Faizsiz Kredi Nedir, Nasıl Alınır?

Faizsiz Kredi Nedir, Nasıl Alınır?
Sponsor Bağlantılar

Günümüzde faizsiz kredi alabilmek vatandaşların sıklıkla araştırdığı konulardan biridir. Faiz oranları alınacak kredi ödemelerinde büyük bir önem taşıdığından dolayı, genel olarak kredi konusundaki tercih faizsiz krediden yana oluyor. Bankalar bazı kesimlere özel olarak sıfır faizli kredi imkanı sunarken, bu şekilde kredi geri ödemelerinin önemli ölçüde rahat yapılmasına olanak tanıyor. Bu şekilde masrafsız ve kar payı olmadan sıfır maliyetli kredi alabilmenin yolu bankalar tarafından açılmıştır. Emekliler, esnaflar gibi topluluklarda bankalar tarafından sunulan sıfır faizli kredi imkanından yararlanılabilecekler arasında yer alıyor.

Faizsiz Kredi Nedir?

Sponsor Bağlantılar

Bankaların kredi vermekteki temel amacı kar elde etmektir. Faizli kredi vade sayısına bağlı olarak geri ödemelerin fazla olarak yapıldığı bir kredi hizmetidir. Faizsiz kredi imkanında ise faiz oranı sıfır olarak belirlenirken, komisyon, kredi masrafı ve dosya masrafı gibi masraflar kredi talebinde bulunan kişilerden istenir. Özellikle geri ödemelerde rahatlamak isteyen ve daha rahat şartlar altında ödeme yapmak isteyenler tercihini faizsiz krediden yana kullanabilir.

Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı

Geçtiğimiz yıllarda emeklilerin sıfır faizli ve düşük faizli kredi olmak üzere, kredi ürünlerinden yararlanılması mümkün bir hale getirildi. Emekliler maaşlarını aldıkları bankayı tercih ederek, bundan sonraki adımda sunulan düşük faizli veya sıfır faizli kredi imkanından yararlanabiliyor. Bu şarta sahip olan emekliler maaşlarında herhangi bir kesinti yaşamadan kredi hizmetlerinden yararlanabilirler.

Sponsor Bağlantılar

Faizsiz kredi hizmetinden yararlanmayı düşünen kişilerin bilmesi gereken konu ise banka tarafından bir kredi sınırlaması getirilmesidir. Sadece 45 bin TL’ye varan kredi tutarlarında sıfır faiz oranından yararlanılabilir. Bunun yanında vade sayısı da bankalar tarafından en fazla 36 ay olarak belirlenmiş durumdadır. Emeklilere özel sıfır faizli kredi ise günümüzde Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından sağlanıyor. Emekliler şube başvurusu üzerinden kredi başvurusu gerçekleştirebilirken olumlu bir cevap almaları halinde anında kredi tutarını hesaplarına aktarabilirler.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Sıfır faizli kredi veren bankalar günümüzde sınırlı sayıdadır. Özel şartlara sahip olan kişiler bu bankaları tercih ederek, faizsiz kredi almak için harekete geçebilirler.

Ziraat Bankası

İhtiyaç kredisi konusunda en çok tercih edilen bankaların başında bulunan Ziraat Bankası, faizsiz kredi kullanmak isteyenler için doğru bir seçenek olarak ön plana çıkıyor. Banka aracılığıyla alınan kredilerde faiz olmamakla birlikte, banka alınan kredi tutarından %2.40 kar payı talep eder. Bu durum 10 bin TL tutarındaki kredi tutarı için 12 aylık vade oranında 1400 TL masraf olarak ortaya çıkar. Ziraat Bankası üzerinden başvurulan bu kredi ürününe başvuru için istenen belgeler ise, kimlik belgesi, ikametgah belgesi, gelir belgesi olmaktadır. Öte yandan banka gerekli gördüğü durumlarda ipotek, teminat gibi şeylerde talep edebilir.

Sponsor Bağlantılar

Halkbank Sıfır Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank esnaflara özel olarak sıfır faizli kredi imkanı sağlıyor. Özellikle yeni iş kuran veya işini büyütmek isteyenlerin yöneldiği bu kredi tutarında vade sınırı bulunur. Halkbank üzerinden kredi başvurusunda bulunmak isteyenlerin ise şube üzerinden gerekli belgelerle birlikte başvuru işlemini gerçekleştirmesi lazımdır.

Vakıfbank Sıfır Faizli Kredi

Vakıfbank faizsiz kredi kapsamında esnaflara ve emeklilere özel olarak kredi imkanı sağlıyor. İhtiyaç kredisi konusunda en çok tercih edilen isimlerden biri olan Vakıfbank, kredi konusunda belirli bir pay almakla birlikte vade sınırı belirlemiştir. Bunun yanında emeklilerin sıfır faizsiz kredi alabilmesi için, maaşlarını bu banka üzerinden alma şartı koşulmuştur. Banka bunun haricinde gerekli gördüğü durumlarda kredi çekmek isteyen kişilerden ek belgeler ve kefil talep edebilir.

Vakıfbank faizsiz BES kredisi kampanyası;

Vakıfbank, sunmuş olduğu bu faizsiz BES kredisi kampanyası ile 18 ve 35 yaş arasında olan gençlerin yatırım yapmalarını kolaylaştırmaktadır. Bu kampanyaya katılarak sıfır faizli kredinizi hemen alma imkânınız bulunur. Bu kampanya kapsamında toplamda 3.000 liralık yatırım kredisi kullanmış olurusunuz. Bu kredinin 1500 liralık kısmı faizsiz olarak verilir ve 12 vadeye bölünür. Kalan 1500 liralık kısmını ise kredi kartınızdan ya da hesabınızdan 125 liralık eşit taksitler halinde ödersiniz.

Vakıfbank’tan almış olduğunuz bu kredi sayesinde 3.000 liralık birikim yapma avantajı elde edersiniz. Aldığınız bu kredi 12 ay boyunca birikimli hayat sigortasında değerlendirilir. Süre sonunda getirisiyle birlikte paranız BES fonlarına aktarılır. Bu kampanyadan 18-35 yaş arasında olan kişiler, ilk defa BES yaptıracaklarsa yaralanabilirler.

  • Bu kampanya ile sağlayacağınız avantajlar ise şöyledir;
  • Kredi dosya masrafı ötmeden ve sıfır faizli kredi ile birikim yapma imkânı bulursunuz.
  • BES için geçerli olan %25 devlet katkısından da faydalanmış olursunuz ve birikimleriniz daha çok değer kazanır.

1.500 liralık BES ödemelerini Vakıfbank kredi kartınız ile yaparsanız, anında 40 lira World puan kazanmış olursunuz.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir