İnternetten Hızlı Kredi Başvurusu

İnternetten Hızlı Kredi Başvurusu
Sponsor Bağlantılar

Bazı zamanlarda acilen ortaya çıkan nakit ihtiyacınız olabilir. Bu nakit ihtiyacınızı karşılamak için bankalar tarafından hızlı kredi sunulmaktadır. Bu krediler için online başvuru kanalları ile hemen başvurularınız yapabilir ve kredinizi aynı gün içinde hesabınıza aktarabilirsiniz. Hızlı krediler, her banka tarafından sunulmaktadır. Bu kredilerin tutarları genellikle düşüktür ancak aynı gün içinde ve online olarak kullandırılması, vakit kaybı yaşamanıza engel olur. İnternetten hızlı kredi başvurusu nasıl yapılır ve hangi bankalar bu kredileri verir detaylı olarak bahsedelim;

İnternetten hızlı kredi başvurusu nasıl yapılır?

Sponsor Bağlantılar

İnternetten hızlı kredi için başvuru yapabilmek oldukça kolaydır. Bunun için bankaların internet sitelerin, mobil bankacılık uygulamalarını, SMS bankacılıklarını, banka ATM’lerinin ya da bankaların müşteri hizmeti hatlarını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda karşılaştırmalı internet siteleri de sizlere hızlı kredi başvurusu hakkında yardımcı olabilir.

Bankaların internet sitelerinden hızlı kredi başvurusu;

Her bankanın kendine ait internet sitesi bulunur. Bankalar, artan rekabetten dolayı yeni müşteri kazanmak ve mevcut müşterilerinin memnuniyetini arttırmak amacıyla internetten kredi imkânı sunmaktadır. Bu kredilere başvuru yapabilmek için bankaların internet sitelerine girmeniz ve ana sayfalarda yer alan “Hemen Başvur” kısmına tıklamanız gerekir. Karşınıza açılan formda yer alan adres, çalışma, aylık gelir, cep telefonu ve kimlik numarası gibi bilgileri doldurduktan sonra hemen kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka müşterisi olmasanız bile bu yöntemi kullanabilir ve onaylanan kredinizi, size en yakın banka şubesinden temin edebilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

Karşılaştırmalı internet sitelerinden hızlı kredi başvurusu;

Karşılaştırmalı internet siteleri, ihtiyacınız olan nakit tutarını girdiğinizde, hangi bankanın ne kadar faiz oranı uyguladığını ve aylık ne kadar ödeyeceğinizi listeleyen sitelerdir. Bu siteler sayesinde bankaları tek tek araştırmanıza gerek kalmadan kredi faiz oranlarını öğrenebilirsiniz. Bu siteleri kullanarak seçmiş olduğunuz bankanın internet sitesine gidebilir ve başvurunuzu hemen yapabilirsiniz. Onaylanan kredinizi, banka şubesinden alabilirsiniz.

SMS bankacılığından hızlı kredi başvurusu;

SMS bankacılığı, tüm bankalar için geçerli olan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde bankanın numarasına kısa mesaj yardımıyla kredi başvurusu yapabilirsiniz. Her bankanın kısa mesajda istediği bilgiler farklıdır ve bankaların SMS bankacılığı numaraları da farklılık gösterir. Bu konu hakkında bankaların internet sitelerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mobil bankacılıktan hızlı kredi başvurusu;

Mobil bankacılık, tüm bankacılık işlemlerinizi banka şubesine gitmeye gerek kalmadan yapabileceğiniz bir uygulamadır. Müşterisi olduğunuz bankanın mobil bankacılık uygulamasını cep telefonunuza ya da tabletinizi indirerek hemen kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. İnternetten hızlı kredi başvurusu için en çok tercih edilen uygulama mobil bankacılıktır. Bunun neden kredi başvurularınızı hemen yapabilmeniz ve onaylanan krediniz anında hesabınıza aktarabilmenizdir. Bu sayede kredi almak için banka şubelerine gitmenize gerek kalmaz.

Sponsor Bağlantılar

İnternet bankacılığından hızlı kredi başvurusu;

Bir bankanın müşterisiyseniz, ihtiyacınız olan krediyi alabilmek için internet bankacılığını da kullanabilirsiniz. Bu sayede yine banka şubesine gitmeye gerek kalmadan kredi başvurunuzu yapabilir ve kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanabilmek için bankaların internet sitelerinden giriş yapmalısınız ve banka tarafından size verilen şifreyi kullanmalısınız.

Hangi bankalar internetten hızlı kredi verir?

Günümüzde her banka tarafından internetten hızlı kredi başvurusu alınmaktadır. Ancak bazı bankalar hızlı krediyi daha kolay verirken bazıları kredi notuna göre ve daha zor şartlarda sunmaktadır. Hızlı kredi için en uygun faiz oranlarını sunan ve en çok tercih edilen bankalar ise Aktif Bank, İş Bankası, CEBTETEB, Odeabank, Finansbank, ING Bank ve Akbank’tır. Bu bankalar, 60 aya kadar vade seçenekleriyle ve uygun faiz oranları ile ihtiyat kredisi sunmaktadır. Alabileceğiniz kredi miktarı ise 15.000 ile 40.000 arasında değişiklik gösterir.

İnternetten hızlı kredi almak için gerekli koşullar nelerdir?

İnternetten hızlı kredi genellikle bankalar tarafından kendi müşterilerine sunulur. Hızlı kredi, miktarı düşük olan ve faiz oranı standart ihtiyaç kredilerine göre biraz daha yüksek olan kredi türleridir. Bu kredilere internet aracılığı ile 7/24 başvurmanız ve hemen kullanabilmeniz mümkündür. Ancak bu avantajdan faydalanmak için bazı şartları taşımanız istenir.

  • İnternetten hızlı kredi almak için aylık gelir elde ediyor olmalısınız. Bu geliri mutlaka belgelenebilir olması gerekir. Örneğin özel sektörde ya da kamuda maaşlı olarak çalışıyorsanız, emekli maaşınız varsa, esnaflık ya da şirket gelirleriniz varsa, hızlı kredinizi hemen alabilirsiniz.
  • Bu krediyi alabilmek için aynı zamanda son üç aylık sigorta primlerinizin ödenip ödenmediğine de bakılır. Kimlik numaranız aracılığı ile hizmet dökümü belgeniz sorgulanır. Eğer primleriniz ödendiyse kredini hemen alırsınız.
  • Hızlı krediyi hemen alabilmeniz için bir diğer koşul da kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Kredi notu 1550 ve üzerinde olan kişiler internetten başvuru yaparak kredilerini hemen alırlar. Daha düşük kredi notuna sahip olan kişiler ise başvurularını banka şubelerinden yapmalıdır.

Hızlı kredi nasıl kullanılır?

Bankalardan hızlı kredi almak için başvuru yaptığınız diyelim. Onaylanan kredinizi yine banka müşterisi olmasanız bile oturduğunuz yerden kullanabilirsiniz. Hızlı kredi, banka şubelerine gitmek zorunda kalmadan, evrak imzalamadan, kefilsiz ve gelir belgesi gibi evraklar teslim etmeden alabileceğiniz bir kredidir. Bu nedenle bankalar hızlı krediyi çabucak kullanabilmeniz için bazı imkanlar sunmaktadır.

Hızlı kredinizi kullanabileceğiniz imkanlar şöyledir;

• Müşterisi olduğunuz bankanın mobil bankacılığına girerek hızlı kredinizi anında vadesiz hesabınıza aktarabilirsiniz. Tüm bankaların menüsünde, kredi bölümünde, kredi kullandırım seçeneği bulunmaktadır. Bu sayede sözleşmelerinizi online olarak onaylayabilir ve kredinizi hemen hesabınıza alabilirsiniz.
• Hızlı krediyi kullanabileceğiniz bir başka yöntem de internet bankacılığıdır. Yine müşterisi olduğunuz bankanın internet bankacılığına girerek kredinizi anında hesabınıza aktarabilirsiniz. Yine menü işlemlerinden kredi bölümüne girmeniz ve kredi kullandırım seçeneğine gelmeniz gerekir.
• Banka müşterisi olmayan kişiler kredilerini çağrı merkezleri yoluyla kullanabilirler. Çağrı merkezini arayarak hesabınızla ilgili gerekli bilgileri verebilir ve hemen hesabınızın açılmasını isteyebilirsiniz. Bu sayede kredinizi vadesiz hesabınıza aktarabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
• Banka müşterisi değilseniz, krediye başvuru yaptığınız bankanın ATM’lerine giderek de kredinizi kullanabilirsiniz. Kartsız işlemler menüsünde diğer işlemler bölümüne gelmeniz ve burada istenen talimatları yerine getirmeniz gerekir. Bu sayede paranızı anında alabilirsiniz.

Halkbank kredi başvurusu;

İnternetten hızlı kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalardan en çok tercih edilen Halkbank’tır. Çünkü bu banka hem uygun faiz oranında hem de uygun koşullarda kredi sunmaktadır. Ayrıca diğer bankalara göre Halkbank aracılığı ile daha kolay kredi alabilirsiniz. Halkbank’ın çok sayıda ihtiyaç kredisi seçeneği bulunur. Bu seçeneklerin her birinin başvuru koşulları farkıdır.

Eğer internetten kredi başvurusu yapacaksanız, hızlı kredi seçeneğine başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. 50.000 liraya kadar alabileceğiniz bu kredinin, internetten başvuru yapıldığında, aylık faiz oranları oldukça düşüktür. Ayrıca onaylanmış olan kredinizi banka şubesine gitmeye gerek kalmadan hesabınız aktararak, hemen kullanamaya başlayabilirsiniz.

Halkbank kredi başvurusu internetten https://www.halkbank.com.tr/6273-ihtiyac_kredisi_basvurusu adresindeki başvuru formu aracılığı ile yapılır. Bu formda yer alan gerekli bilgileri doldurduktan sonra hemen başvurunuzu tamamlayıp, gönderebilirsiniz.

Başvuru sırasında hangi kredi tipini kullanmak istediğinizi seçmeniz gerekir. İhtiyaç kredisi vadenizi de en fazla 36 ya kadar belirleyebilirsiniz. Toplam 3 aşamada tamamlayacağınız bu formda ilk aşamada kredi bilgileri, ikinci aşamada kimlik ve çalışma bilgileri ve son aşamada başvuru bilgileri yer alır. Bunları hepsini eksiksiz olarak doldurmanız gerekir.

İşbank Anında Kefilsiz, Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu;

İş Bankası, banka müşterilerin özel olarak anında kredi seçeneğini sunmaktadır. Bu kredi ile acil nakit ihtiyaçlarınızı mobil ya da internet şubeden başvuru yaparak anında karşılayabilir ve paranızı hemen kullanabilirsiniz. Kredi başvurunuz onaylandığında, paranız otomatik olarak hesabınıza aktarılır. Böylece banka şubeleriyle kefil ya da evrak gibi dertlerle uğraşmadan kredinizi almış olursunuz. Dilerseniz bu krediye başvuru yapmak için banka ATM’lerini de 7/24 kullanabilirsiniz.

İşbank anında kefilsiz, gelir belgesiz kredi 50.000 liraya kadar ve 36 ay vadede sunulmaktadır. Bu kredinin aylık faiz oranı kişiye özel olarak belirlenir. Bu krediyi dilerseniz 3 ay ertelemeli olarak da alabilirsiniz. 90 gün ödemesiz dönemli olan kredinin geri ödemesi, krediyi aldığınız tarihten itibaren 3 ay sonra başlar.

• İşbank anında krediye mobil şubeden başvuru yapmak için “krediler- kredi başvurusu yap- anında kredi veya başvurular- krediler- anında kredi” adımlarını izleyebilirsiniz.
• Bu krediye internet şubeden başvuru yapabilmek için “kredilerim- anında kredi veya başvuru-ürünler- anında kredi” adımlarını izleyebilirsiniz.
• ATM’lerden kredi başvurunuzu yapmak için de “diğer işlemler- başvurular-anında kredi” adımlarını takip edebilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir