ING Bank Mevduat Faiz Oranları

ING Bank Mevduat Faiz Oranları
Sponsor Bağlantılar

Birikimlerini en iyi şekilde değerlendirmek isteyenlerin yapması gereken en mantıklı hareket; paralarını vadeli mevduat hesabına yatırmaktır. ING Bank; tüm vadeli mevduat hesapları arasında en uygun faiz oranlarını sunan bankaların başında gelmektedir. ING Bank mevduat faiz oranları oldukça uygun olmakla beraber birikimler, kişinin seçeceği vadeye göre faiz getirerek değerlenmektedir. ING Bank; vadeli mevduat hesabı açtırmak isteyenler için en yüksek faiz oranlarını sunmaktadır. ING Bank mevduat faiz oranları, dönemsel olarak değişebilir. Ancak, diğer vadeli mevduat hesaplarıyla karşılaştırıldığı zaman en yüksek oranlara sahip olmaktadır. Faiz oranı yüksek olduğu takdirde birikim sahibinin daha çok kazanç elde etmesi mümkün hale gelmektedir.

ING Bank Mevduat Faiz Oranları Hesaplama

Sponsor Bağlantılar

ING Bank; Türk lirası ve döviz birikimlerini bir günden bir yıla dek uzanan esnek vadeler ve piyasa koşullarına göre değişkenlik gösteren uygun faiz oranlarıyla değerlendirme fırsatını sunmaktadır. ING Bank mevduat faiz oranları hakkında bilgi almak için ING Bank’ın resmi internet sitesini ziyaret etmek gerekebilir. Para birimi olarak Türk lirası, ürün olarak mevduat (şube) seçenekleri tercih edildiğinde bir günden 380 güne kadar değişen mevduat faiz oranlarını öğrenmek mümkün olmaktadır. Buna göre, 1 ile 3 gün, 4 ile 15 gün, 16 ile 31 gün arasında uygulanacak mevduat faiz oranları sabittir. Bu oran %2,25 olarak belirlenmiştir. Bu oran; 50 bin TL’den 5 milyon TL’ye kadar aynıdır.

ING Bank Mevduat Faiz Oranları Hakkında Nasıl Bilgi Alınır?

ING Bank mevduat faiz oranları; 50 bine kadar, 75 bine kadar, 150 bine kadar, 1 milyona kadar ve 5 milyona kadar olmak üzere farklı miktarlar için değişebilmektedir. 32-45 gün ile 341-380 gün arasına kadar olan süreçte ING Bank mevduat faiz oranları; %5,00 olarak belirlenmiştir. Bu rakamlar, şube mevduat için geçerli olmaktadır. Bunun yanı sıra, Amerikan doları için ING Bank mevduat faiz oranları ise 1-3 günden 16-31 güne kadar olan süreçlerde %0,15 iken 32-45 günden başlayıp 341-380 güne kadar olan süreçte ise %1,00 olarak geçmektedir.

Sponsor Bağlantılar

ING Bank Mevduat Faiz Oranları Değişir Mi?

ING Bank mevduat faiz oranları; mevduat (şube), e-vadeli, e-Turuncu hesap, ING Turuncu Hesap, ING Turuncu Çocuk Hesabı, ING Ara Ödemeli ve ING Paydos Yok Hesap olmak üzere farklı koşullara göre değişkenlik göstermektedir. ING Bank e-vadeli hesapta 32-35 günden başlayarak 360-365 günler ve 100 bine kadar olan vadeli hesaplarda uygulanan faiz oranı; %19,00 olarak bilinmektedir. Ancak, 500 bine kadar ve 1 milyona kadar vadeli hesaplarda ise faiz oranı; %20,00 olarak geçmektedir. 1 milyon ve üzeri olan hesaplarda ise faiz oranı; %9,00 olarak belirlenmiştir.

ING Bank Mevduat Faiz Oranları 2019

ING Bank mevduat hesapları; Türk lirası, Amerikan doları, Avustralya doları, Danimarka kronu, İsveç kronu, İsviçre frangı, Japon yeni, Norveç kronu, Kanada doları, İngiliz sterlini, Euro ve S.Arabistan riyali gibi para birimlerinde açılabilmektedir. ING E-Turuncu Hesap Hoş Geldin faiz oranları; 1 milyona kadar %21,5 olarak bilinmektedir. 1 milyon ve üzerinde ise %4,00 olmaktadır. ING E-Turuncu Hesap Avantajlı faiz oranı ise 10 bine kadar %10,00, 25 bine kadar %11,00, 75 bine kadar %13,00, 150 bine kadar %19,50, 250 bine kadar %19,75, 500 bine kadar %20,00, 750 bine kadar %20,50, 1 milyona kadar %21,00 iken 1 milyon ve üzerinde ise %4,00 olarak geçmektedir. ING Bank mevduat faiz oranları, değişken rakamlarda olmakla beraber sürekli güncellenmektedir.

ING Bank mevduat hesabı özellikleri nelerdir?

ING Bank tarafından sunulan vadeli mevduat hesabı, kazandıkça kazandıran bir hesaptır. Bu hesabı internet sitesi ya da telefon bankacılığını kullanarak açtırabilirsiniz. Üstelik bu kanallardan açtırdığınız hesap için oldukça yüksek faiz oranlarından da faydalanabilirsiniz. Eğer vadeli mevduat hesabınızı internet şubesinden açarsanız, hesabınızın vadesi dolduğunda otomatik olarak kazançlı faiz oranlarından yenilenecektir. Bu vadeli mevduat hesabınızı açtırmak için banka şubelerine de başvuru yapabilirsiniz. Bu hesabın kazandıracağı avantajlar ise şöyledir;

Sponsor Bağlantılar
  • ING Bank vadeli mevduat hesabı ile birikimlerinizi en kazançlı şekilde değerlendirme imkânına sahip olursunuz.
  • Farklı vade alternatifleri ile TL ya da döviz cinsinden hesabınızı açabilirsiniz.
  • Bu hesabınızdan, aynı dönem içinde iki defayı geçmemek üzere vadeli mevduat bakiyesinin %20’si kadar para çekebilirsiniz ve vadeniz bozulmaz.
  • Bu vadeli mevduatı açmak için alt limit 5.000 TL’dir. Dolar cinsinde açtıracaksanız 2.000 dolar, Euro cinsinden açtıracaksanız da en az 2.000 Euro yatırmanız gerekir.
  • Banka şubelerinden açtırdığınız vadeli mevduat hesaplarını, vade sonlarında e-mevduat hesaplarına dönüştürebilirsiniz.

İnternet şubesinden açtıracağınız vadeli mevduat hesabınızdan 1 aydan 1 yıla kadar kazanç elde edebilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir