Akbank Şubeye Gitmeden İhtiyaç Kredisine Başvur

Akbank Şubeye Gitmeden İhtiyaç Kredisine Başvur
Sponsor Bağlantılar

Teknolojik uygulamaların bankacılık sektörüne yansımasının ardından geçmişte olduğu gibi kredi almak için şubeye gitme zorunluluğu ortadan kalkmıştır. Bu bağlamda, internet ve mobil şubeler sayesinde anında kredi başvurusu yapılabilmektedir. Bankaların resmi internet adreslerinden kredi başvurusu yapılabildiği gibi neredeyse her bankanın sms ile kredi başvurusu yapma fırsatı bulunmaktadır. Akbank; kredi almak için kendisini tercih edenlere şubeye gitmeden, belge götürmeden ve uzun sayfalar dolusu evrakları imzalamadan kredi alma fırsatını sunmaktadır. Akbank şubeye gitmeden ihtiyaç kredisine başvur kampanyası hakkında detaylı bilgi almak isteyenlerin Akbank’ın resmi internet adresini ziyaret etmesi tavsiye edilmektedir.

Akbank Şubeye Gitmeden İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Sponsor Bağlantılar

Akbank şubeye gitmeden ihtiyaç kredisine başvur kampanyasının adı Akbank Direkt Kredi olarak bilinmektedir. Akbank Direkt Kredi; nakit ihtiyacına en garanti çözümü sunmaktadır. Akbank Direkt Kredi’ye başvurmanın en kestirme yolu, Akbank Direkt Mobil uygulamasına sahip olmaktan geçmektedir. Akbank Direkt Mobil’e giriş yapılmasının hemen ardından yalnızca telefonu sallayarak ne kadarlık kredi alınabileceği hakkında fikir sahibi olmak mümkündür. Kullanılabilecek maksimum kredi miktarının öğrenilmesinin ardından dileyenler, kredi başvurusunda bulunabilirler. Akbank şubeye gitmeden ihtiyaç kredisine başvur kampanyasından alınabilecek maksimum kredi tutarı; 40 bin TL olarak bilinmektedir. Akbank Direkt Kredi’ye Akbank Direkt İnternet ve Akbank Direkt Mobil üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Kredi başvurusu için Akbank Direkt Kredi formunu doldurmak gerekmektedir.

Akbank Şubeye Gitmeden İhtiyaç Kredisinin Özellikleri

Akbank şubeye gitmeden ihtiyaç kredisi başvurusunun yapılmasının ardından kredi kullanımı mümkün olmaktadır. Ancak, şubeye gitmeden kullanılabilecek maksimum kredi tutarı, 40 bin TL olarak belirlenmiştir. 40 bin TL’nin üzerinde kredi kullanmak isteyenlerin Akbank şubesine gitmesi gerekmektedir. Akbank Direkt Kredi, gelir belgesiz olarak sunulan bir kredidir. Akbank Direkt Kredi hizmetinden Akbank müşterilerinin yararlanması mümkün olmaktadır. Çünkü, bu krediye başvuru yapabilmek için Akbank Direkt Mobil şifresine sahip olmak gerekmektedir. Bu noktada, Akbank müşterisi olmayanların Akbank Direkt Kredi’ye başvuru yapabilmek adına ilk önce Akbank şubesine gitmeleri ve ardından Akbank Direkt Mobil şifresini almaları gerekmektedir. Akbank Direkt Kredi başvurusunun onaylanmasının ardından kredi, anında kişinin hesabına aktarılacaktır.

Sponsor Bağlantılar

Akbank Şubeye Gitmeden İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Akbank şubeye gitmeden ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler, Akbank’ın resmi internet sitesine girerek aylık faiz oranı ve taksit tutarları hakkında bilgi alabilirler. 10 bin TL tutarında ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler, 60 ay vade tercih ettikleri takdirde aylık faiz oranı olarak %2,52 oranıyla karşı karşıya kalırlar. Aylık taksit tutarları ise 363,19 TL olarak belirlenmektedir. Toplam geri ödeme tutarı ise 21.843, 90 TL olmaktadır. 40 bin TL tutarında ihtiyaç kredisi almak isteyenler için güncel faiz oranı ise %2,35’tir. 60 aylık vade seçeneğinde kişinin yapacağı aylık geri ödeme miktarı ise 1.390,04 TL olarak belirlenmektedir.

Akbank Şubeye Gitmeden İhtiyaç Kredisi Detayları

Akbank şubeye gitmeden ihtiyaç kredisine başvur kampanyasından faydalanmak isteyenlerin ilk tercihi olan Akbank Direkt Kredi’ye ait faiz oranları; ortalama değerle baz alınarak hesaplanmaktadır. Faiz oranlarının müşterilerin kredi notuna göre farklılık göstermesi mümkündür. Ertelemeler dahil olmak üzere Akbank anında kredi vadesi maksimum 60 ay olmaktadır. İlk taksit ödemesinin en fazla 92 gün ertelenmesi söz konusudur. Üç ay ertelenmiş bir kredinin vadesi ise 57 aydır. Akbank, gerekli gördüğü durumlarda belge talep etme hakkına sahiptir. Buna ek olarak, Akbank, bu şartlar altında kredi vermeyi ancak kredi alacak kişinin hayat sigortası yaptırması durumunda kabul etmektedir.

Şubeye gitmeden kullanacağınız kredi üzerinden binde beş oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Bu ücret, kredi tahsis ücretinin binde 5,25’idir. Bu krediye nereden başvuru yapacağınıza göre kredi faiz oranı değişiklik gösterecektir. Akbank Direkt, mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden farklı faiz oranları verilebilir. Faiz oranları hakkında detaylı bilgi edinmek için banka şubesini ziyaret edebilirsiniz. İnternet üzerinden verilen krediler için genellikle kefil şartı aranmaz. Ancak gerekli görülen durumlarda banka, kefil isteyebilir. Bunun nedeni kredi kullanabilmek için yeterli kredi notunuzun olmamasıdır. Akbank şubeye gitmeden kredi kullanmak istiyorsanız, kredi notunuzun en az 1500 ve üzerinde olması gerekir.

Sponsor Bağlantılar

Akbank müşterisi olamayan kişilerin internet kanallarından başvuru yaptıktan sonra kredilerini kullabilmeleri için kimlik belgeleri, hizmet dökümü belgeleri ve maaş bordroları ile birlikte banka şubelerine gitmeleri gerekir. Kredinin size verilebilmesi için adınıza bir hesap açılmalıdır ve bunu için mutlaka banka şubesine gitmeniz istenir.

Akbank şubeye gitmeden ihtiyaç kredisi almanın diğer yöntemleri nelerdir?

Akbank direkt uygulamasının dışında, ihtiyaç kredisine başvuru yapabileceğiniz başka yöntemler de bulunmaktadır. Bunlardan ilki internet şubesidir. Bankanın internet sayfasına girerek “Hemen Başvur” kısmına tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada yer alan bilgileri doldurmanız ve göndermeniz halinde, kredi başvurusunu hemen yapabilirsiniz. Bankanın müşterisi olmasanız bile bu yöntemi kullanabilir ve krediniz için başvuru yapabilirsiniz. Krediniz hemen değerlendirmeye alınır ve aynı gün içinde cevabı gönderilir.

Akbank şubeye gitmeden kredi için telefon bankacılığını da kullanabilirsiniz. 444 25 25 numaralı telefon bankacılığını arayarak, müşteri temsilcilerine bağlanabilir ve kredi başvurunuzu hemen gerçekleştirebilirsiniz. Banka müşterisi değilseniz, sizden birkaç bilgi istenecek ve kredi başvurunuz alınacaktır. Akbank müşterisiyseniz, bu bilgiler istenmez ve telefonda onayınız alındıktan sonra hemen kredi başvurunuz alınır. Başvurunuz alındıktan sonra, dakikalar içinde krediniz onaylanır ve onaylanan krediniz hemen hesabınıza aktarılır.

Akbank’tan şubeye gitmeden kredi çekmek için kullanabileceğiniz bir başka yöntem ise ATM’lerdir. Bankanın bankamatik kartını ya da kredi kartını kullanıyorsanız, ATM’lerden kolayca kredi başvurusu yapabilirsiniz. Krediniz onaylandıktan sonra paranızı, yine ATM’leri kullanarak hesabınıza aktarabilirsiniz. Bankanın müşterisi değilseniz, kartsız işlemler bölümünden kredi başvurunuzu yapmanız mümkündür.

Akbank şubeye gitmeden kredi başvurusu şartları nelerdir?

Akbank şubeye gitmeden kredi başvurusu yapmak ve bu krediyi hemen hesabınıza aktarmak için bazı koşulları taşımanızı ister. Bu koşullardan aşağıdaki şekilde bahsedebiliriz;

 • Diğer bankalara olan borçlarınızın tutarının, aylık gelirinizle ornatılı olması ve gelirinize göre henüz kullanabileceğiniz borç limitinizin bulunması gerekir.
 • Bu krediyi alabilmek için aylık düzenli bir işte çalışıyor olmanız ve gelir elde ediyor olmanız gerekir. Maaşlı çalışanlar, aylık gelirlerini maaş bordrosu ya da maaş yazısı ile kendi iş yerinden gelirleri olanlar ise gelir bilançosu ile kanıtlamalıdır.
 • Akbank’tan bu krediyi alabilmek için faiz gelirinizin ya da emekli maaşınızın olması da yeterlidir. Emekli maaşınız varsa bu gelirinizi maaş hesap cüzdanınız ile kanıtlayabilirsiniz. Faiz geliriniz varsa da bu geliri aldığınız hesap cüzdanı ile başvuru yapabilirsiniz.
 • Kira geliri olan kişilerin de isimlerine kayıtlı olan tapu ile birlikte son 2 yıla ait olan kira kontratı ve kiranın alındığına dair hesap bilgilerinin bulunduğu dekont ile başvuru yapması gerekir.
 • Kredi almak isteyen kişilerin aynı zamanda sigorta primlerinin ödenip ödenemediğine de bakılmaktadır. Son altı aylık sigorta priminiz ödendiyse, bu bankadan kredi alabilirsiniz.

Akbank şubeye gitmeden kredi örnek hesaplama tablosu nasıldır?

Akbank şubeye gitmeden kredi için Akbank mobil, internet şubesi ve telefon şubesi aracılıyı ile 100.000 liraya kadar kredi kullanmanız mümkündür. Bu rakamın üstündeki başvurularınız için banka şubelerine gitmen gerekir. Online kanalları kullanarak alabileceğiniz kredi tutarları için örnek maliyet tablosu ise aşağıdaki gibidir;

Akbank aracılığı ile 10.000 lira ola kredisini 24 ay vadeli almak isterseniz;

 • Faiz oranı; %1,49 olur.
 • Aylık taksit tutarı; 516,10 liradır.
 • Alınacak olan dosya masrafı tutarı; 52,5 liradır.
 • Aylık maliyet oranı; %1,8340 olur.
 • Yıllık maliyet oranı; %24,3699 olur.
 • Geri ödenecek toplam tutar; 12.386,38 liradır.

Akbank anında krediyi 20.000 lira olarak ve 48 ay vadede kullanmak isterseniz;

 • Faiz oranı; %1,16 olur.
 • Aylık taksit tutarı; 574,04 liradır.
 • Alınacak olan dosya masrafı tutarı; 105 liradır.
 • Aylık maliyet oranı; %1,4164 olur.
 • Yıllık maliyet oranı; %18,3859 olur
 • Geri ödenecek toplam tutar; 27.554,04 olur.

Akbank aracılığı ile 30.000 lira olan krediyi 60 ay vadede almak isterseniz;

 • Faiz oranı; %1,16 olur.
 • Aylık taksit tutarı; 740,81 lira olur.
 • Alınacak olan dosya masrafı tutarı; 157,50 liradır.
 • Aylık maliyet oranı; %1,4122 olur.
 • Yıllık maliyet oranı; %18,3272 olur
 • Geri ödenecek toplam tutar; 44.448,65 liradır.

Akbank diğer ihtiyaç kredisi seçenekleri nelerdir?

Akbank, şubesiz kredi yani Direkt kredisinin dışında standart ihtiyaç kredisi ve ipotekli ihtiyaç kredisi seçenekleri sunmaktadır. Standart ihtiyaç kredisi, banka şubelerinden başvuru yapabileceğiniz, yüksek limitli kredi tutarıdır. Standart ihtiyaç kredisinde faiz oranları banka tarafından belirlenir.

Faiz oranları belirlenirken kredi skoru, kredi tutarı ve kredi vadesi gibi kriterler değerlendirilir. Bu krediyi alırken banka şubelerine, yukarıda saymış olduğumuz evrakları teslim etmeniz gerekir.

İpotekli ihtiyat kredisi ise yüksek tutarlı olan ihtiyaç kredisi ihtiyacınızı karşılamak amacıyla sunulan bir kredi çeşididir. Bu krediye yüksek tutarlı ve uygun faiz oranları ile sahip olabilirsiniz. İpotekli ihtiyaç kredisinde teminat olarak ev ya da iş yeri tapusu alınır. Bu tapu sizin adınıza ya da tanıdığınız birinin adına olabilir.

Önemli olan bankaya ipotek olarak verilecek olmasıdır. Alacağınız kredi de ipotek değeri üzerinden verilir. İpotekli ihtiyaç kredisinde hayat sigortası ve dosya masrafı ile birlikte ekspertiz ücreti ve ipotek tesisi ücreti alınır. Standart ihtiyaç kredisi ve ipotekli ihtiyaç kredisi de 60 ay vadeye kadar sunulmaktadır.

Akbank 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi;

Akbank, uygun ihtiyaç kredisi kampanyası olarak Kredim Akbank’tayı sunar. Bu kampanya ile kredinizi şimdi alabilir, 92 gün sonunda ödemeye başlayabilirsiniz. Yani kredinizi 3 ay ertelemeli olarak alırsınız. Bu kredi, kredi notu yüksek olan ve aylık geliri olan herkes için sunulmaktadır. Akbank 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu için bankanın web sitesindeki başvuru formunu kullanabilirsiniz. Banka müşterisi olanlar başvuru için mobil ya da internet şubeyi de kullanabilirler. Aynı zamanda başvuru için SMS bankacılığı, ATM’ler ve çağrı merkezi de kullanılabilmektedir. Bu kredinin genel özellikleri de şöyledir;

• Akbank uygun ihtiyaç kredisi 36 ay vade ile sunulur. 3 ay ertelemeli olarak kredinizi aldığınızda toplam vadeniz 33 ay olacaktır.
• Bu krediyi 75.000 liraya kadar almanız mümkündür. Kredi için kefil ya da ipotek istenmez ama banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ya da ipotek talebinde bulunabilir.
• Kredinizin aylık faiz oranı %1,49’dan başlar. Bu oran kredi notunuza, kredi tutarına ve vadesine göre değişir. En yüksek uygulanan kredi faiz oranı ise %1,99’dur.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir