Akbank Uygun İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Akbank Uygun İhtiyaç Kredisi Başvurusu
Sponsor Bağlantılar

Akbank, tüm nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz için esnek ödeme planı olan, uygun taksitli ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Düğün masrafları, eşyaları yenileme, eğitim, sağlık ve tatil gibi ihtiyaçlarınız için dilediğiniz anda, dilediğiniz yerden başvuru yapabileceğiniz bu krediler, piyasaya göre uygun faiz oranları ile sunulmaktadır. Bu kredilerin faiz oranları sigortalı ve sigortasız olarak krediyi almanıza göre değişecektir. Akbank uygun taksitli ihtiyaç kredisi başvurusu birden fazla kanaldan yapılabilir.

Akbank uygun taksitli ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Sponsor Bağlantılar

Akbank’ın sunmuş olduğu bu krediyi alabilmek için öncelikle başvuru yapmanız gerekir. Bu başvuruyu 18 yaşın üzerinde olan, aylık düzenli bir gelir olan ve kredi istihbaratında olumsuzluk bulunmayan yani kredi sicili ve kredi notu iyi olan kişiler yapabilir. Üst limiti bulunmayan bu kredi için yüksek miktarlarda olan başvurularda bankanın ipotek ya da kefil isteme hakkı bulunur. İpotek olarak ev ya da iş yeri tapusu istenebilir. Bu krediye başvuru yapabileceğiniz yöntemleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

 • Akbank Direkt Kredi, belgesiz ve kefilsiz olarak verilen kredidir. Bu krediye dilediğiniz zaman ve dilediğiniz yerden başvurma imkânınız bulunur. Akbank Direkt uygulamasını indirerek cep telefonu ya da tabletinizden başvuru yapabileceğiniz gibi bankanın internet sitesini kullanarak da kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu kanallardan yapacağınız başvurular olumlu sonuçlandığında, şubeye gitmeden paranızı hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • Akbank tarafından sunulan web kredi ise şubeye gitmeye gerek kalmadan başvuru yapabileceğiniz bir diğer yöntemdir. Baka müşterisi olmasanız bile bankanın web sitesinden giriş yaparak kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra size en yalın banka şubesine gidebilir ve kredinizi hemen kullanabilirsiniz.
 • Akbank uygun ihtiyaç kredisi başvurusu yapabileceğiniz bir başka yol ise Ekspres Hattıdır Akbank kredi Ekspres Hattı ile başvuru yaptıktan sonra uzmanlar tarafından aranırsınız. Kredinizin onaylanıp onaylanmadığını ya da ne kadar kredi alabileceğinizi bu hat aracılığı ile anında öğrenebilirsiniz.
 • Akbank direkt internet bankacılığı ile de banka müşterisi olmanız halinde hemen başvuru yapabilirsiniz. Bankada kayıtlı olan bilgileriniz eksiksiz ve doğru ise hemen kredi başvurunuzu yapabilir ve onaylanan kredinizi anında hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • “KREDİ T.C. KİMLİK NUMARASI” aralarında bir boşluk bırakarak 4425’e kısa mesaj göndermeniz halinde 20.000 liraya kadar olan başvurularınızı yapabilirsiniz.
 • Bankanın ATM’lerini kullanarak da kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız ile 7/24 kredi başvurusu yapmanız mümkündür. Banka müşterisi olmasanız bile 10.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için ATM’den başvuru yapabilirsiniz.

Akbank uygun ihtiyaç kredisi başvurusu yapabileceğiniz kredi özellikleri nelerdir?

Akbank’tan uygun faiz oranları ve esnek ödeme planı olan bu kredinin detaylarını banka şubelerinden ya da bankanın müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz. Bu kredilerin özelliklerini aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

Sponsor Bağlantılar
 • Akbank uygun taksitli ihtiyaç kredileri 1.000 lira ile 50.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için verilmektedir. Daha üst tutarlarda kredi çekmek isterseniz, banka şubelerine başvurmanız gerekir.
 • Bu kredileri sigortalı olarak almak isterseniz aylık faiz oranı %2,52 olacaktır. Sigortasız olan kredilerin aylık faiz oranı ise %2,80 olarak belirlenmiştir. Kredi faiz oranları kredini tutarına göre de değişiklik gösterir.
 • Bu kredilere 3 aydan 60 aya kadar olan vadelerle sahip olabilirsiniz.
 • Bu krediyi isterseniz eşit taksitli olarak kullanabilir isterseniz de farklı ödeme planlarından yararlanabilirsiniz. Ara ödemeli, ödemesiz dönemli, artan ödemeli ya da dönem ödemeli seçeneklerden faydalanabilirsiniz.
 • Bu kredilerden hayat sigortası yaptırmanız durumunda hayat sigortası masrafı ve kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

Yukarıdaki özelliklere göre bu bankadan 60 ay vadeli olarak 10.000 lira kredi çekmek istediğinizde aylık faiz oranınız, hayat sigortası yaptırmanız durumunda %2,52 olur. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 363,19 lira olacaktır. Bu krediyi sigortasız olarak çekmek istediğinizde aylık faiz oranınız %2,72 olacaktır. Aylık taksit tutarınız ise 382,01 lira olur.

Akbank uygun ihtiyaç kredisi başvuru yapmak için istenen koşullar nelerdir?

Akbank uygun ihtiyaç kredisi, genellikle online kanallardan başvuru yapanlara hızlı bir şekilde verilmektedir. Bankaların hem uygun faiz oranı ile hem de hızlı bir şekilde kredi verebilmesi için, bu krediye başvuru yapacak olan kişilerde aradıkları bazı özellikler bulunur. Bu özellikleri şöyle açıklayalım;

• İlk olarak kredi skorunuza bakılır. Bu skor 1500 ve üzerindeyse kredinizi hemen almanız mümkündür. Eğer 1100 seviyelerinde ise Akbank’a ipotek ya da kefil gibi teminatlar vererek kredi alabilirsiniz. Ancak bu durumda, alacağınız kredinin faizi biraz yüksek olacaktır.
• Akbank uygun ihtiyaç kredisi, son altı aylık ödemelerini düzgün yapa kişilere verilmektedir. Yani diğer bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı, son altı ay içinde geciktirmeden ödemiş olmanız şartı aranır.
• Bu ihtiyaç kredinizi hemen alabilmeniz için maaşlı bir işte çalışıyor olmanız ya da serbest meslek geliri sahibi olmanız gerekir. Bunun dışında faiz, kira ve emekli maaşı geliri olanlar da kredi alabilmektedir.
• Bu krediyi alabilmenizin bir diğer şartı da hizmet dökmüşü belgenizde, son üç aylık sigorta primlerinizin ödenmiş olmasıdır. Bu primleri kendiniz ödeyebilirsiniz ya da maaşlı bir işte çalışarak işvereniniz tarafından ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

Akbank 3 ay ertelemeli kredi;

Akbank 3 ay ertelemeli kredi, 50 bin liraya kadar kullanabileceğiniz bir kredi türüdür. Bu krediye anında başvuru yapabilir ve hemen hesabınıza alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu krediyi toplamda 60 ay vadeye kadar alma imkânınız bulunur. 3 ay ertelemeli olarak aldığınızda kredinizin toplam vadesi 57 ay üzerinden değerlendirilecektir. Bu krediye Akbank müşterisi olanlar mobil ya da internet şubeden hemen başvuru yapabilirler. Akbank müşterisi değilseniz,

https://www.akbank.com/basvuru/Direkt-Kredi-Hizli-Basvuru/ adresinden ya da banka şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

Akbank tarafından verilen bu hızlı krediden kefil ya da ipotek istenmez. Sizden herhangi bir belge istenmez. Aylık gelir belgesi gibi belgeler teslim etmek zorunda değilsiniz. Yalnızca banka müşterisi değilseniz bu belgeleri teslim etmeniz gerekir. Kredinizin aylık faiz oranı banka şubelerinden ya da diğer yapılan kanallarda farklılık gösterecektir.

Kredi tutarına ve vadesine göre belirlene faiz oranları ise %1,03 ile %1,47 arasında değişmektedir. Krediye başvuru yaptığınızda, adınıza onaylanan kredi miktarı ve kredi faiz oranı hakkında detaylı şekilde bilgilendirme alırsınız.

Akbank borç kapatma kredisi;

Akbank borç kapatma kredisi iki farklı kredi kampanyası ile sunulmaktadır. Dilerseniz Akbank’tan ihtiyaç kredisi alarak diğer bankalardaki kredilerinizi tek çatı altında toplayabilirsiniz. Dilerseniz de diğer bankalarda olan kredi kartı borçlarınızı kapatmak ve tek bir kartta toplamak için Axess kredi kartından sunulan borç kapatma kredisini kullanabilirsiniz.

Kredilerinizi kapatmak için kullanacağınız borç kapatma kredisinin vadesi 36 aydır. Bu kredinin aylık faiz oranı kredi tutarına ve vadesine göre değişir. Akbank borç kapatma kredisini en fazla 100.000 liraya kadar almanız mümkündür. Bu kredi için banka tarafından ipotek ya da kefil gibi teminatlar istenebilir.

Akbank kredi kartı için borç kapatma kredisi ise Axess kredi kartınıza bağlı olarak verilir. Bu krediyi 200 liradan 20.000 liraya kadar ve 12 ay vade ile kullanabilirsiniz. Diğer bankalarda olan tüm kredi kartı borçlarınızı tek bir kartta toplayabilir, kredi taksitinizi ekstrenizde ödeyebilir ve ödemelerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Bu kredinin aylık faiz oranı da %1,59 olarak belirlenmiştir. Akbank tarafından sunulan her iki borç kapatma kredisini almanız için mutlaka aylık düzenli gelirinizin olması ve kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Ayrıca kredi ve kredi kartı taksitlerinizi de son altı ay içinde düzenli ödemiş olmanız istenir. Bu kredilere sahip olmak için başvurunuzu banka şubelerinden yapabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir