Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?
Sponsor Bağlantılar

Bankalardan kredi alabilmek için aylık düzenli bir gelirinizin olması gerekir. Ancak ev hanımları ve öğrenciler gibi kesimlerin düzenli geliri olmadığı halde kredi alma ihtimali bulunmaktadır. Bankalar genellikle kredi verirken maaş bordrosu ya da maaş yazısı, kira gelirinizi kanıtlayan belge, ortaklık ya da şirket geliri belgesi, emeklilik belgesi, faiz geliri belgesi ya da çiftçi geliri belgesi gibi belgeleri isterler. Bunun nedeni aylık ne kadar gelir elde ettiğinizi ve gelirinize göre alacağınız krediyi geri ödeyip ödeyemeyeceğinizi sorgulamaktır. Ancak düzenli bir geliriniz yoksa bile kredi almanız mümkündür. Gelir belgesiz kredi alma yöntemlerinden ve detaylarından bahsedelim;

Gelir belgesiz kredi nasıl alınır?

Sponsor Bağlantılar

Bankalardan gelir belgesi olmadan kredi çekebilmek için öncelikle kredi notunuzun yeterli olması gerekir. Kredi notu 1500 ve üzerinde olan kişilerin bankalardan, gelir belgesi göstermek zorunda kalmadan kredi alması mümkündür. Kredi notu ise daha önce almış olduğunuz kredilerin ve kredi kartının borçlarının düzenli ödenmesi ile düzelir. Ayrıca bir bankada otomatik ödeme talimatlarınız varsa ve bunları her ay düzenli olarak ödüyorsanız da kredi notunuz yüksek olacaktır. Bu sayede bankalardan gelir belgesiz kredi alma ihtimaliniz artar.

Gelir belgesi olmadan kredi alabilmenin bir diğer şartı ise bankalarda vadeli mevduat hesaplarınızın olmasıdır. Eğer bir bankada vadeli mevduat hesabınız varsa, banka tarafından güvenilir kişi statüsüne girersiniz ve kredinizi alabilirsiniz. Bunun yanında bankalardan sıklıkla para transferi yapıyorsanız, bankaların mobil bankacılık ve internet bankacılıklarını aktif olarak kullanıyorsanız ve daha önceden alınmış olan kredilerinizi düzenli olarak ödediyseniz, gelir belgesi göstermeden kredi alabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

Bazı bankalar ise gelir belgesi olamadan kredi vermek için kefil, ipotek belgesi, ek gelir belgesi ya da taahhüt isteyebilir. Bunlardan herhangi birini yerine getirdiğinizde de gelir belgesiz kredi alabilirsiniz.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar ve kredi özellikleri;

TEB, Akbank, Odeabank, Garanti Bankası ve ING gibi bankalardan gelir belgesi olamadan kredi alabilirsiniz. Bu bankaların kredi özellikleri ise aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

 • Akbank, direkt kredi kampanyası ile 40.000 liraya kadar gelir belgesiz kredi imkânı sunmaktadır. Bu krediye sigortalı ve sigortasız olmak üzere farklı faiz oranları uygulanmaktadır. Bu kredini faiz oranları %2,16’dan başlar.
 • ING Bank, mini kredi kampanyası ile 5.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için 60 ay vade ile kredi imkânı sunmaktadır. Bu kredinin faiz oranı se %2,29’dan başlamaktadır. Bu bankadan alacağınız kredinin faiz oranı, kredi notunuza göre değişiklik gösterir.
 • TEB, masrafsız olarak pratik kredi kampanyası ile 15.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır. Bu kredinin faiz oranı %2,15’den başlar. Bu krediyi 60 aya kadar vade ile alabilirsiniz.
 • Garanti Bankası, gelir belgesi olamadan 50.000 liraya kadar ihtiyaç kredisi imkânı sunmaktadır. Bu kredinin faiz oranları ise %2,28 ve %2,43 arasında değişmektedir. 60 ay vade ile sahip olabileceğiniz bu krediden dosya masrafı alınır.
 • Odeabank, 10.000 liraya kadar gelir belgesi olmadan kredi sunan bankalardan biridir. Bu bankadan 60 ay vade ile alacağınız krediniz için ödeyeceğiniz aylık faiz oranı %2,52’den başlar. Bu krediden tahsis ücreti alınmaktadır.
 • Enpara dosya masrafı ve tahsis ücreti olmadan ve gelir belgesi gerekmeden 1.000 liradan 60.000 liraya kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu kredinin vadesini 60 aya kadar uzatabilirsiniz. Kredini faiz oranı ise belirleyeceğiniz vadeye göre değişmektedir. Faiz oranları %2,24 ve %2,45 arasındadır.
 • Aktif Banktan alacağınız 30.000 liraya kadar olan ihtiyaç kredisi de gelir belgesi olmadan verilmektedir. Bu kredinin faiz oranları %2,79’dur. Bu krediyi 60 ay vade ile kullanabilirsiniz.

  Gelir belgesiz kredi almanın koşuları nelerdir?

  Bankalardan gelir belgesi olmadan kredi alabilmeniz için, onların istedikleri özellikleri taşıyor olmanız gerekir. Eğer bir bankanın müşterisiyseniz, o bankadan gelir belgesiz kredi almanız çok daha kolay olacaktır. Banka müşterisi değilseniz de aşağıdaki şartları taşımanıza bakılır;

  • • Kredi notunuz yüksek olmalıdır. Gelir belgesiz kredi için kredi skorunuzun en az 1550 ve üzerinde olması istenir.
  • • Başka banklara olan borçlarınızın toplam ödemesinin aylık gelirinizin yarısını aşmıyor olması gerekir. Eğer bu şartı sağlayamıyorsanız, kredi notunuz yüksek olsa bile kredi alamazsınız.
  • • Aylık sabit bir gelir elde ediyor olmalısınız. Maaşlı çalışansanız ya da esnaflık geliriniz varsa, gelir belgesi göstermeden kredi alabilirsiniz.
  • • Her ay düzenli olarak sigorta priminizin ödeniyor olması gerekir. Gelir belgesi göstermeden kredi alabilmeniz için en az son üç aylık sigorta priminizin ödenmiş olması istenir.
  • • Gelir belgesiz kredi almak için bir diğer koşul da başka bankalara olan borçlarınızı her ay düzenli olarak ödemenizdir. Eğer son altı ay içinde gecikmeli ödemeleriniz varsa, gelir belgesi göstermeden kredi almazsınız.

Akbank gelir belgesiz kredi;

Gelir belgesiz kredi alabileceğiniz en önemli bankalardan biri Akbank’tır. Şubeye gitme derdiniz olmadan, kefil ve gelir belgesi teslim etmenden ya da imza atma derdiniz olmadan, Akbank aracılığı ile kredini hemen almanız mümkündür. Akbank direkt kredi olarak bilinen gelir belgesiz kredi kampanyasında 60 aya kadar vadeden yararlanabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

Ayrıca kredinizi 40.000 liraya kadar, kefilsiz ve teminatsız olarak almanız mümkündür. Akbank gelir belgesiz kredi almak için başvurularınızı mobil şubeden, internet bankacılığında ya da web sitesinde bulunan başvuru formundan yapabilirsiniz. Banka müşterisi değilseniz çağrı merkezini ya da başvuru formunu kullanarak hemen başvurunuzu yapabilir, onaylanan kredinizi şubeye bile gitmeye gerek kalmadan alabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığında banka yetkilileri tarafından aranırsınız ve gerekli işlemler telefon bankacılığı ile yapılır.

Akbank gelir belgesiz kredinin aylık faiz oranı, almak istediğiniz kredi tutarına, kredi vadesine ve kredi notunuza göre değişir. Eğer internet ya da mobil bankacılıktan başvuru yaparsanız çok daha uygun faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Krediniz için hangi faiz oranında yararlanacağınız, bankanız tarafından bildirilecektir. Ayrıca banka müşterisi olanları, kredi başvurusu yapmadan önce mobil bankacılığa giriş yaparak telefonlarını salladıklarında, ne kadar kullanabileceklerini de öğrenebilirler.

Gelir belgesiz kredi başvurusu;

Gelir belgesiz kredi başvurusu, çeşitli bankaların online kanallarından yapılmaktadır. Şu anda gelir belgesi olmadan kredi başvurusu alan bankalar Akbank, Finansbank, Aktif Bank, Enpara, CEPTETEB, İş Bankası gibi bankalardır. Bu bankalardan gelir belgesi olmadan kredi başvurusu yapabilmeniz için bazı özellikleri taşıyor olmanız gerekir.

Bu özellikleri şöyle açıklayalım;

• Gelir belgesi olmadan kredi başvurusu yapabilmek için öncelikle bir bankadan maaş alıyor olmanız ya da o banka ile aktif olarak çalışıyor olmanız gerekir. Eğer hiç hesabınızın olmadığını bir bankaya kredi başvurusu yaparsanız, başvurunuz büyük ihtimalle onaylanmaz. Bir bankada vadeli ya da yatırım hesaplarınızın olması da başvurunuzun onaylanması için yeterlidir.
• Gelir belgesi olmadan başvuru yapmak için online kanalları kullanmanız gerekir. Yani müşterisi olduğunuz bankanın mobil ya da internet bankacılığından başvuru yapmalısınız.
Gelir belgesi olmadan kredi başvurusu yapmak için kredi notunuzun yüksek olması, aylık düzenli gelir almanız ve diğer bankalara olan borçlarınızın toplam ödemesinin, aylık gelirinizin yarısını aşmıyor olması gerekir.
Eğer yukarıdaki özelikleri taşıyorsanız hemen gelir belgesiz kredi başvurusu yapabilir ve onaylanan kredinizi anında hesabınıza alarak kullanabilirsiniz.

 

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir