Yapı Kredi Bireysel Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Yapı Kredi Bireysel Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?
Sponsor Bağlantılar

Taşıt kredisi, almak istediğiniz ancak bir türlü para biriktirerek alamadığınız aracınızı, uygun taksitlerle almanızı sağlayan bir ipotekli kredidir. Bankalar, istemiş olduğunuz taşıta el koyarak aracınız için kredi verirler ve aracınızı almanızı sağlarlar. Taşıt kredisini aldığınızda, bu parayı başka bir şey için kullanamazsınız. Krediniz, taşıtı aldığınız kişinin ya da kurumun hesabına gönderilir. Yapı Kredi bankası tarafından da hem ticari hem de bireysel olan müşteriler için sıfır ve ikinci el araçlara taşıt kredisi imkânı sunulmaktadır. Yapı kredi bireysel taşıt kredisi hakkında detaylı bilgi sunalım;

Yapı kredi bireysel taşıt kredisi özellikleri nelerdir?

Sponsor Bağlantılar

Yapı Kredi aracılığı ile hayalinizdeki araca, uygun taksitler ve düşük faiz oranlarıyla alacağınız krediler ile ulaşmanız mümkündür. Bu banka tarafından ekspertiz ve ipotek derdiyle uğraşmadan 48 aya kadar vadelerle, sıfır ve ikinci el araçlarınız için kredi alabileceğiniz gibi aracınıza ipotek konulmasına izin vererek de daha uzun vadelerde kredi alabilirsiniz. Bu kredinin özelliklerini aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • Yapı kredi bireysel taşıt kredisi sıfır ve ikinci el araçlar için verilmektedir. 2. El araçlarda 10 yaşına kadar olan araçlar için kredi almanız mümkündür.
 • Kredinizi isterseniz en fazla 48 aylık vade ile alabilirsiniz. Bu şekilde ekspertiz ve ipotek derdi ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Kredinizi daha uzun vadelerle almak için de ekspertiz ve ipotek uygulaması yaptırabilirsiniz.
 • Taşıt kredileri için Yapı Kredi bankasının anlaşmalı olduğu kurumlar da vardır. Bu kurumlar aracılığı ile düşük faiz oranlarından ve kolay ödeme avantajından yararlanabilirsiniz.
 • Yapı Krediden alacağınız taşıt kredisinin sıfır ve ikinci el araçlar için aylık faiz oranı %2,20’den başlamaktadır. Bu faiz oranı, aracınızın kaskosunu bu bankadan yaptırıp yaptırmayacağınıza göre değişmektedir.
 • Bu krediden tahsis ücreti alınır. Bu ücret, kredi tutarının binde beşi kadardır.
 • Bu bankadan alabileceğiniz kredi tutarı, kredi sicilinize ve alacağınız aracın değerine göre değişmektedir.
 • Bazı araçlar için vadeyi 48 aya kadar uzatabilirken bazıları için 60 aya kadar belirleyebilirsiniz.
 • Taşıt kredisine, size en yakın Yapı Kredi şubesinden başvurmanız gerekir.

Yapı Kredi bireysel taşıt kredisi örnek ödeme planları nasıldır?

Bu bankadan alacağınız kredi tutarına ve kasko yaptırıp yaptırmamanıza göre uygulanacak faiz oranı ve ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı değişmektedir. Örnek ödeme planları ise aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

Sponsor Bağlantılar
 • Sıfır ya da ikinci el araç almak için bu bankadan 20.000 lira olan kredinizi 48 ay vade ile çekmek istediğinizde aylık faiz oranınız %2,20 olur. Bu faiz oranı, kaskonuzu Yapı krediden yaptırdığınız varsayılarak hesaplanmıştır. Buna göre aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı ise 739,79 lira olacaktır.
 • Bu bankadan 50.000 liralık taşıt kredisi almak istediğinizde ve kasko yaptırmadığınız varsayılırsa, 48 ay vade için %2,33 oranında aylık faiz alınır. Bu krediye ödeyeceğinizi aylık taksit tutarı 1.905,05 lira olur.

Yapı kredi bireysel taşıt kredisi faiz oranları, alacağınız araca göre değişmektedir. Bankanın anlaşmalı olduğu kurumlar için farklı faiz oranları uygulanmaktadır. Bu faizler ise %2,20 ile %2,35 arasında değişir.

Yapı kredi bireysel taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Taşıt kredisine başvuru yapabilmek için banka şubesine başvur yapmanız gerekir. Taşıt kredisi almak için alacağınız araca ait evrakları, kimlik belgenizi ve aylık gelir belgenizi yanınızda bulundurmanız gerekir. Bu nedenle başvurularınız, banka şubelerinden alınmaktadır. Kredi başvurunuz en kısa sürede değerlendirilir. Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa 1-2 gün içinde kredinizi kullanabilir ve aracınızı hemen alabilirsiniz. Yapı kredi bireysel taşıt kredisi başvuruları, internet sitesinden ya da diğer kanallardan yapılmaz.

Yapı Kredi bireysel taşı kredisi başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?

Taşıt kredinizi almak için banka müşterisi olun ya da olmayın bazı belgeleri bankaya teslim etmeniz gerekir. Aşağıda sayacağımız belgelerin tamamını, banka kefil istediğinde, kefil için de bankaya teslim etmek zorundasınız. Bu belgeler;

Sponsor Bağlantılar
 • Nüfus cüzdanı ya da ehliyet belgesinin fotokopisi
 • Geliriniz olduğunu kanıtlayan bir belge. Bu belgeler, son üç aya ait olan güncel bir maaş bordrosu, antetli kâğıda yazılış olan ve şirket yetkilileri tarafından yazılmış olan maaş yazısı ile birlikte şirket imza sirküleri, serbest meslek sahibi olanların son vergi levhasının fotokopisi, emekli maaşı alanlar için maaş cüzdanı fotokopisi, kira geliri olanların kira kontratı fotokopisi ve kira gelirinin alındığı tapu fotokopisi şeklindedir.
 • Son üç ay içinde krediye başvuru yapan müşteriye ait olan ikametgâh belgesi ya da son üç ya ait olan müşterinin adına kesilmiş olan bir adet fatura belgesi.
 • Sıfır olan araçlar için şirketin vereceği proforma fatura ya da asıl fatura belgesi
 • İkinci el taşıtlar için de araç ruhsatı ve en fazla 15 gün önce satın alınan araçlar için noter satış belgesi şeklindedir.

Yapı Kredi motosiklet kredisi nedir, nasıl alınır?

Motosiklet kredisi, taşıt kredisi adı altında verilen bir kredidir. Bu kredi ile sıfır ya da ikinci el alacağınız motosikletler için Yapı Kredi bankasından kredi alabilirsiniz. Alacağınız krediyi uygun faiz oranlarında, 36 ay vadeye kadar ve esnek ödeme planlarıyla geri ödeyebilirsiniz. Motosiklet kredisinin geri ödeme tutarlarını esnek ödeme planına göre kendiniz belirleyebilir ve rahatlıkla ödemenizi planlayabilirsiniz.

Motosiklet kredisini dilediğiniz yerden alacağınız motosiklet aracı için sıfır araçlarda 50.000 liraya kadar %70’i olarak alabilirsiniz. 50.000 lira üzerinde olan tutarlar için de %50’sine kadar kredi alabilirsiniz. Sıfır motosikletlerde fatura değeri üzerinden ikinci el motosikletlerde ise aracın kasko bedeli üzerinden kredi verilir. Bu kredi çeşitli markalarda uygun taksit ve faiz oranlarında sunulur.

Motosiklet kredisinin başvurularını gerekli belgeleri tamamlayarak ve yakın Yapı Kredi şubesinden alabilirsiniz. Kredi başvurunuzu 24 saat içinde sonuçlanır ve tarafınıza bildirilir. Onaylanan kredinizi yine banka şubelerinden alabilirsiniz. Bu krediden motosiklet için ipotek alınır. Bu durumda ipotek masrafı ile birlikte dosya masrafı da alınacaktır.

Yapı Kredi kredi başvurusu;

Yapı Kredi, yalnızca taşıt kredisinde değil, ihtiyaç kredisi ve konut kredisi alanında da oldukça avantajlı ürünler sunar. Bu kredileri almak için başvuru yapacağınız pek çok kanal bulunur. Kredi başvurusu yapmak için banka müşterisi olan kişiler internet ya da mobil bankacılığı kullanabilirler. Bu bankacılık kanallarından başvuru yapmak için de Yapı Kredi bankasından müşteri numaranızı ve internet şifrenizi almanız gerekir.

Kredi başvurunuzu yapmak için dilerseniz ATM’leri ya da çağrı merkezini de kullanabilirsiniz. Banka müşterisi değilseniz başvuru yapmak için web sitesindeki başvuru formunu kullanabilirsiniz. Dilerseniz de en yakın Yapı Kredi şubesine, gerekli evraklar ile birlikte başvuru yapabilirsiniz.

Yapı Kredi bankasının kredilerine başvuru yapmak ve banka müşterisi olmak için mobil bankacılığı da kullanabilirsiniz. Mobil bankacılık üzerinden online müşteri asistanı ile birlikte müşteri tanımlamanız yapılır. Bu sayede hemen bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Yapı kredi kredi başvurusu 7/24 yapılabilir. Onaylanmış olan kredini de yine istediğiniz zaman hesabınıza alabilir ve dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Kredi başvurusu sırasında kredi kartı ve ek hesap başvurularınızı da yapabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir