Fibabanka Mevduat Faiz Oranları

Fibabanka Mevduat Faiz Oranları
Sponsor Bağlantılar

Fibabanka, müşterilerine pek çok kanaldan mevduat sunmaktadır. Bu mevduat hesapları, paranızın birikmesini ve değerlenmesini sağlar. Birden fazla olan mevduat hesaplarının faiz oranları da farklıdır. Fibabanka çatısı altında Kiraz Hesap, Vadeli Mevduat Hesabı, E-Mevduat Hesabı, Prestij Hesap ve Dönüşen Mevduat Hesabı olarak farkı yatırım alternatifleri sunulmaktadır. Sizlere Fibabanka mevduat faiz oranları hakkında detaylı bilgi verelim;

Fibabanka mevduat faiz oranları nasıldır?

Sponsor Bağlantılar

Bu bankadan Türk Lirası, dolar ve Euro üzerinden mevduat hesabı açtırmanız mümkündür. Her para cinsine göre farklı faiz oranlarında getiri elde edersiniz. Elde edeceğiniz getirin faiz oranları aynı zamanda hesabın çeşidine göre de değişiklik gösterir. Bu mevduat hesapları ihtiyaçlarınıza göre farklılık gösterir. Bazıları uzun vadede çok fazla kazandırırken bazılarından kısa vadede büyük kazanç elde edebilirsiniz. Bazılarına vade süresince yalnızca para aktarımı yaparken bazılarından hem para aktarma hem de para çekme gibi işlemler yapabilirsiniz. Mevduat çeşitlerine göre Fibabanka mevduat faiz oranları aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

Fibabanka kiraz hesap mevduat faiz oranları nasıldır?

Kiraz hesap, vadeli hesabınızı vadesiz hesap gibi kullanabileceğiniz bir yatırım hesabıdır. Bu hesapta yatırımlarınız günlük olarak değerlenir. Hesap üzerinden istediğiniz bankacılık işlemlerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu hesaptan istediğiniz zaman para yatırma ve para çekme işlemi yapabilirsiniz. Hesabınıza otomatik ödeme talimatı verebilir ya da havale, EFT gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu hesabın faiz oranları şu şekildedir;

Sponsor Bağlantılar

TL cinsinden açacağınız kiraz hesap için hoş geldin faiz oranları, tüm para tutarları için %24’tür. 60 gün boyunca devam eden bu oranlar, daha sonra devam faiz olarak işler. Devam faizi oranı ise yatıracağınız para tutarına göre değişecektir.

Kiraz hesabınızı dolar cinsinden açtırırsanız 60 gün boyunca %3,50, Euro üzerinden açtırırsanız 60 gün boyunca %1 faiz oranından yararlanabilirsiniz.

Fibabanka mevduat faiz oranları nasıldır?

Vadeli mevduat hesabı olarak da adlandırılan bu hesapta, paranızı belirli bir vadeye göre yatırabilirsiniz. Yatırmış olduğunuz paranız, belirlediğiniz gün sayısı kadar değerlendir. Bu hesaba bir yıla kadar yatırım yapabilirsiniz. Hesabın getirilerini, belirlediğiniz günlerde alabilirsiniz. Yine belirlediğiniz günlerde hesabınıza ara ödeme yapabilirsiniz. Bu hesabı faiz oranları şu şekildedir;

Sponsor Bağlantılar
  • TL üzerinden açılan vadeli mevduat hesapları için 8 ile 21 gün arasında %3,75, 22 ile 27 gün arasında %5, 28 ile 31 gün arasında %5,25 ve bir yıla kadar %6 oranında aylık kazanç elde edersiniz.
  • Dolar üzerinden açılan vadeli mevduat hesapları için 8 ile 21 gün arasında %0,05, 22 ile 27 gün için %0,20, 28 ile 31 gün için %0,40 ve bir yıla kadar %1 oranında aylık kazanç elde edersiniz.
  • Euro üzerinden açılan vadeli mevduat hesapları için 8 gün ile 21 gün arasında %0,05, 22 ile 27 gün arasında %0,10, 28 ile 31 gün arasında %0,15 ve bir yıla kadar %0,30 oranında aylık kazanç elde edersiniz.

Fibabanka e-mevduat faiz oranları;

E-mevduat, Fibabanka tarafından sunulan bir hizmettir. Vadeli mevduat hesabı açtırmak için artık şubeye gitmenize gerek kalmaz. İnternet üzerinden hesabınızı açabilir ve yüksek faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Bu hesabı an az 1.000 lira yatırmanız gerekir. Fibabanka mevduat faiz oranları şu şekildedir;

  • TL için açılan e-mevduat hesaplarında 1-7 gün arası faiz oranı %0,01, 8 gün ile 31 gün arası faiz oranı %16,50 ve 32 gün 1 yıl arası faiz oranı %19 olarak belirlenmiştir.
  • Dolar için açılan e-mevduat hesaplarında 1-7 gün arası faiz oranı %0,25, 8 gün ile 31 gün arası faiz oranı %1,75 ve 32 gün ile 1 yıl arası faiz oranı %2 olarak belirlenmiştir.
  • Euro için açılan e-mevduat faiz hesaplarında 1-7 gün arası faiz oranı %0,01, 8 gün ile 31 gün arası faiz oranı %0,25, 32 gün ile 1 yıl arası faiz oranı ise %0,50 olarak belirlenmiştir.

Fibabanka prestige hesap faiz oranları nasıldır?

Prestige hesap, Fiabanka müşterisi olan ve belirli bir tutarın üzerinde birikimi olan müşteriler için sunulmaktadır. Bu hesaba sahip olmak için Fibabanka şubelerinden başvuru yapmanız gerekir. TL, Dolar ve Euro olarak açılan hesaplar için faiz oranları belirlenmiştir. Aşağıda belirtileceğimiz faiz oranları yalnızca yeni müşteriler için geçerli olacaktır. Ayrıca bu faiz oranları banka müşterisi olan ve 7.000.000 lirayı aşmayan birikimi olan müşterilerin yeni birikimleri için sunulmaktadır. Prestige hesaba tanımlanmış olan vadeli mevduat faizleri ise şöyledir;

32-45 gün arası vadeler için TL hesaplarında %10,25, dolar hesaplarında %2 ve Euro hesaplarında %0,20 faiz oranı uygulanır.

46-60 gün arası vadeler için TL hesaplarında %10,25, dolar hesaplarında %2 ve Euro hesaplarında %0,20 faiz oranı uygulanır.

61-91 gün arası vadeler için TL hesaplarında %10,25, dolar hesaplarında %2 ve Euro hesaplarında %0,20 faiz oranı uygulanır.

92-182 gün arası vadeler için TL hesaplarında %10,25, dolar hesaplarında %2 ve Euro hesaplarında %0,20 faiz oranı uygulanır.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir