Acil İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Acil İhtiyaç Kredisi Başvurusu
Sponsor Bağlantılar

İnsanlar genellikle acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için krediye başvuru yaparlar. İhtiyaç kredilerinin bankalar tarafından onaylanması ve verilmesi önceki zamanlarda 2-3 gün sürüyordu. Artık bankalar, çeşitli başvuru kanalları geliştirmiştir. Bu kanallar üzerinden yapacağınız başvurular sayesinde acil nakit ihtiyaçlarınız için hemen başvuru yapabilir ve paranızı hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. Sizlere acil ihtiyaç kredisi başvurusu hakkında detaylı bilgi verelim;

Acil ihtiyaç kredisi başvuru nasıl yapılır?

Sponsor Bağlantılar

Acil ihtiyaçlarınızı karşılamak için gelişen teknoloji ile birlikte bankaların çıkarmış olduğu pek çok başvuru kanalını kullanabilirsiniz. Ayrıca internette bulunan karşılaştırma sitelerinden de faydalanabilir ve hangi bankanın ne kadar faiz aldığını da karşılaştırma imkânı bularak, hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Hemen başvuru yapabileceğiniz yöntemler şunlardır;

Karşılaştırmalı internet sitelerinden acil ihtiyaç kredisi başvurusu;

İnternet üzerinde bulunan karşılaştırma siteleri, istemiş olduğunuz kredi tutarını girdiğinizde, hangi bankanın ne kadar faiz uyguladığını ve hangi bankaya aylık ne kadar taksit ödeyeceğinizi gösterebilir. Bu sayede tek bir arama ile birden çok bankanın kredi teklifine ulaşabilirsiniz. Bu siteleri kullanarak hemen başvuru yapmanız da mümkündür. Seçmiş olduğunuz bankanın internet sitesinde bulunan başvuru sayfasına yönelirsiniz ve başvuru formunu hemen doldurarak, kredinize kolayca başvur yapabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

Bankaların internet sitelerinden acil ihtiyaç kredisi başvurusu;

Her bankanın kendine ait internet sitesi bulunur. Bankanın müşterisi olmasanız bile bu internet sitelerinde bulunan başvuru formlarınızı doldurarak, hemen acil ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bu sitelerin ana sayfasında bulunan “Hemen Başvur” kısmına tıklayarak, başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Aylık gelir bilginiz, kimlik numaranız, cep telefonu numaranız gibi bilgileri girdikse sonra başvurunuzu kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Başvur sonucunuz hemen telefonunuza bildirilir. Onaylanan kredilerinizi banka şubelerinde alabilirsiniz.

İnternet bankacılığı ile acil ihtiyaç kredisi başvurusu;

Müşterisi olduğunuz bankanın internet bankacılığını kullanarak da kredi başvurularınızı hemen yapabilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş yapabilmek için bankanın internet sitesinin kullanmalısınız. Size verilen parola ve kimlik numaranız ile giriş yaptıktan sonra kredi başvurunuzu kısa bir süre içinde yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylamadığında ise, tüm bilgileriniz bankada mevcut olduğu için kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.

Mobil bankacılık ile acil ihtiyaç kredisi başvurusu;

Bankaların mobil bankacılık uygulamalarını kullanarak da acil ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bu uygulamalar, bankaya gitmeden pek çok işleminizi halletmenizi sağlamak için geliştirilmiştir. Havale, EFT, vadesiz hesap açma, vadeli hesap açma gibi pek çok işlemi yapabileceğiniz gibi kredi ve kredi kartı başvurularınızı da gerçekleştirmenizi sağlar. Başvurmuş olduğunuz krediniz, dakikalar içinde sonuçlanır. Onaylanmış olan kredinizi anında hesabınıza aktarabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

SMS bankacılığından acil ihtiyaç kredisi başvurusu;

SMS bankacılığı da acil olan ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir diğer yöntemdir. Her bankanın SMS numarası bulunur bu SMS numaralarına, istenilen bilgileri yazdıktan sonra kısa mesaj gönderebilir ve hemen başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra kredinizi almak için size en yakın banka şubesine gitmelisiniz.

Banka şubelerinden acil ihtiyaç kredisi başvurusu;

Banka şubelerinden her türlü bankacılık işlemini yaptırabileceğiniz gibi kredi başvurularınızı da gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bir bankanın müşterisiyseniz, yanınıza yalnızca kimlik belgenizi alarak banka şubesine gidebilir ve acil ihtiyaçlarınız için hemen kredi başvurusu yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bu başvur için bankanın kredilerle ilgilenen müşteri temsilcilerine başvurmanız gerekir. Başvurunuz hemen alınır ve onaylandıktan sonra kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

Banka müşterisi değilseniz, acil ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için banka şubesine gitmeden önce yanınızda kimlik belgeniz ile birlikte gelir belgeniz ve hizmet dökümü belgenizi de bulundurmalısınız. Aylık gelirinizi ve sigorta primlerinizin yatığını kanıtlayan bu belgeler ile hemen başvurunuz alınır ve onaylandığında, hemen krediniz hesabınıza aktarılır.

Banka ATM’lerinden acil ihtiyaç kredisi başvurusu;

Bankaların büyük bir kısmı kendi müşterisi olun ya da olmayın ATM’leri aracılığı ile acil ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanıza imkân sağlar. Banka ATM’lerinden kredi başvurusu yapmak için aşağıda sayacağımız adımları takip etmeniz gerekir.

  • Banka müşterisi olan kişiler;

Müşterisi oldukları bankanın en yakın ATM’sine giderek, banka kartlarını ya da kredi kartlarını ATM’ye takmalıdır. Ardından “kredi işlemleri ya da kredi başvurusu” seçeneklerinden uygun olanı seçmelidir. Sizden istenen kredi tutarı ve vadesi gibi bilgileri girdikten sonra hemen başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurunuz saniyeler içinde onaylanır ve cep telefonunuza sonucu kısa mesaj olarak gönderilir. Onaylanmış olan kredinizi yine banka ATM’sini kullanarak, evrak imzalamaya ya da belge vermeye gerek kalmadan hesabınıza aktarabilirsiniz.

  • Banka müşterisi olmayan kişiler;

Banka ATM’lerine giderek kartsız işlemeler bölümünden “kredi başvurusu” seçeneğini işaretlemelidir. Ardından sizden istenecek olan kredi tutarı, aylık gelir bilgisi, kredi vadesi, cep telefonu numarası ve kimlik numarası gibi bilgileri girmelisiniz. Bu bilgileri tamamladıktan sonra kredi başvurunuzu hemen yapabilirsiniz. Onaylanan krediniz ise çağrı merkezleri aracılığı ile hemen hesap açtırarak kullanabilirsiniz.

Acil ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli olan koşullar nelerdir?

Yukarıda saymış olduğumuz yöntemler ile bankalardan acil ihtiyaç kredisi almak için bazı koşulları taşıyor olmanız gerekir. Bu koşullar tüm bankalar için aynıdır. Yalnızca bazı bankalar kredi notunuza önem veremeyebilir. Bu bankalar da şubesiz bankacılık hizmeti veren kurumlardır. Genel olarak aranan koşullar ise şöyledir;

• Acil ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmeniz için kredi notunuzun 1550 ve üzerinde olması gerekir. Bu skor, kredi puanınızın iyi olduğunu ve istediğiniz bir bankadan kredi alabileceğinizi gösterir.
• Diğer banaklara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ödemiş olmanız ve son altı ay içinde gecikmeye düşmemiş olmanız gerekir.
• Aylık sabit gelirinizin olması ve bu geliri mutlaka kanıtlayabiliyor olmanız istenir.
• Acil ihtiyaç kredisi alabilmeniz için adınıza sigorta primleri yatırılıyor olmalıdır. Bu primlerin de son üç aydır ödeniyor olması gerekir.
• Acil ihtiyaç kredisini alabilmeniz için bir diğer şart ise aylık gelirinizin bu krediyi almak için yeterli düzeyde olmasıdır. Buna göre diğer bankalardan olan kredi ve kredi kartı ödemelerinizin aylık gelirinizin %50’sini aşmıyor olması istenir.

Vakıfbank acil ihtiyaç kredisi başvurusu;

Acil ihtiyaç kredisi almak için Vakıfbank kredi başvurusu yapabilirsiniz. Vakıfbank, özellikle kendi müşterisi olan kişilere mobil ve internet bankacığından başvuru yapma ve onaylanan kredilerini hemen kullanma imkânı tanır. Eğer banka şubelerine ya da ATM’lere uğrayacak vaktiniz yoksa, SMS bankacılığını ya da web sitesindeki başvuru formunu kullanarak da kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Vakıfbank kredi başvurusunu acil olarak yapmak için internet ya da mobil şube müşterisi olmanız gerekir.

Eğer Vakıfbank müşterisi iseniz ve henüz şifrenizi almadıysanız, hemen Çağrı merkezini arayarak ya da en yakın Vakıfbank şubesine giderek, internet bankacılığı müşterisi olabilirsiniz.
Vakıfbank kredi başvurusu yapmak için banka müşterisi olmayan kişiler https://subesizbankacilik.vakifbank.com.tr/bireyselkredibasvuru/Subesiz2/BireyselKrediBasvurusuYeni.aspx adresine tıklayabilirler.

Bu adresten, başvuru formuna direkt olarak ulaşabilirsiniz. İlk olarak müşteri bilgilerinizi doldurmanız gerekir. Ardından almak istediğiniz kredinin bilgilerini doldurmalısınız. Diğer etapta çalışma ve gelir bilgileriniz ile adres bilgilerinizi doldurmanız gerekir. Son aşamada ise onay kısmı vardır.

Son etapta, girdiğiniz bilgileri kontrol ederek başvurunuzu gönderebilirsiniz. Bu başvuru aynı gün içinde değerIendirilir ve sonuçlanır. Başvuru sonucunuz cep telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilir. Kredi başvurunuz olumlu sonuçlandıysa, kredinizi en yakın Vakıfbank şubesine giderek alabilirsiniz.

Ziraat Bankası acil ihtiyaç kredi başvurusu;

Ziraat Bankası, acil ihtiyaç kredisini uygun faiz oranlarında alabileceğiniz bir diğer bankadır. Bu bankanın acil ihtiyaç kredisi, dijital kredi olarak sunulmaktadır. Bu kredinin üst limit tutarı yoktur ve aylık gelirinize göre kredi tutarınız belirlenir. Kredinizi toplamda 36 ay vadeye kadar alabilirsiniz. Şubeye gitmeden başvuru yapabileceğiniz bu krediyi mobil ve internet şubelerinden alabilirsiniz. Kredi başvurunuzu bu kanallardan yaptıktan sonra, onaylanmış olan kredilerinizi de hesabınıza aktarabilirsiniz ve yine banka şubelerine gitmek zorunda kalmazsınız. Bu kredi hayat sigortası ile birlikte sunulmaktadır.

Ziraat Bankası acil ihtiyaç kredi başvurusu yapmak için kullanabileceğiniz bir başka alternatif de https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/tuketici-kredisi adresindeki başvuru formudur. Bu formdan tüketici kredisine başvuru yapabilirsiniz. Bu kredinin de üst limiti yoktur ve toplam vade sayısı 36’dır. Yukarıdaki adrese tıkladığınızda karşınıza gelen sayfadaki bilgileri doldurarak gönderin ve başvurunuzu saniyeler içinde tamamlayın.

Onaylanmış olan kredinizi almak için size en yakın Ziraat Bankası şubelerine, kimlik belgeniz ve gelir belgenizle gitmeniz gerekir. Banka müşterisi olanlar da kredi başvurusu yaptıktan sonra kredilerini almak için mobil ya da internet şubeyi kullanabilirler.

Acil kredi başvurusu yapmak için aynı zamanda Ziraat Bankasının ATM’lerini ya da çağrı merkezini de kullanabilirsiniz. ATM’lerden başvuru yapmak için kredi ya da banka kartınız olmalıdır. Çağrı merkezinden ise haftanın her günü, 7/24 başvuru yapmanız mümkündür.

Finansbank Hızlı ve Acil İhtiyaç Kredisi Başvurusu;

Finansbank acil nakit ihtiyaçlarınızı hızlı ve kolayca çözebilmek adına hazır kredi seçeneği sunmaktadır. Bu bankanın müşterisi olan kişiler hazır kredi limiti açtırarak, banka şubelerine gitmek zorunda kalmadan, kefil ya da evrak gibi dertlerle uğraşmadan ve tekrar tekrar başvur yapmak zorunda kalmadan kredilerini alabilirler.

Hazır kredi, tek bir kredi başvurusu ile limit açıldığı anda kullanılabilmektedir. Size tanımlanan hazır krediyi dilerseniz bir defada dilerseniz de ihtiyacınız olduğu anlarda parça parça kullanma imkânınız bulunur. Yani adınıza 100.000 lira hazır kredi limiti tanımlandıysa, bu krediyi dilerseniz hepsini olacak şekilde dilerseniz de 4 defada 25.000 lira olacak şekilde aynı faiz oranıyla kullanabilirsiniz. Üstelik her seferinde başvuru yapmak zorunda kalmazsınız.

Finansbank hızlı ve acil ihtiyaç kredisi başvurusu banka şubelerinden alınmaktadır. Dilerseniz bu başvuru için ATM’leri, web sitesindeki başvuru formunu, çağrı merkezlerini, bireysel internet şubesini ya da mobil şubeyi kullanabilirsiniz. Hazır kredinin aylık faiz oranı %1,89 olarak belirlenmiştir. Bu krediyi yalnızca taksitli olarak kullanma imkânınız bulunur. Taksitlerinizi 2 ile 36 ay arasında belirleyebilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir