Akbank İle Kredi Almak Çok Kolay

Akbank İle Kredi Almak Çok Kolay
Sponsor Bağlantılar

Pek çok kişi belli dönemlerde nakde ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyaçlar evlilik, eğitim, girişimcilik ya da seyahat için olabilirken sadece alışveriş için de gerekebilmektedir. Bu gibi durumlarda ise ihtiyaç kredileri kişilerin imdadına yetişmektedir. Akbank ihtiyaç kredisi alanında oldukça tercih edilen bankalara arasında varlığını korumaktadır. Sadece kredi için değil, diğer bankacılık ürünleri ile de sıklıkla tercih edilmektedir.

Sponsor Bağlantılar

Akbank ihtiyaç kredisi müşteriler için hem uygun faiz oranları hem de yüksek vade imkanları sunmaktadır. Özellikle şubelerin dışında pek çok kanal aracılığı ile başvuru yapılabilmesi de avantaj sağlayan diğer faktörler arasında yer almaktadır.

Akbank Kredi Başvurusunu Nereden Yapabilirim?

Akbank ihtiyaç kredisinin yanı sıra kullanıcılarına KOBİ kredisi, taşıt kredisi ya da ev kredisi gibi seçenekler de sunmaktadır. Peki ya başvurular hangi kanallar aracılığı ile gerçekleştirilebilir? Kredi çekmek isteyen kişilerin sıklıkla sordukları sorular arasında kredi başvurularının hangi kanallar aracılığı ile yapılabileceği yer almaktadır.

Sponsor Bağlantılar

Akbank ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kullanıcılar çağrı merkezi, kısa mesaj, mobil bankacılık, internet bankacılığı, Akbank web sitesi ya da Akbank şubeleri aracılığı ile başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmekte ve kısa süre içerisinde kredilerini kullanabilmektedir. Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra kredi sonuçları olumlu olan müşteriler ise kimlik ve gelir belgesi ibraz ederek nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Akbank İhtiyaç Kredisi Şubelerden Başvuru

Akbank ihtiyaç kredisi başvurularını şubelerden yapmak isteyen kişiler herhangi bir Akbank şubesine giderek şube yetkilileri aracılığı ile başvuru yapabilmektedir. Müşterilerin TC kimlik numaraları üzerinden sisteme giriş yapılarak kredi başvuruları tamamlanmaktadır. En geç 3 gün içerisinde ise genel müdürlüklerden gelen bilgiler doğrultusunda kredi işlemleri tamamlanmakta, ödeme planı çıkarılmakta ve müşterilerin nakitleri hesaplarına yatırılmaktadır.

Akbank ihtiyaç kredisi başvurularının şubelerden gerçekleştirilmesi aynı zamanda belli avantajlar da sağlamaktadır. Şubelerde yapılan başvurular herhangi bir ön onaya gerek kalmadan kesin olarak sonuçlanmaktadır. Ancak gelir gösteren bir belge, Akbank’ın kredi için mutlaka talep etmiş olduğu belgeler arasında yer almaktadır.

Sponsor Bağlantılar

Akbank İhtiyaç Kredisi Çağrı Merkezinden Başvuru

Akbank ihtiyaç kredisini çağrı merkezi aracılığı ile çekmek isteyen müşteriler, 444 25 25’i arayarak kredi birimine bağlanabilmekte ve başvurularını buradan gerçekleştirebilmektedir. Çağrı esnasında müşteri temsilcileri müşterilerden; cep telefonu, TC kimlik numarası, kredi tutarı, vade seçeneği gibi bilgiler talep etmektedir. Verilen bu bilgiler sisteme işlenmekte ve sonuç birkaç dakika içerisinde müşterilerin cep telefonlarına kısa mesaj aracılığı ile gönderilmektedir.

Akbank ihtiyaç kredisi için onay mesajı alan müşteriler kredi için kesin olarak hak kazanmamaktadır. Herhangi bir şubeye giderek onay mesajı gösterilmeli ve gelir belgesi ile birlikte kimlik ibraz edilmelidir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra banka yetkilileri nakit kullanımlarını müşteriler için gerçekleştirmektedir.

Akbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları ve Vade Seçenekleri

Akbank ihtiyaç kredisi onaylanan müşteriler maksimum 15.000 TL’yi 60 ay vadeli olarak kullanabilmektedir. Kredi kullanımı için en az vade seçeneği ise 3 ay olarak belirlenmiştir. Bu süreden daha kısa bir süre için ödeme planı gerçekleştirilmemektedir. Müşteriler ödeme planına riayet etmeli ve kredilerini ödeme planındaki tarihlerde düzenli olarak ödemelidir.

Akbank ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşteriler için faiz oranı ise %2,52 olarak belirlenmiştir. Kredi taksitleri Akbank Direkt, Akbank ATM’leri ya da EFT yoluyla ödenebilmektedir. Bir diğer önemli husus ise zamanında ödenmeyen kredilerin banka puanlarını etkilediğidir. Gecikmeli ödenen her taksit müşterilerin KKB puanının düşmesine, bu durum da zaman içinde kredi ya da kredi kartı kullanım olasılığının düşmesine neden olur.

Akbank ihtiyaç kredisi için mobil bankacılıktan başvuru;

Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu için mobil bankacık uygulaması olan Direkt Bankacılığı da kullanabilirsiniz. Direkt sayesinde, uygulamaya giriş yapar yapmaz telefonunuzu sallayarak ne kadar kredi kullanabileceğinizi anında öğrenebilirsiniz. Ardından kredi başvurusu yaparak kredinizi hemen vadesiz hesabınıza aktarabilirsiniz. Akbank Direkt aracılığı ile nasıl başvuru yapabileceğinizi açıklayalım;

• İlk olarak cep telefonunuza Akbank Direkt cep şubeyi indirmeniz gerekir. Bu uygulamayı ücretsiz olarak indirmek için telefonunuzun uygulama sağlayan mağazalarını kullanabilirsiniz.
• Ardından uygulamanıza giriş yapmak için kimlik numaranızı ve Akbank parolanızı kullanabilirsiniz. Giriş için Akbank müşteri numaranızı ve parolanızı da kullanabilirsiniz.
• Cep telefonunuza gelen tek kullanımlık güvenlik kodunu da girdikten sonra girişinizi tamamlayın.
• Ardından “başvurular / bireysel kredi başvurusu / ihtiyaç kredisi başvurusu” adımlarını takip edin.
• Sizden istenen kredi tutarı ve vadesi gibi kısa bilgileri girdikten sora başvurunuzu tamamlayın ve gönderin.
• Başvurunuz dakikalar içinde onaylanır ve sonucu tarafınıza gönderilir.
• Onaylanmış olan kredi tutarı kadar paranızı anında vadesiz hesabınıza aktarabilir ve banka şubesine gitmeye gerek kalmadan, hemen kredinizi kullanabilirsiniz.

Akbank 5000 TL kredi 12 ay;

Akbank, kolay kredi alabileceğiniz bankalardan biridir. Bu bankadan kefilsiz, masrafsız ve şart gerektirmeden kredi alabilmek için hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Yukarıda anlattığımız yöntemleri kullanarak başvurunuzu hemen yapmanız mümkündür. Banka müşterisi olanlar ve olmayanlar için farklı başvuru seçenekleri mevcuttur. Akbank ihtiyaç kredileri, yine banka müşterisi olanlar ve olmayanlar için farklı seçeneklerde sunulmaktadır. Henüz Akbank müşterisi değilseniz Standart İhtiyaç kredisine veya Direkt Krediye banka şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Akbank müşterisi olanlar da internet bankacılığı veya mobil ile Direkt krediye, uygun faiz oranlarında başvuru yapabiliriler.

Akbank 5000 TL kredi 12 ay vade ile alındığında, en düşük aylık faiz oranı %1,82 olur. Bu oran, sigorta yaptıran kişiler için geçerlidir. Bu durumda kredinizin aylık taksit bedeli 478,16 lira olur. Kredi için tahsis ücreti olarak 26,25 lira alınır. Kredinin aylık maliyet oranı %2,2703 olurken, yıllık maliyet oranı ise 0,9160 olur.

Akbank 5000 TL kredi 12 ay vade ile sigortasız olarak alındığında, en düşük aylık faiz oranı %1,94 olur. Bu kredi için aylık taksit bedeli 482,37 lira olarak alınır. Yine kredi tahsis ücreti 26,25 lira olarak alınırken kredinin yıllık toplam maliyet oranı 3,1507 olarak hesaplanır.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir