Garanti Avans Hesap Başvurusu

Garanti Avans Hesap Başvurusu
Sponsor Bağlantılar

Avans hesabın bir diğer adı, kredili mevduat hesabı olarak bilinmektedir. Avans hesap sayesinde hesabında hiç para olmayan kişilerin nakit ihtiyaçlarının karşılanması mümkün olmaktadır. Avans hesap; bir kişinin vadesiz hesabına bağlı olan kredili mevduat hesabı olarak geçmektedir. Avans hesap sayesinde bilhassa günü gelen ödemelerin yapılması mümkün olmaktadır. Kısa süreli nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen ancak hesabında yeterli para olmayanlar Avans hesap limitlerini kullanabilirler. Garanti Bankası Avans Hesap; Türk lirası nakit ihtiyacı için doğru bir çözüm olarak bilinmektedir. Garanti Avans Hesap kullananlar, yalnızca kullandıkları tutarı ve çektikleri nakit avans tutarının faizini ödemekle yükümlüdürler. Bunun dışında, herhangi bir ücret veya komisyonun ödenmesi söz konusu değildir.

Garanti Avans Hesap Özellikleri

Sponsor Bağlantılar

Garanti Avans Hesap sahipleri istedikleri takdirde hesap limitlerinden taksitli avans seçme hakkına sahiptirler. Bu noktada, oluşan borcun oldukça küçük taksitlerle ve 12 aya kadar uzanan vadelerle ödenmesi söz konusu olmaktadır. Tüm bunlara ek olarak, bazı durumlarda tüketicilerin vadesiz hesaplarında artı bakiye olması durumu bulunmaktadır. Böyle bir durumda dahi isteyen tüketici, mevcut bakiyesine hiç dokunmadan Taksitli Avans Hesap kullanabilir. Garanti Avans Hesap’ın faiz oranları her tutar için %2,15 olarak belirlenmiştir. Kişinin avans hesabına yapılan bütün para girişlerinin hesabına bir gün sonra yansıması söz konusu olmaktadır. 1000 TL’nin bir gün kullanımı sonucunda oluşacak faiz tutarının güncel miktarı; 0,86 TL olarak bilinmektedir.

Garanti Avans Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Herhangi bir ücret dahilinde çalışanların ve esnafların yapacağı Garanti Avans Hesap başvurusu; Garanti İnternet, Garanti Cep veya Garanti’nin resmi internet sitesi üzerinden gerçekleşmektedir. Bunun dışında, şubeye gitmeden 7/24 avans hesap başvurusu yapmak mümkündür. Avans Hesap ayrıcalığından faydalanmak isteyenlerin önünde birçok seçenek bulunmaktadır. Garanti İnternet üzerinden Garanti Avans Hesap başvurusu için başvurular, kredi, avans hesap adımları sırasıyla takip edilmelidir. Garanti Cep üzerinden Garanti Avans Hesap başvurusu için bankacılık işlemleri, başvurular, kredi/avans hesap başvurusu, avans hesap başvurusu adımları takip edilir. Bunun yanı sıra, web sitesi üzerinden form doldurarak veya bizzat şubeye giderek Garanti Avans Hesap başvurusu yapmak mümkün olmaktadır.

Sponsor Bağlantılar

Garanti Avans Hesap Başvurusu İçin Gereken Belgeler

Garanti Avans Hesap başvurusu için ilk olarak üzerinde kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı gerekir. Bunun dışında, birtakım ek belgelerin istenmesi söz konusu olabilir. Gelir belgesi, ücretli çalışanlar için gelir yazısı veya bordro şeklinde olmak zorundadır. Gelir belgesinin mutlaka son bir ay içerisinde alınmış olması gerekir. Emekli olanların ise emekli belgesi getirme zorunluluğu bulunmaktadır. Şirket sahibi veya ortağı olanların firma belgeleri, kira geliriyle geçinenlerin kira gelir belgesi, faiz geliriyle geçinenlerin hesap cüzdanı, çiftçilerin ise çiftçi belgesi getirmesi bir zorunluluktur. Bu belgeler, başvuru yapan kişinin SGK kaydının olmadığı durumlarda talep edilmektedir.

Garanti Avans Hesap ile Neler Yapılabilir?

Garanti Avans hesabı olanlar, Paracard’larını kullanarak 7/24 nakit olarak kredi çekebilirler. Buna ek olarak, bu hesabı Paracard ile yapılacak alışverişler için kullanmak mümkündür. Garanti Avans Hesap sayesinde EFT, havale ve fatura ödemesi yapmak mümkün olabilir. Normal vadesiz hesabında para olmayanların bu tip ödemeleri avans hesap sayesinde düzenli olarak yapılmaktadır. Ay içinde kullanılan kredinin faizi, bir sonraki ay hesaptan otomatik olarak çekilmektedir. Avans hesabı eksi bakiyede olanların avans hesabının bağlı olduğu vadesiz hesaplarına herhangi bir para girişi olduğunda hesap, otomatik bir şekilde krediyi kapatmaktadır. Kullanılan krediye, kullanılan gün kadar faizin işlemesi söz konusudur.

Garanti avans hesap avantajları nelerdir?

Garanti avans hesap ile pek çok avantaj elde edersiniz. Avans hesap, yukarıda da detaylı olarak bahsettiğimiz gibi banka müşterisi olanlara açılır. Garanti Bankasından kredi aldıysanız, kredi kartınız varsa ve vadesiz hesabınız düzenli olarak kullanıyorsanız ya da maaşınızı Garanti Bankasından alıyorsanız, avans hesabınız açılır. Aylık elde ettiğiniz gelir doğrultusunda hesabınızın limiti belirlenir. Bu limit sizin aylık gelirinize göre belirli bir miktar olacaktır. Örneğin 1.000 lira maaş alıyorsanız avans hesabınız da en fazla 1.000 lira olarak tanımlanır. Bu hesap ile aşağıda sayacağımız avantajları elde edersiniz;

Sponsor Bağlantılar
  • Avans hesabınızdan 7/24 nakit alabilirsiniz.
  • Acil nakit ihtiyaçlarınızı istediğiniz zaman karşılayabilirsiniz.
  • Banka hesap kartınız kullanarak, hesabınızda para olmasa bile alışveriş yapabilirsiniz.
  • Hesabınızda para olmasa bile avans hesabınızdan kredi taksitleriniz ödenir.
  • Hesabınızda para olansa bile, avans hesabın bulunduğu hesaba otomatik ödeme talimatı verirseniz, tüm faturalarınız zamanında ödenir.
  • Bu hesabın faizi oldukça düşüktür. Bu sayede acil ihtiyaçlarınız için kredi çekmek derdiyle uğraşmazsınız.
  • Avans hesabı sez tanımlanmış olan ekstra para gibi düşünebilirsiniz. Maaşınız hesabınıza yattığı zaman avans hesabına olan borcunuz otomatik olarak kapanır.
Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir