Akbank Şubeye Gitmeden Kredi Nasıl Alınır?

Akbank Şubeye Gitmeden Kredi Nasıl Alınır?
Sponsor Bağlantılar

Günümüzde birçok işlem internet üzerinden yapılabilmektedir. Alışveriş için insanlar evlerinden çıkmadan mağaza mağaza dolaşmadan ihtiyaçlarını gidermektedir. Bankacılık işlemlerinde de bu durum söz konusudur. Akbank şubeye gitmeden kredi almak için de internet kullanılabilmektedir. İnternet üzerinden yapılan işlemlerle kredi başvurusunda bulunulabilir ve kredi alınabilir.

Sponsor Bağlantılar

Özellikle 2019 yılında yapılan pek çok yenilikler arasında artık bankaya gitmeden tüm bankacılık işlemlerini yapmanızın mümkün olmasıdır. Online olarak yapılan bu başvurular sonucunda alınan kredi miktarı anında kişinin hesabına yatmaktadır.

Akbank Direkt uygulaması ile artık şubeye gitmeden online olarak tüm bankacılık işlemleri çok hızlı olarak yapılmakta ve sonuçlandırılmaktadır. Akbank şubeye gitmeden kredi almak için online yapılan başvuru olumlu sonuçlandığında geri ödeme konusunda da yine şubeye gitmeden online işlemlerle veya ATM üzerinden taksitlerin ödenmesi söz konusu olmaktadır.

Sponsor Bağlantılar

Akbank Şubeye Gitmeden Kredi Özellikleri

Bankacılık hizmetlerinde online işlemler artık herkes tarafından kullanılmaktadır. Akbank şubeye gitmeden kredi almak için de bu yöntemler kullanılmaktadır. Daha önceleri yapılan kredi başvurusunda sayfalarca evrak hazırlanıp imzalanırken artık bu belgelere gerek kalmamaktadır. Başvuru formu olmadan, sözleşme kağıtları bulunmadan yapılan bu işlemlerle kredinizi almanız mümkün olmaktadır.

Başvuru sırasında müşterilerin imzalaması gereken evraklar online olarak gönderilmektedir. Müşteri bu evrakları inceleyerek onayla butonuna bastığında evrakların imzalanması söz konusu olmaktadır. Akbank tarafından verilen kredilerde kredi notunun yüksek olması çok büyük önem taşımaktadır. Kredi başvurusunda daha önceki bankacılık işlemlerinde düzenli ödemenin yapılmasına bağlı olarak olumlu veya olumsuz olarak değerlendirilmektedir. Olumsuz kredi notu buluna müşterilerin genellikle başvuruları olumsuz olarak sonuçlanmaktadır.   

Akbank Şubeye Gitmeden 5 Dakikada Kredi Nasıl Alınır?

Birçok banka çok hızlı şekilde veya anında kredi şeklinde reklamlar yaparak müşterilerine kredi imkanı sunmaktadır. Bu bankalar içinde Akbank şubeye gitmeden kredi olarak sulan kredi imkanından yaralanabilirsiniz.  5 dakikada kredi şeklinde sunulan bu kredinin başvurusu için farklı yollar bulunmaktadır. Bu başvuru yolları şunlardır:

Sponsor Bağlantılar
  • Akbank’ın internet sitesinden başvuru
  • Akbank ATM’den
  • Akbank direkt mobil bankacılığı

Bu başvurularla ilgili Akbank telefon bankacılığı ve müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Akbank direkt üzerinden şubeye gitmeden kredi başvurusunda üst limit olarak belirlenen miktar 40 bin TL’dir.

Akbank Şubeye Gitmeden Kredi Geri Ödemesinde Faiz Oranları ve Ödeme Şartları

Akbank’tan bankacılık hizmeti alanlar özellikle son zamanlarda Akbank şubeye gitmeden kredi başvurusunda bulunmaktadır. Bu başvuruların sonucunda kredi başvurusu kabul edilenler için bir geri ödeme planı yapılmaktadır. Bu ödeme planında bankanın sunduğu faiz oranı değişmezken taksit sayısına göre aylık taksitin miktarında değişiklik olmaktadır. Taksit sayısı az olur ise geri ödemede ödenen faiz miktarı daha az olacaktır.

Akbank’tan alınan 10 bin TL 3 aylık geri ödeme planında %2.48 faiz oranı ile aylık olarak 3.533,67 TL ödenmektedir. 10 bin TL geri ödemede 10.601 TL olarak ödenmiş olmaktadır.

Akbank’tan 10 bin TL kredi kullananlar 36 aylık taksitlendirme ile ve %  2,48 olarak planlaması yapılmaktadır. Bu durumda geri ödemede aylık ödenecek miktar 456,40 TL olmaktadır. Bu durumda 10 bin TL anında kredi için geri ödemede 16 bin 430 TL ödeme yapılmış olacaktır.

10 bin TL kredi başvurusunda 60 aylık geri ödeme taksitlendirmesinde %  2,48 faiz oranı ile aylık ödenmesi gereken miktar 359,47 TL’dir. Bu durumda 10 bin TL olarak alınan kredi geri ödemesinde 21.568 TL olarak bankaya ödenmektedir.

Akbank şubeye gitmeden kredi hangi şartlarda verilir?

Akbank kendi müşterilerine özel olarak verdiği şubeye gitmeden kredisini online kanallardan sunmaktadır. Bu kredinin verilmesinin en büyük amacı, müşterilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılamaktır. Bu bankadan şubeye gitmeden kredi almak isteyen kişilerin aşağıdaki şartları taşıyor olması istenir;

  • Müşterilerini bu krediye sahip olabilmesi için kredi notunun yüksek olması gerekir. Bu koşullarda kredi notu puanınız en az 1500 olmalıdır.
  • Bu krediyi almak isteyen kişilerin başka bankalara olan borçlarının fazla olması gerekir. Aylık gelirine göre kredi ve kredi kartı borcu az olan kirşler, bu krediyi rahatlıkla ve istedikleri tutarda alabilirler.
  • Bu krediye başvuru yapabilmek için kredi ödemelerini yapabileceğiniz düzenli gelirinizin olması gerekir. Aylık geliri olmayan ya da maaşlı olarak çalışmayan kişilere bu kredi verilmez.
  • Bu avantajlı krediden faydalanabilmek için sigorta primlerinizin de ödenmiş olması gerekir. Sigorta primlerini kendiniz de ödeyebilirsiniz ya da bir yerde maaşlı olarak çalışmak suretiyle, primlerinizin ödenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Bu kredi için kefil ya da ipotek gibi teminatlar istenmez ve bu krediden evrak alınmaz. Şubeye gitmeden yapacağınız başvuruların ardından krediniz onaylandığında, kullanım için yine online kanalları kullanabilirsiniz. Bu nedenle bankanın size vereceği müşteri numarasını ve şifreyi almanız ve kaybetmemeniz gerekir.

Akbank şubeye gitmeden kredi önek hesaplama tablosu nasıldır?

Akbank şubeye gitmeden kredi, yukarıdaki saydığımız şartları taşıyan tüm müşterilere, diledikleri zaman verilmektedir. Ancak bu kredinin faiz oranları kredi vadesine, kredi tutarına ve müşteri özelliklerine göre değişir. Bu durumda ne kadar faiz ile kredi alabileceğiniz ve bu kredi için aylık ne kadar ödeyeceğinizi hakkında banka şubeleri ya da çağrı merkezi ile görüşmeniz gerekir. Başvurularınızı internet ya da mobil şubeden yaparsanız, size özel uygulanan faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Başvuru aşamasında uygulanan en düşük faiz oranlarına göre örnek maliyet tablosu hakkında bilgi verelim;

Akbank şubeye gitmeden kredi 10.000 lira tutarında ve 36 ay vadede almak istediğinde;

• Kredi faiz oranı; %1,45 olur.
• Kredi aylık ödeme tutarı; 376,13 lira
• Toplam geri ödenecek kredi tutarı; 13.593,18 lira
• Yıllık kedi faiz oranı; %23,4668

Akbank şubeye gitmeden kredi 20.000 lira tutarında ve 48 ay vadede almak istediğinde;

• Kredi faiz oranı; %1,15 olur.
• Kredi aylık ödeme tutarı; 572,56 lira
• Toplam geri ödenecek kredi tutarı; 27.587,88 lira
• Yıllık kedi faiz oranı; %18,2176

Akbank şubeye gitmeden kredi 30.000 lira tutarında ve 60 ay vadede almak istediğinde;

• Kredi faiz oranı; %1,17 olur.
• Kredi aylık ödeme tutarı; 743,13 lira
• Toplam geri ödenecek kredi tutarı; 44.745,30 lira
• Yıllık kedi faiz oranı; %18,4957

Akbank şubeye gitmeden kredi başvurusu mobil şubeden nasıl yapılır?

Akbank, mobil şubesinin ismine Direkt adını vermiştir. Mobil şubeden ya da internet şubeden kullandırdığı kredilerinin ismi de Direkt kredidir. Şubeye gitmeden kredinizi alabileceğiniz en iyi alternatiflerinden biri Direkt uygulamasıdır. Bu uygulamayı kullanarak başvurularınızı dilediğiniz zaman yapabilir ve onaylanmış olan kredinizi banka şubesine gitmeye ya da evrak imzalamaya gerek kalmadan hemen kullanabilirsiniz.

Direkt uygulamanın bir başka avantajı ise alabileceğiniz kredi miktarını hemen görebilmenizdir. Direkt uygulamasına giriş yaptıktan sonra telefonunuzu sallayarak, hemen kullanabileceğiniz kredi tutarını öğrenebilir ve başvurularınızı bu tutar üzerinden yapabilirsiniz. Akbank şubeye gitmeden kredi başvurusunu, mobil şubeden yapmak için;

• Cep telefonunuza ücretsiz olarak Akbank Direkt uygulamasını indirin.
• Müşteri numaranızı ya da kimlik numaranızı ve Akbank parolanızı kullanarak uygulamaya giriş yapın.
• Menü kısmına geldikten sonra “krediler / kredi başvuruları / bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu” adımlarını takip edin.
• Bu adımlarda sizden istenen kredi tutarı, kredi vadesi, aylık gelir gibi kısa bilgileri eksiksiz olarak doldurun.
• Son akşamda başvurunuzu tamamlayın ve onay mesajınızı bekleyin. Mesajınız birkaç dakika içinde gelecektir. Onay mesajınızı aldıktan sonra kredinizi hemen kullanmak için yine menü kısmından “krediler / onaylı kredi kullandırım” adımlarını takip edebilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir