bu kartla aynı zamanda alışveriş yapabilir ve daha pek çok avantajdan yararlanabilirsiniz. Bu avantajlardan biri de Aktif Bank’tan kredi başvurusu yapabilmektir. Bu karta sahip olan kişiler yine Aktif Bank’ın internet sitesine girerek hemen kredi başvurularını yapabilirler. İhtiyacınız olan kredi tutarını girdikten sonra hemen başvurunuz alınır ve onaylandıktan sonra ekrana gelen sözleşmeleri onaylamanız gerekir. Ardından, paranızı hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.

Passolig ön ödemeli kartı olanlar;

Passolig ön ödemeli kartınız varsa kredi başvurusunu yapabilmek için kısa başvuru formunu doldurmanız gerekir. Ardından başvurunuz alınır ve kısa süre içinde onaylanır. Onaylanmış olan başvurunuz için gerekli olan sözleşmeler ekrana yansır. Sözleşmeleriniz onayladıktan sonra vermiş olduğunuz iş ya da ev adresinize 3-7 iş günü içinde kurye yollanır. Kurye, gerekli evraklarınızı tarafınıza imzalatır ve aynı gün içinde krediniz hesabınıza aktarılır.

Yeni müşteri olanlar;

Aktif Bank müşterisi değilseniz de kredi başvurusu için bankanın internet sitesini kullanabilirsiniz. Yine kısa başvuru formunu doldurarak, hemen başvurunuzu yapın ve kredi onayınızı bekleyin. Birkaç saniye içinde krediniz onaylanır ve arından ekrana sözleşmeleriniz gelir. Bu sözleşmelere onay verdikten sonra kurye tarafından 3-7 iş günü içinde evraklarınız adresinize teslim edilir. Evraklarınızı imzaladığınız gün, krediniz hesabınıza aktarılır.

Aktif Bank online kredi nasıl geri ödenir?

Aktif Bank aracılığı ile alacağınız online kredileri, bulunduğunuz ilde Aktif Bank şubesi olmasa bile kolayca geri ödeyebilirsiniz. Geri ödemelerinizi Aktif Bank şubelerinden, internet şubesini kullanarak, herhangi bir bankada bulunan hesabınızdan Aktif Banka’daki hesabınıza EFT yaparak, Türkiye’deki tüm PTT şubelerinden ya da PTT matiklerden, Akbank ATM’lerinden, Vakıfbank ATM’lerinden ya da N Kolay kartınız kullanarak diğer bankanın ATM’lerinden hesabınıza para yatırarak yapabilirsiniz.

Vakıfbank ATM’lerini kullanarak kredi ödemesi yapmak için;

 • Kartsız işlemler menüsüne girin.
 • Aktif Bank işlemlerini seçin.
 • Banka kart numaranız yad a hesap numaranızı yazın.
 • Size ait olan kimlik numarasını ve cep telefonunuz girin.
 • Yatırmak istediğiniz para tutarını girin.
 • Bilgilerinizi kontrol ettikten sonra doğrulayın ve paranızı hesaba aktarın.

Akbank ATM’lerinden kredi ödemesi yapmak için;

 • Kartsız işlemler menüsüne girin.
 • Aktif Bank işlemlerini seçin.
 • Banka kartı numaranızı ya da hesap numaranızı yazın.
 • Size ait olan kimlik numaranızı ve cep telefonu bilgilerinizi girin.
 • Yatırmak istediğiniz para tutarını girin.
 • Onay ekranından, girdiğiniz bilgileri kontrol edin ve onaylayın.
 • Paranızı aktarın ve işleminizi tamamlayın.

Aktif Bank kredi çeşitleri nelerdir?

Aktif Bank, internetten anında kredisinin yanında farklı kredi seçenekleri ile de ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır. Aktif Bank’ın farklı ihtiyaçlarınıza özel ve farklı müşteri gruplarına özel kredi seçenekleri bulunur. Bu kredi seçeneklerini açıklayalım;

• PTT’den emekli kredisi PTT’den emekli maaşını alan emekliler için verilen özel bir kredidir. Emekliler maaşlarını PTT’den alıyorlarsa, bu krediye PTT’den başvuru yapabilirler ve 80.000 liraya kadar kredi alabilirler.

• Taksitli alışveriş kredisi ile anlaşmalı olan bayilerden yapacağınız alışverişler için anında kredi kullanabilirsiniz. Bu krediyi anlaşmalı bayilerden yapacağınız tüm alışverişleriniz için 500 lira ve 30.000 lira arasında kullanabilirsiniz.

• Aktif Bank SMS ile kredi, kredi notu yüksek olanlar için sunulan bir kredidir. Bu krediyi 40.000 liraya kadar kullanabilirsiniz. Başvurularınızı da SMS bankacılığı aracılığı ile yapabilirsiniz.

• Borç transferi kredisi ise emekliler için sunulan bir diğer kredi çeşididir. Başka bankalarda olan tüm kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı borçlarınızı bu kredi ile tek çatı altında toplayabilir ve geri ödemesini 60 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir