Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar
Sponsor Bağlantılar

Kredi almak; günümüz şartlarında herkesin ihtiyaç duyduğu bir eylemdir. Bir kişi hiç çalışmasa dahi krediye ihtiyaç duyabilir çünkü herkesin evini geçindirmek için maddi desteğe ihtiyacı bulunmaktadır. Bu bağlamda, ev hanımlarının kredi almak istemesi doğaldır. Bankacılık hizmetlerinin gelişmesine paralel olarak ev hanımlarına kredi veren bankalar sayıca hızlı artmaktadır. Ancak, ev hanımlarının düzenli bir gelirleri olmadığı için yaptıkları kredi başvurularının reddedilmesi mümkün olmaktadır. Ev hanımları, internet üzerinden başvuru yaptıkları durumda kredi almaya hak kazanabilirler. İnternet üzerinden yapılan kredi başvurularında bankaların herhangi bir belge istemesi söz konusu değildir. Bu durum, ev hanımları için ciddi bir avantaj olmaktadır.

Ev Hanımları Kredi Alabilir Mi?

Sponsor Bağlantılar

Ev hanımlarının kredi alması belirli şartlar dahilinde mümkün olmaktadır. Bankaların kredi kartı ürünlerinin bir kısmından yararlanmaları söz konusudur. Bunun dışında, kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına devlet tarafından kredi desteği sunulmaktadır. Ev hanımlarının kredi alabilmek amacıyla bankaya gittikleri durumda kendilerinden talep edilen birtakım şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar; kişinin 18 yaşından büyük olması, kredi notunun yüksek olması ve bankaya gelir belgesi sunabilmesi olarak bilinmektedir. Ev hanımlarının kredi alma noktasında dezavantajlı olduklarından net bir şekilde bahsedilebilir. Ancak, ev hanımlarına kredi veren bankalar; kefil veya teminat göstererek ya da kira ve benzeri gelirlere sahip olduklarını belgeleyerek bankalar tarafından kredi almaya uygun gösterilebilirler.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2019

Ev hanımlarına kredi veren bankalar, maaş dışında mutlaka birtakım gelirlerin sunulmasını şart koşarlar. Örneğin, aynı ikamet adresindeki bireylerin gelirleri, kira gelirleri, şirket ortaklıkları sonucu elde edilen gelirler, emekli gelirleri, dul veya yetim aylıkları, kişinin kendi üzerine kayıtlı olan bir taşınmazın ipoteği gibi gelir getiren unsurların var olması zorunludur. Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında ING Bank bulunmaktadır. ING Bank E-Kredi, kredi almak isteyen kadınların şubeye gitmeden kredi almasını sağlar. ING Bank E-Kredi; kefil veya teminat göstermeden başvuru yapılabilecek bir kredi çeşididir. ING Bank E-Kredi güncel faiz oranları; %2,09 olarak bilinmektedir. Ayrıca, bu kredi, beş bin TL üzeri nakit ihtiyacı için geçerlidir.

Ev Hanımlarına Kredi Sunan Bankalar

Sponsor Bağlantılar

Aktifbank; ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Aktifbank’ın N Kolay Kredi kampanyası; düzenli bir geliri olmayan ev hanımları için ideal niteliktedir. Aktifbank’ın en büyük avantajlarından birisi, kredi notu düşük olan kişilere bile kredi vereceğini belirtmesidir. Aktifbank N Kolay Kredi sayesinde hesaba yatırılan kredi tutarını başka bir hesaba aktarmak veya PTT’den çekmek mümkün olmaktadır. Aktifbank’ta en uygun faiz ve vade seçenekleri müşterilere sunulmaktadır. Aktifbank’ın ihtiyaç kredisinin güncel faiz oranları; %2,79 olmakla beraber üç aydan altmış aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır.

Ev Hanımları Hangi Bankalardan Kredi Alabilir?

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında Garanti Bankası bulunmaktadır. Garanti Bankası’nda dönem dönem yapılan kampanyalara ek olarak sabit ihtiyaç kredisi kampanyası yer almaktadır. Bilhassa emekli olan ev hanımları, Garanti Bankası’ndan rahatlıkla kredi alabilirler. Garanti Bankası’nın güncel faiz oranları; değişkendir. 20 bin TL ihtiyaç kredisi, altmış ay vade seçeneğiyle alınmak istendiğinde aylık %2,43 faiz oranı uygulanmaktadır. Odeabank nakit hazır kredisi; ev hanımları için uygun krediler arasında yer almaktadır. Şubeye gitmeden başvuru yapılabilen bu kredi türünde aylık güncel faiz oranı; %2,52’dir. Halkbank hızlı kredi; ev hanımları için uygun ihtiyaç kredileri arasındadır. 15 bin TL’ye kadar altmış ay vadeli %2,15 faiz oranlı kredi sunulmaktadır.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar hangi koşulları ister?

Ev hanımlarının bankalardan kredi alabilmesi için bazı koşulları taşıyor olması gerekir. Normal şartlar altında hiçbir banka, geliri olmayan kişilere kredi vermez. Ancak ev hanımları aylık bazı gelirlerinin olduğunu bankaya kanıtladıklarında, az miktarda da olsa kredi alma imkânı elde ederler. Ev hanımlarının kredi alabilmesi için aşağıdaki şartları taşıyor olmaları istenir;

  • Ev hanımlarının evde kendi işlerini yapıyorlarsa vergi dairelerine başvuru yaparak vergi muafiyeti yazısı almaları ve kendi sigorta primlerini ödemeleri gerekir. Eğer bu primleri son üç aydır ödediyseniz, çok yüksek ihtimalle bankalardan kredi alabilirsiniz. Üstelik aldığınız kredinin de miktarı düşük olmaz.
  • Bankalardan ev hanımı olarak kredi almak için kredi notunuzun sıfır ya da yüksek olması gerekir. Bazı bankalar 1500 ve üzerinde kredi notuna sahip olanlara bazıları da sıfır kredi notuna sahip olan ve kefil sunan ev hanımlarına kredi verirler.
  • Ev hanımlarının bankalardan kredi alması için kefil ve ipotek gibi teminatlar sunmaları istenebilir. Bu durumda yanınızda bir memur ya da emekle maaşı alan bir kefil ile ya da ev veya iş yeri tapusu ile başvuru yapmanız faydalı olacaktır.
  • Ev hanımlarının faiz ya da kira geliri olmalıdır. Aynı zamanda bu gelirin mutlaka kanıtlanabiliyor olması gerekir.
Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İş Adresimiz: Emre Karsan Caddesi, No:50. Sk., 34096 Altındağ/ANKARA Türkiye Tel: +90 850 555 21 55 Fax: +90 850 555 21 55 info@anindabankakredisi.com destek@anindabankakredisi.com Bize Ulaşın: bilgi@anindabankakredisi.com