İşbank Ticari Krediler Faiz Oranları 2019

İşbank Ticari Krediler Faiz Oranları 2019
Sponsor Bağlantılar

İş bankası vatandaşlara nakit sıkıntısı çekmeden yatırım yapma şansı tanıyor. Ticari kredi kampanyaları sayesinde uygun faiz ve vade oranları üzerinden nakit ihtiyacınıza çözüm bulabilirsiniz. 2019 yılında da vatandaşın yüzünü güldürecek kredi seçenekleri ortaya çıkaran İş bankası, en uygun şartlar altında kredi almanıza yardımcı oluyor.

Sponsor Bağlantılar

Esnaflar, yatırımcılar, girişimciler gibi ticaretle ilgilenen herkesi memnun edecek kredi kampanyaları vatandaşın rahat nefes almasını sağlayacak. İş bankası ticaret kredisi faiz oranları 2019 yılında %2,45 olarak belirlenmiştir. 50 bin TL’ye varan ihtiyaçlar için tercih edebileceğiniz bu banka en fazla 36 ay vade imkânı sunuyor.

Eğer bankayı tercih ederek 10 bin TL tutarında bir kredi alırsanız bunu 12 ay vade üzerinden 1.001 TL olarak ödersiniz. 24 aylık vadede 586 TL ve 36 aylık vadede 453 TL eşit taksitlerle ödeme yapmanız gerekir.

Sponsor Bağlantılar

Eğer banka üzerinden 20 bin TL tutarında bir kredi alırsanız bunu 12 ay vade planı üzerinden 2.002 TL, 24 ay vade planı üzerinden 1173 TL ve 36 ay vade planı üzerinden 907 TL eşit taksitlerle ödeyebilirsiniz.

İş bankası ticaret kredisi üzerinden 50 bin TL tutarında bir kredi aldığınızda ve bunu 12 aylık vade üzerinden ödediğinizde aylık 5.005 TL ödemek durumundasınız. 24 aylık vade planı üzerinden 2.933 TL ve 36 aylık vade planı üzerinden yapmanız gereken aylık ödeme 2.269 TL olacaktır.

İş Bankası Ticari Kredi Nasıl Kullanılır?

İşletmeleri büyütmek ve geliştirmek adına alınan kredi türüne ticari kredi adı veriliyor. Bu kredi türünden ticari faaliyet içinde olan kişiler gerekli olan ticaret belgeleri ile yararlanabilir. Bankalar ticari kredi vermeden önce firmanın dönemsel raporlarını baz alarak bir karar verir. Bu raporlara bağlı olarak firmanın ödeme gücü hesaplanarak, kredi tutarı için herhangi bir öneri sunulur. Firmalar ihtiyaçlarının bitmesi içinde yine aynı şekilde bir kredi tutarı belirlenmeye çalışılır. Firmalar ticari kredi kullanmak istediğinde başvuruyu bizzat banka şubesi veya internet üzerinden yapmalıdır.

Sponsor Bağlantılar

Anında Ticari Kredi

İş bankası anında ticari kredi kampanyasında kredi başvurusundan hemen sonuç almak isteyenlerin imdadına koşuyor. Özellikle küçük çaplı ticari kredi ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz bu kampanya 12 aydan 36 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Bu kredi türünde %2.05 faiz oranları üzerinden 5 bin TL tutarında bir kredi aldığınızda 12 aylık vade planında aylık olarak yapmanız gereken ödeme 477 TL olur. Eğer ticari hayat sigortası almadan kredi çekmek isterseniz %2.15 faiz oranı üzerinden 12 aylık vade ile aylık taksit tutarı 480 TL olacaktır.

İş bankası ticari kredi başvurusu kapsamında 10 bin TL tutarında bir kredi alırsanız ve bunu 12 aylık vade planı üzerinden ödemeyi seçerseniz aylık taksit tutarı 954 TL olur. Eğer ihtiyacınız olan kredi tutarı 20 bin TL ise ve bunu 24 aylık vade kapsamında ödemeyi seçerseniz aylık olarak 1.075 TL ödemek durumunda kalırsınız. Ticari hayat sigortası yaptırmak istemeyen bireyler ise bu vade planı üzerinden aylık olarak 1.088 TL ödeme yapmak durumundadır.

Bu şekilde kişiye özel olmak üzere bir plan sunan İş Bankası, minimum faiz oranları üzerinden uzun vadelerle kredi almanıza olanak sağlıyor. Ticari kredi başvurusu yaptıktan sonra ise, yapmış olduğunuz başvuru dakikalar içinde değerlendirilecektir. Eğer başvurunuz olumlu bulunursa, talep ettiğiniz tutar aynı gün içinde hesabınıza yansıtılır. Bu şekilde anında ticari kredi kapsamında şubeye gitmenize gerek kalmadan kredi alabilirsiniz.

İş Bankası 2019 ticari krediler faiz oranları nasıldır?

İş Bankasının ticari müşterilerine sunduğu krediler farklılık gösterir. Her kredi için belirlenmiş olan faiz oranı farklıdır. Bu faiz oranları, banka tarafından açıklanır ve yıl sonuna kadar genellikle aynı kalır. Ancak piyasa koşullarının değişmesine bağlı olarak banka, bu kredilerin faiz oranlarını değiştirme hakkına sahiptir. Şu anda geçerli olan faiz oranları, kredi türüne göre aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

 • İhbarlı BCH ile TL cinsinden alınan ticari kredilerin yıllık faiz oranı, 1-12 ay vade arası için %29,40 olarak belirlenmiştir. Bu kredinin vadesi 12 aydan uzun değildir.
 • SPOT olarak ve TL cinsinden verilen ticari kredilerin yıllık faiz oranı, 1-12 aylar arası vade için %29,40 olarak belirlenmiştir. Bu kredinin de 12 aydan uzun vadesi yoktur.
 • TL cinsinden taksitli olarak verilen krediler için aylık faiz oranı 1 aydan 36 aya kadar belirlenen vadeler için %2,45’tir. Bu kredilerin 36 aydan daha uzun vadesi yoktur.
 • Sıfır km olan araçlar için TL cinsinden verilen ticari taşıt kredilerin aylık faz oranı, 1 aydan 48 aya kadar olan tüm vadeler için %2,35’tir. Bu krediyi en fazla 48 ay vade ile alabilirsiniz.
 • 2. el araçlar için TL cinsinden verilen ticari taşıt kredilerinin aylık faiz oranı, 1 aydan 48 aya kadar olan tüm vadeler için %2,35’tir. Bu krediyi de en fazla 48 aya kadar vadelendirebilirsiniz.
 • TL cinsinden verilen iş yeri kredileri için aylık faiz oranı, 1 aydan 84 aya kadar olan tüm vadeler için %2,30 olarak belirlenmiştir. Bu krediler 84 aya kadar vade ile alınabilir.
 • TL cinsinden verilen kredili ticari mevduat hesabı için aylık faiz işletilir. Bu faiz oranı %2,15’tir. Bu hesap kredi değildir, vadesiz mevduat hesabına tanımlanan ve ihtiyaç halinde ekstra olarak kullanılabilen kredi hesabıdır.
 • Şirketler için verilen kredi kartlarında aylık alınan faiz oranı %2,15 olarak belirlenmiştir.
 • Yıllık bazda verilen döviz krediler için faiz oranı 1-12 ay arasındaki vadeler için %8,50, 13 ile 24 arasındaki vadeler için de %9,50 olarak belirlenmiştir.

İşbank Ticari Kredi ile İşlerinizi Büyütün 

İşbank’ın sunmuş olduğu avantajlı ticari kredi ile işlerinizi kolayca büyütebilirsiniz. İşletmelerin işleri büyütebilmesi için bazı zamanlarda nakit ihtiyacı gereklidir. Çünkü gerek stok yapılması, gerek yeni ürünler alınması için her zaman nakit gereklidir. Bu gibi durumlarda şirketler öz sermayelerini kullanmak yerine kredi tercih ederler.

Çünkü öz sermaye kullanılması durumunda şirketin bazı ihtiyaçları açıkta kalabilir. Buna ihtimal vermemek adına, uygun faiz oranlarına sahip ticari krediler, işletmeler için önemlidir. Ancak bazı bankaların ticari kredi faiz oranları yüksek olmaktadır. Bu nedenle işletme, ticari krediye soğuk bakmaktadır.

İşbankası uygun ticari faiz oranlarıyla işletmeleri kendine çekmeyi başarıyor. Uygun faiz oranlarıyla işletmelerin büyümesine yardımcı oluyor. Sizde işletme sahibi iseniz, krediye ihtiyacınız varsa mutlaka işbank ticari kredileri incelemeyi unutmayın.

İşbank Ticari Kredi Başvuru Koşulları Nelerdir?

Bu bankadan ticari kredi almak için ticaretle uğraşmanız gerekir. İş Bankası esnaflara kredi verdiği gibi şirket sahipleri veya ortaklarına, girişimcilere ve kadın girişimcilere kredileri ile destek sağlayan bir bankadır. Ticaretle uğraşan kişiler kısa, orta ve uzun vadelerdeki nakit ihtiyaçlarını karşılamak için birden fazla kredi seçeneğinden faydalanma imkânına sahiptir. İş Bankasından ticari kredi alabilmek için de bazı koşulları taşıyor olmanız gerekir. Bunları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

İşbank ticari kredi başvuru koşullarından ilk kredi notunuzun iyi durumda olmasıdır. Bu banka genellikle 1500 seviyesinin altındaki kişilere kredi vermez ancak çeşitli teminatlar alarak 1100 seviyesine kadar kredi imkânı da sunabilir. Kredi notunuz 1100 seviyesinin altında ise bu bankatan kredi almanız oldukça zordur.

Bu bankadan kredi alabilmenizin bir diğer şartı ise sigorta borçlarınızın ödenmiş olmasıdır. Sigorta prim borcu bulunan kişilerden borç kapatma yazısı alınır ve bu koşula kredi sağlanır. Eğer prim borcunuz varsa alacağınız krediden bu borçlar ödenir ve kalan miktar size verilir. Çünkü esnafların kredi çekebilmesi için BAĞ-KUR prim borçlarının bulunmaması gerekir.

Ticari kredileri alabilmek için bankanın istemiş olduğu evrakları teslim etmeniz gerekir. Bu evraklar şirketinizin ya da işletmenizin evraklarıdır. Bu evrakların için en önemli olanı gelir belgeleri yani gelir bilançolarıdır. Son iki yıla ait gelir bilançolarınız incelenir ve bu doğrultuda kredi miktarı belirlenir.

İşbank ticari kredi başvuru belgeleri nelerdir?

İşbank ticari kredilerine isterseniz online kanallar üzerinden isterseniz de banka şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Bu banka, anında ticari kredi kampanyası ile 100.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için online kredi kullandırımı yapmaktadır. Hafta sonu ya da mesai saatleri dışında olsa bile bu krediye başvur yapabilir ve paranızı anında kullanabilirsiniz. Nakit ihtiyacınız 100.000 liranın üzerindeyse, kredi başvurularınızı banka şubelerinden yapmanız gerekir. Bu bankanın müşterisi değilseniz, kredi başvurusu sırasında bazı evrakları teslim etmeniz gerekecektir. Bu evraklardan aşağıdaki şekilde bahsedebiliriz;

 • İşbank ticari kredi başvurusu yaparken kimliğiniz yanınızda olmalıdır. Kimlik yerine geçen ehliyet ya da pasaport gibi belgeler de kabul edilir.
 • Başvuru sırasında işletme sahibiyseniz işletmenize ait gelir vergisi beyannamesi, vergi levhası, ticaret sicil gazetesi ve son iki yıllık gelir bilançosu belgelerini teslim etmeniz gerekir.
 • Şirket ortağıysanız kurumlar vergisi beyannamesi, imza sirküleri, vergi levhası, son iki yıllık gelir bilançosu, ticaret sicil gazetesi gibi belgeleri teslim etmeniz gerekir.
 • Bu belgeler sayesine işletmenizin yıllık ortalama kazancı belirlenir ve banklardan işletmeniz adına bir kredi limiti açılır. Açılan bu limitle, nakit ihtiyaçlarınızı sıkıntı çekmeden karşılayabilirsiniz.

İş Bankası ticari kredi örnek hesaplama tablosu nasıldır?

Ticari krediler, iş hayatınızın olumsuz etkilenmemesi için önemlidir. Bu kredileri almadan önce çok iyi araştırma yapmanız ve bütçenize ya da kazancınıza uygun olarak ödeme planı belirlemeniz gerekir. Ticari kredilerin faiz oranları ve bu kredilerden alınan masraflar her bankada farklıdır. Bu nedenle kredinizi almadan önce mutlaka karşılaştırma yapmanızı tavsiye ederiz. İş Bankası ticari kredileri oldukça uygun faiz oranlarında sunulmaktadır. Bu krediler için örke hesaplama tablosu aşağıdaki şekildedir;

Hayat sigortanızı İş Bankasından yaptırmak koşuluyla 36 ay vadeli olarak 50.000 lira kredi almak isterseniz;

 • Aylık faiz oranı %1,11 olarak hesaplanır.
 • Aylık taksit tutarı; 1.708,54 liradır.
 • Ticari kredi kullandırım ücreti; 498,75 lira olarak alınır.
 • Geri ödeyeceğiniz toplam tutar; 61.507,49 liradır.
 • Kredini yıllık toplam maliyet oranı; %15,72’dir.

Hayat sigortası yaptırmadan bu krediyi kullanmak isterseniz de yine aynı tutar ve aynı vade için aylık faiz oranı %1,2 olacaktır. Geri ödeyeceğiniz toplam kredi tutarı 62.503,42 liraya yükselirken, kredinin yıllık toplam maliyet oranı da %17,03’e yükselir.

İş Bankası ticari kredi çeşitleri nelerdir?

İş Bankası hem bireysel hem de ticari alanda pek çok kredi çeşidi sunar. Bu çeşitler müşterilerin ihtiyaçlarına göre belirlenir. İş Bankası tarafından anında krediden kendi işim kredisine, kadın esnaf girişimciden çok daha fazla krediye kadar uygun faiz oranlarında ticari kredi alabilirsiniz. Bu kredilerin çeşitlerinden ve özelliklerinden bahsedelim;

Anında ticari kredi nedir ve özellikleri nelerdir?

Anında ticari kredi, esnaflara özel olarak sunulan bir kredidir. Bu krediyi almak için oturduğunuz yerden başvuru yapabilir ve onaylanan kredinizi yine oturduğunuz yerden alabilirsiniz. Haftanın her günü ve saatinde acil nakit ihtiyaçlarınızı bu kredi ile karşılayabilirsiniz. İş Bankasında ticari limitiniz olsun ya da olmasın bu krediye mobil bankacılıktan ya da internet bankacılığından başvuru yapabilirsiniz. Kredinin genel özelikleri ise şöyledir;

• Bu krediyi 36 ay vadeye kadar ve 100.000 liraya kadar kullanma imkânınız bulunur.

• Bu krediye esnaf olanlar ve gerçek kişi tacir olan kişiler başvuru yapabilir.

• Anında kredinize başvur yapabilmek için İşcep mobil uygulamasını ya da internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

• Bu kredinin faiz oranı kişiye özel olarak değişir. Onaylanan krediniz hemen vadesiz hesabınıza aktarılır.

İş Bankası esnafa destek paketi;

İş Bankası aracılığı ile ticari kredi olarak, esnafa destek paketinden de faydalanabilirsiniz. Bu paket sayesinde orta ve küçük ölçekli olan işletmeleri acil nakit ihtiyaçlarını hemen karşılayabilirler. Oldukça cazip faiz oranları ile alabileceğiniz bu kredi ile nakit sıkıntısı yaşamdan, faaliyetlerinizi devam ettirebilirsiniz. İş Bankası esnafa destek paketi genel özellikleri şöyledir;

• İş Bankasının bu kredisinden esnaf ve sanatkârlar odası üyeleri faydalanabilmektedir.
• Bu krediyi 250.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için alabilirsiniz.
• Kredinizi 36 aya kadar vade imkânı ile ve aylık eşit taksitli olarak almanız mümkündür.
• Esnaflar için özel olarak sunulan bu krediyi dilerseniz 6 aya anapara ve faiz ödemesiz olarak da alabilirsiniz.
• Kredinizi indirimli faiz oranı ile almanız mümkündür. Faiz oranının ne kadar olacağı banka tarafından belirlenmektedir. Faiz oranınızı kredi tutarı, kredi vadesi ve kredi notunuz gibi faktörler etkileyecektir. Ancak bu krediye başvuran esnaflar için özel indirimli faiz oranları uygulanmaktadır.
• Esnafa özel olan bu krediye hemen başvuru yapmak ve detaylı bilgi edinmek için İş Bankası şubelerine gidebilirsiniz. İnternetten başvuru yapmak için de https://www.isbank.com.tr/is-ticari/krediler adresindeki başvuru formunu kullanabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir