Hızlı Kredi Nasıl Çekilir?

Hızlı Kredi Nasıl Çekilir?
Sponsor Bağlantılar

Kredi çekmek isteyenler için birçok bankanın sunduğu farklı imkanlar bulunmaktadır. Tüketicilerin kredi çekme konusunda en çok dikkat ettikleri kriter, bilhassa ihtiyaç kredilerinin en hızlı şekilde çekilmesidir. Hızlı kredi nasıl çekilir diye düşünenlerin ilk olarak bu konuda hizmet veren bankaları araştırması gerekmektedir. Birçok bankanın internet bankacılığı, mobil bankacılık veya sms ile kredi başvurusu yapma imkanları bulunmaktadır. Ancak, bu tip başvurular, genel olarak ön başvuru niteliğindedir. Hızlı kredi çekmek isteyenlerin kredi başvuruları onaylansa dahi gereken evraklar ve kredi başvurularının tamamlanması noktasında banka şubesine gitmesi şarttır.

Hızlı Kredi Çekmek İçin Yapılması Gerekenler

Sponsor Bağlantılar

Bireysel ihtiyaç kredilerini hemen almak bir başka deyişle kredi başvurularının bir an önce sonuçlanmasını isteyenlerin her şeyden önce kredi notlarını yüksek tutmaları gerekmektedir. Kredi notu yüksek olan tüketicilerin yaptıkları başvurular, kısa zamanda sonuçlanmaktadır. Kredi notu; Kredi Kayıt Bürosu sistemi üzerinde kayıtlı olarak tutulan bir tüketici değerlendirme sistemidir. Kredi notunun sürekli olarak kontrol edilmesi şarttır. Ortalama altı ayda bir yapılacak kredi notu kontrolleri sonrasında tüketicinin kredi almak için uygun kredi notu olup olmadığını tek başına değerlendirmesi mümkün olmaktadır. Findeks başta olmak üzere birçok bankanın kredi notu sorgulama hizmeti bulunmaktadır. Kredi notu düşük olanların yükseltmek adına kredi ve kredi kartı ödemelerine dikkat etmesi gerekir. İyi bir kredi notuna sahip olanların ise bu notu korumak adına çaba göstermeleri şarttır.

Hızlı Kredi Alabilme Yöntemleri

Hızlı kredi nasıl çekilir diye düşünenlerin kredi notu haricinde dikkat etmeleri gereken bir nokta, uzun süre boyunca bir bankayla çalışıyor olmalarıdır. Uzun bir süre boyunca bir bankanın müşterisi olanların o bankadan kredi alabilmesi çok daha kolaydır. Örneğin, Akbank müşterisi olanlar, Akbank Direkt Kredi uygulaması sayesinde kısa zamanda 40 bin TL’ye varan ihtiyaç kredisi alma şansına sahip olurlar. Hızlı kredi nasıl çekilir diye merak edenlere hatırlatılması gereken bir diğer nokta; kredi notu sıfır olan birisinin kredi almasının mümkün olmamasıdır. Bu durumdaki insanlar, ancak ipotek veya kefil göstererek kredi alabilirler.

Sponsor Bağlantılar

Hızlı Kredi Almak İçin Yapılması Gerekenler 2019

Hızlı kredi nasıl çekilir diye düşünenlerin ödemelerini düzenli olarak yapıyor olması bir zorunluluktur. Bu noktada, hiçbir tüketici, ödeyemeyeceği bir borcun altına girmemelidir. Limitli bir kredi kartının kullanılması esnasında planlama yapılmalıdır. Her tüketici, bütçesine göre kredi kullanmalıdır. Riskli bir borcun altına girilmemelidir. Kredi veya kredi kartı borcunu zamanında ödeyemeyen birinin kredi notu, bir anda düşmeye başlayacaktır. Bu noktada, bankalara yapılacak kredi başvuruları olumsuz olarak sonuçlanacaktır. Bunun dışında, her bankanın kredi verme limiti bulunmaktadır. Kredi başvurusu yapılan bankanın kredi vermesi için başvuru yapan kişinin o bankanın ürünlerini kullanıyor olması gerekir. Örneğin, ING Bank, kendi müşterilerine beş bin TL’ye kadar mini kredi vermektedir.

Hızlı Kredi Çekebilmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bankalar, hızlı kredi çekmek isteyenlerin gelir durumuna büyük önem vermektedir. Kredi almak isteyen bir tüketicinin sigortalı olarak en az üç ay çalışmış olması şarttır. Bir başka deyişle, son çalışılan yerde devamlı olarak üç ay çalışıldıktan sonra kredi başvurusu yapmak mümkün olmaktadır. Kredi notu iyi olan birisinin bu süreyi düşürmesi söz konusu olabilir. Sigortalı olarak herhangi bir yerde çalışmayanların bankaya kredi başvurusunda bulunması doğru olmayacaktır. Kısaca özetlemek gerekirse; hızlı kredi nasıl çekilir diye düşünenlerin kredi notlarının iyi olması ve kredi limitlerini bilmesi gerekmektedir. Ayrıca, müşterisi oldukları bankaya kredi başvurusunda bulunmaları doğru olacaktır.

Hızlı kredi başvurusu nasıl yapılır?

Hızlı kredi, yukarıda da anlattığımız gibi bankaların düşük miktarlı ancak hemen kullandırdıkları kredi türüdür. Kendi müşterilerinin acil nakit ihtiyaçlarını 7/24 karşılamak isteyen bankalar, bu kredilerini online kanallar yoluyla sunarlar.

Sponsor Bağlantılar

Hızlı kredi başvurusu yapmak için bankaların internet sitelerini, internet bankacılıklarını, mobil bankacılıkları, ATM’leri, telefon bankacılığını ya da banka şubelerini kullanabilirsiniz. Pek çok banka, hızlı krediyi dijital kanallardan kullanan müşteriler için uygun faiz oranları sunar. Daha önce bankalar, dijital kanallardan başvuru yapan kişilerin kredi faiz oranlarını yeksek tutardı. Çünkü banka şubelerinden işlem yapmak çok daha fazla avantaj sağlardı. Ancak internetin yaygınlaşması ve insanların her işini internet yoluyla halletmesi, bankaların da harekete geçmesini sağladı. Bankalar müşteri portföyünü ve müşteri memnuniyetini arttırmak için artık hızlı kredilerini dijital kanallardan sunmaya başladılar ve bunu da düşük faiz oranları ile yapmaya koyuldular.

2020 yılına ilk girdiğimizde kredi faiz oranları %0,99’lara kadar gerilemişken şu an ki durumda %0,79’a kadar indirilmiştir. Bu oranların önümüzdeki günlerde biraz daha düşürülmesi gündemdedir. Ayrıca bankalar hızlı kredi kullanmak isteyen müşterilerine, kredi notuna göre faiz oranı uygular. En yüksek uygulanan faiz oranı da %2,59’dur.

Halkbank hızlı kredi nasıl alınır?

Hızlı kredi almak için tercih edebileceğiniz bankalardan biri Halkbank’tır. Bu banka, hızlı kredi adı altında oldukça uygun faiz oranında ve uygun ödeme koşulları ile kredi sunar. Bu krediyi 60 ay vadeye ve 50.000 liraya kadar hemen almanız mümkündür. Bu kredi için başvurularınızı telefon bankacılığı, SMS Bankacılığı, mobil ve internet şubeden yapabilirsiniz. Dilerseniz başvuru için web sitesini de kullanabilirsiniz. Onaylanan kredinizi de yine çağrı merkezinden, internet ya da mobil şubeden hesabınıza aktarabilirsiniz.

Halkbank hızlı krediyi 30.000 lira tutarında ve 60 ay vadede aldığınızda;

• Kredi için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı; 752,43 lira olur.
• Kredinin aylık faiz oranı; %1,21’dir.
• Toplam geri ödeyeceğiniz kredi tutarı; 45.145,80 lira olur.
Halkbank hızlı krediyi 40.000 lira tutarında ve 60 ay vadede aldığınızda;
• Kredi için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı; 1.003,25 lira olur.
• Kredinin aylık faiz oranı; %1,21’dir.
• Toplam geri ödeyeceğiniz kredi tutarı; 60.195,00 lira olur.
Halkbank hızlı krediyi 50.000 lira tutarında ve 60 ay vadede aldığınızda;
• Kredi için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı; 1.254,06 lira olur.
• Kredinin aylık faiz oranı; %1,21’dir.
• Toplam geri ödeyeceğiniz kredi tutarı; 75.243,60 lira olur.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir