Aktifbank İnternet Kredisi Başvurusu

Aktifbank İnternet Kredisi Başvurusu
Sponsor Bağlantılar

Hızlı ve zaman kaybı olmadan Aktifbank internet kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bu sayede zamandan büyük orandan kazanırken, kredi alıp alamayacağınızı daha hızlı şekilde öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden kredi başvurusu yaptıktan sonra, tek yapmanız gereken şey ise gerekli olan belgelerle birlikte size en yakında bulunan banka şubesinin yolunu tutmaktır.

Sponsor Bağlantılar

Aynı imkanlar Aktifbank’ta da bulunurken, banka kredi çekmek isteyenlere pratiklik sağlayacak internetten kredi başvurusu olanağı sağlıyor. Bu şekilde kredi çekmeyi düşünen kişiler evlerinden veya işyerlerinden bilgisayar, cep telefonu veya tablet üzerinden kredi başvurusunda bulunabiliyor.

Aktifbank İnternet Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aktifbank internet kredisi başvurusu yapabilmek son derece basit olup sadece birkaç dakikanızı alacak bir işlem halindedir. Bunun için tek yapmanız gereken şey Aktifbank’ın resmi internet sitesine giriş yaparak, internetten anında kredi sekmesine yönelmektir.

Sponsor Bağlantılar

Karşınıza çıkacak olan form üzerinden gerekli bilgileri doldurmanız yeterlidir. İlk olarak ihtiyaç tutarını girmeli, daha sonrasında ise vade tutarını seçmelisiniz. Vade tutarında ise karşınıza en az 3 olmak üzere 60 aya kadar vade seçeneği çıkar. Bu adımı tamamladıktan sonra, T.C kimlik numarası, cep telefonu numarası ve e-posta adresinizi yazmanız istenecektir. Gerekli detayları doldurduktan hemen sonra gönder butonuna tıklayarak, Aktifbank kredi talebinizi bankaya iletebilirsiniz. Kısa bir değerlendirme sonrasında banka tarafından olumlu veya olumsuz bir cevap almış olacaksınız. Yine aynı gün içinde kredi talebinize bir yanıt gelmiş olacaktır.

Aktif Bank internet kredi başvurusu için birden fazla yol bulunur. Bu bankanın müşterisi olan ya da olmayan kişiler için farklı seçenekler mevcuttur. Bu seçenekler hakkında detaylı bilgi verelim;

Aktif bank müşterisiyseniz, internet sitesinde yer alan “hemen başvur” kısmına tıklayarak karşınıza çıkan ekran yer alan kredi tutarını ve kredi vadesini girin. Ardından, ekrana açılacak olan sözleşmeleri onaylayın. Krediniz onaylandığında karşınıza çıkan bu sözleşmeleri onayladıktan sonra paranız, 5 dakika içinde hesabınıza aktarılacaktır.

Sponsor Bağlantılar

Passolig banka kartı olan kişiler de bu krediye kolaylıkla başvur yapabilmekte ve kredilerini hemen kullanabilmektedir. Passolig banka kartınız varsa yine ihtiyacınız olan tutarı ve kredi vadesini girerek hemen başvuru yapabilirsiniz. Krediniz onaylandığında, sözleşmeleriniz ekranda yer alacaktır. Bu sözleşmeleri onayladıktan sonra paranızı hemen hesabınıza aktarabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Passolig ön ödemeli kartınız varsa, kısa başvur formunu doldurarak bu krediye başvuru yapmanız gerekir. Başvurunuzun ardından ekranda yer alan sözleşmeleri onaylamalısınız. Krediniz onaylandığında, cep telefonunuza bildirim yapılır. Onaylanan kredinizin evrakları, kurye yoluyla adresinize teslim edilir. Evraklarınız 7-10 iş günü arasında iletilir. Evraklarınızı imzaladığınız gün, paranız hesabınıza aktarılır ve hemen kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aktif Bank’la daha önce çalışmadıysanız ve bu bankanın yeni müşterisi olacaksanız da kredi başvurusu yapabilmek için kısa başvuru formunu doldurmanız gerekir. Bu başvuru formunda kişisel bilgilerinizi doldurmanız istenir. Başvuru formunuzu ilettikten sonra ekrana gelen sözleşmeleri onaylamanız gerekir. Onaylanmış olan kredi sonucunuz, yine cep telefonunuza bildirilecektir. Kredi başvurunuzun onaylanmasının ardından 7-10 işi günü içerisinde, kurye aracılığı ile evraklarınız teslim edilir. Evraklarınızı imzaladığını gün paranız hesabınıza aktarılır ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aktif Bank müşterisi olan kişilerin, Aktif Bank internet kredi başvurusu yapabilmek için mobil bankacılık ve internet bankacılığını da kullanma avantajları vardır. İnternet bankacılığına, bankanın internet sitesinden giriş yapabilir ve saniyeler içinde kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Onaylanan kredinizi hesabınıza aktarabilirsiniz. Mobil bankacılıktan başvuru yapmak içinde bankanın mobil uygulamasını cep telefonunuza indirdikten sonra giriş yapmanız gerekir. Ardından saniyeler içinde kredi başvurunuzu yapabilir ve paranızı hemen hesabınıza aktarma avantajına sahip olabilirsiniz.

Aktifbank İnternet Kredisi Hesaplama

Aktifbank ihtiyaç kredisi kapsamında uzun vade ve düşük faizler üzerinden nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Bütçeye uygun olmak üzere karşınıza çıkacak farklı ödeme planları üzerinden kredi ödemelerinizi yapabilmek biraz daha kolay bir hale gelecektir. Banka üzerinden 5 bin TL tutarında bir kredi aldığınızda ve bu tutarı 6 aylık vade üzerinden ödemeyi seçtiğinizde aylık olarak 933 TL ödemelisiniz.

Bankayı tercih ederek 10 bin TL tutarında kredi alırsanız ve bunu 12 aylık vade planı üzerinden ödemeyi seçerseniz bu sefer aylık olarak 1.025 TL ödemeniz gerekecektir. Aktifbank internet kredi başvurusu ile kredi almayı seçtiğinizde alabileceğiniz en üst kredi tutarı 30 bin TL’dir. 30 bin TL tutarındaki krediyi 24 ay vade planı üzerinden ödemeyi seçerseniz bu sefer yapacağınız aylık ödeme 1.838 TL olarak belirlenir. Eğer aynı tutardaki krediyi biraz daha uzun bir vade planı üzerinden ödemek isterseniz 60 aylık vade planı üzerinden yapmanız gereken ödeme 1.166 TL olacaktır.

Ayrıca banka kredi tutarına bağlı olarak kredi tahsis ücreti belirliyor. 10 bin TL tutarındaki bir kredi için istenen kredi tahsis ücreti 50 TL olurken, 20 bin TL tutarındaki kredi için istenen kredi tahsis ücreti 100 TL olacaktır. Eğer en üst kredi tutarı olan 30 bin TL kredi alırsanız bu sefer yapmanız gereken kredi tahsis ücreti ödemesi 150 TL olur.

Faiz oranı ise kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi notuna göre değişkenlik gösterir. Minimum faiz oranı ise banka tarafından %2,49 olarak belirlenmiştir. Yüksek kredi notuna sahip olan kişiler almış oldukları krediyi bu faiz oranı üzerinden ödeyebilirler. Daha düşük kredi notuna sahip olanlar için, bu faiz oranında yükselmeler yaşanacaktır. Yani banka diğer bankalara nazaran kredi notu uygulamasını biraz daha az önemsiyor. Kredi notu düşük olsa dahi, düzenli bir gelire sahipseniz Aktifbank üzerinden kredi alabilme hakkınız bulunur. Banka gerekli gördüğü durumlarda ise kredi talebinde bulunan kişilerden bazı ek belgeler veya kefil talep edebiliyor.

Aktifbank İnternet Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Aktifbank internet kredisi, kredi notunu dert etmeden, kefilsiz ve evraksız olarak kullanabileceğiniz bir kredidir. Bu krediye başvuru yaptığınızda kredi notunuz ve aylık geliriniz, sistem üzerinden otomatik olarak incelenir. Eğer adınıza her ay yatan düzenli bir maaşınız varsa ve her ay sigorta primlerinizi düzenli olarak ödeniyorsa, bu krediyi hemen alabilirsiniz. Krediye başvuru yaptıktan sonra evraklarınızı sistem üzerinden onaylayabilirsiniz. Passolig kartınız varsa ya da passolig ön ödemeli katınız varsa, yine bu krediye başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

Eğer bankanın yeni müşterisiyseniz kredi başvurunuz onaylandıktan sonra evraklarınız, kurye yoluyla adresinize teslim edilir. Evraklarınızı imzaladıktan sonra krediniz aynı gün içinde hesabınıza aktarılır. Bu kredinin özelliklerini aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

  • Bu krediye 2.000 liradan 30.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için başvuru yapabilirsiniz.
  • Kredinizin vadesini 3 aydan 60 aya kadar belirlenme imkanınız bulunmaktadır.
  • Kredinin faiz oranı %2,79 olarak belirlenmiştir.
  • Bu krediden, kredi tutarının binde beşi kadar tahsis ücreti alınmaktadır. Aynı zamanda krediden hayat sigortası masrafı da alınır. Hayat sigortası, kredi tutarına, vadesine, krediyi çeken kişinin yaşına ve cinsiyetine göre farklılık gösterecektir.
  • Kullanmış olduğunuz kredinizin geri ödemelerinin aktif bak şubelerinden, ATM’lerinden ya da internet bankacılığından yapabilirsiniz. Ödemeleriniz için Türkiye’deki tüm PTT matikleri kullanabilirsiniz. Ayrıca ödemelerinizi Vakıfbank ve Akbank ATM’lerinden de ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Aktifbank’tan kullanabileceğiniz birden fazla kredi kampanyası bulunmaktadır. Bu kredilerin hepsine, internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Yalnızca PTT ile anlaşmalı olunan emekli kredisi için başvurularınızı PTT şubelerinden yapmanız istenir. Bu bankadan taksitli alışveriş kredisi, internetten anında kredi, kredili destek hesabı, N kolay taşıt kredisi ve PTT’den aktif bank ihtiyaç kredisi gibi kredi kampanyaları için destek isteyebilirsiniz. Bu kampanyaların detaylarını bankanın internet sitesinden öğrenebileceğiniz gibi müşteri hizmetlerini de arayabilirsiniz. Kredinize, internet sitesinden başvuru yapmak istemezseniz, bankanın müşteri hizmetlerini de arayabilir ve başvurularınızı bu şekilde de yapabilirsiniz.

Aktifbank diğer bankalara nazaran daha kolay veren bir bankadır. Çünkü kriterleri diğer bankalara göre daha azdır ve bu sebeple kredi çekmek isteyen müşterilerine daha hızlı yanıt vermektedir. Aktifbank kredi başvurusunu bir çok kanaldan kolayca tamamlayabilirsiniz. Sizden alınan çok kısa gelir bilgisi, kişisel bilgiler ve diğer bilgiler ile birlikte kredinizi anında hızlı bir şekilde hesabınıza aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

Kara listeye düşen, kırmızı yalem yiyen ve kredi çekmek zorluk çeken bir çok kişi aktifbank aracılığıyla kolayca kredi kullanabilmektedirler. Bu sebeple sizde mağdur durumdaysanız eğer, hemen başvuru yaparak krediniz kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken nkolaykredi.com.tr adresine girerek başvuruyu yapmak olacak.

Aktif Bank internet kredisi alma koşulları nelerdir?

Aktif Bank, kredi notu düşük olan kişilere kolay kredi sağlayan bir bankadır. Kredi siciliniz olumsuz olsa bile ya da kredi notunuz düşük olsa bile bu bankadan kredi almanız mümkündür. Ancak bankanın aradığı bazı koşullar bulunmaktadır. Bu koşulları sağladığınızda, banka şubesine bile gitmeye gerek kalmadan kredinizi hemen alabilir ve hesabınız aktararak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu koşulları şu şekilde açıklayabiliriz;

Aktif Bank, krediye başvuru yapan müşterilerinin aylık gelir ve sigorta primleri gibi bilgilerini otomatik olarak sitem üzerinden sorgulamaktadır. Eğer aylık düzenli bir geliriniz yoksa yani maaşlı olarak bir işte çalışmıyorsanız ya da şirket sahibi ya da ortağı değilseniz, bu bankadan kredi almanız mümkün değildir. Aylık geliri olan kişilerin ise kredi başvurusu esnasında maaş bordrosunu, maaş yazısını ya da gelir bilançosunu ekrana yüklemesi gerekir.

Bu bankadan kredi alabilmek için aynı zamanda son altı aylık sigorta primlerinizin de ödeniyor olması gerekir. Sigorta primlerinin ödenmesi, düzenli olarak bir işte çalıştığınızı ve düzenli olarak gelir elde etiğinizi göstermektedir. Aylık maaşlı olarak bir yerde çalışıyor olsanız bile sigorta primleriniz ödenmiyorsa, bu bankadan kredi almanız oldukça zordur.

Yukarıdaki koşulları sağlamanız halinde Aktif Bank’tan kefil ya da ipotek gibi teminatlar ve şartlar olmadan 30 bin liraya kadar kredi almanız mümkündür.

Aktifbank internet kredisi nasıl alınır?

Aktif bank müşterisiyseniz, kredi başvurusu yaptıktan sonra paranızı N Kolay kartınıza hemen aktarabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu bankanın müşterisi değilseniz, onaylanan kredinizin evrakları 3-7 iş günü içinde tarafınıza bir kurye ile gönderilecektir. Bu evrakları imzaladığınız gün kredinizi hesabınıza aktarılır. Aldığınız krediyi isterseniz, N Kolay kartınızla tüm ATM’lerden çekebilirsiniz. Paranızı ücretsiz olarak almak istiyorsanız da yani para çekerken ücret kesintisi yapılmasını istemiyorsanız, Aktif Bank ATM’lerini kullanabilir ya da Türkiye’nin her yerindeki PTT şubelerinden paranızı alabilirsiniz.

Aktif Bank internet kredisi nasıl ödenir?

Kredinizi kullandıktan sonra ilk taksit ödemesini bir ay sonra gerçekleştirmeniz gerekir. Kredilerinizin geri ödemesini tüm aktif Bank şubelerinden yapabilirsiniz. Bunun yanında, internet bankacılığını kullanarak, başka bankadan bulunan hesaplarınızdan Aktif Bank kredi hesabınıza EFT yaparak, Türkiye’deki tüm PTT Matiklerden ya da PTT şubelerinden, Akbank ATM’lerini kullanarak, Vakıfbank ATM’lerini kullanarak kredilerinizi ödeyebilirsiniz. Eğer nakit paranız varsa, N Kolay kartınızı herhangi bir banka ATM’sine takarak da hesabınıza para yatırabilir ve kredilerinizi bu şekilde ödeyebilirsiniz.

Aktif Bank SMS ile kredi nasıl kullanılır, özellikleri nelerdir?

Akif Bank, internetten kredisinin yanında SMS ile kredi avantajı da sunmaktadır. Bu krediden faydalanabilmek inçi sayfalarca kâğıt imzalamanıza ya da banka şubelerinde sıra beklemenize gerek bulunmaz. Yalnızca cep telefonunuzun mesajlar kısmına girerek kredi başvurusu yapabilir ve onaylanan kredinizi hemen alabilirsiniz.

Bu krediye başvuru yapabilmek için KREDİ boşluk kimlik numaranızı yazarak, 3050’ye kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. Başvurunuz çok kısa süre içinde sonuçlanır ve sonucu kısa mesaj olarak iletilir. Bu mesaj için tüm operatörlerden yalnızca 1 TL ödersiniz. Krediniz onaylandığında paranıza kolayca ulaşabilmek için N Kolay kart sahibi de yapılırsınız. Bu kredini özellikleri ise aşağıdaki gibidir;

  • Bu krediyi 2.000 liradan 40.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.
  • Kredini faiz oranı %098’den başlar ve %1,89’a kadar değişkenlik gösterir. Faiz oranınız, kredi notunuza göre belirlenecektir. En düşük faiz oranı hayat sigortası yaptıran ve en yüksek kredi notan sahip olan kişiler için geçerlidir.
  • Kredinizin vadesini 3 aydan 60 aya kadar belirleme fırsatınız olur.
  • Bu kredi için kredi tutarının binde beşi kadar dosya masrafı alınır.

PTT’den aktif Bank ihtiyaç kredisi;

Aktif Bank, PTT ile anlaşması olan bir bankadır. Bu nedenle emekli maaşını PTT’den alan kişiler uygun faiz oranlarında ve uygun koşullarda ihtiyaç kredilerini kefilsiz ve koşulsuz olarak hemen alabilirler. Üstelik krediniz almak için banka şubelerine gitmenize de gerek bulunmaz.

Bu krediye hemen sahip olmak için size en yakın PTT şubesine gideren yalnızca başvuru fomrunu doldurmanız yeterlidir. Bu sayede 30.000 liraya kadar olan kredinizi hemen kullanabilirsiniz. Üstelik hiçbir prosedür ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Kredinin geri ödemelerini dilerseniz maaşından kesilerek yapabilir dilerseniz de Türkiye’nin her yerindeki PTT şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz. Aktif Bank PTT’den emekli kredisi genel özellikleri şöyledir;

Aylık geliriniz varsa, Türkiye’nin herhangi bir yerindeki PTT şubesine giderek gerekli bilgi ve belgeleri yanınızda bulandırmanız şartı ile hemen başvuru yapabilirsiniz. Kredinizi 60 ay vadeye kadar ve 30.000 lira tutarında hemen alabilirsiniz.

Bu krediden hayat sigortası ile birlikte dosya masrafı da alınır ve bu masraflar, kredi başlangıcında kesilir.
Alacağınız bu kredinin aylık faiz oranı herkes için sabittir ve kredi notuna göre değişmez. Aylık olarak %2,69 faiz oranı uygulanır.

Aktifbank 40.000 TL Kredi Başvurusu;

Krediyi internetten anında kredi seçeneği ile alabilmektesiniz. Bu kredi, Aktifbank müşterisi olan ya da olmayan herkes için verilmektedir. Kredi notunuza göre belirlenen faiz oranında kredinizi 40.000 liraya kadar ve 36 ay vade ile almanız mümkündür. Bu krediyi en az 2.000 lira tutarında ve en az 3 ay vade ile alabilirsiniz.

Aktifbank internetten anında kredi faiz oranları %1,90’dan başlar ve %2,79’a kadar yükselebilir. Kredi notunuza göre, alacağınız kredinin aylık faiz oranı belirlenecektir. Bu krediden aynı zamanda tahsis ücreti de alınır. Bu kredi için başvurularınızı;

• Banka müşterisi iseniz mobil şubeden ya da internet şubeden,
• Banka müşterisi değilseniz, web sitesinde bulunan başvuru formunu doldurarak yapabilirsiniz.

Banka müşterisi olmayan kişilerin kredileri onaylandığında, evrakları kurye aracılığı ile adreslerine teslim edilir. Teslim alırken gerekli evraklara imzalar alınır ve bu müşterilerin kredileri, aynı gün hesaplarına aktarılır. Doğal olarak Aktifbank müşterisi olmasanız bile bu krediyi, oturduğunuz yerden kullanabilirsiniz. Aktifbank’ın bu kredisini 36 ay vade ile ve 40.000 lira tutarında aldığınızda, aylık %2,79 faiz oranına göre taksit tutarınız 1,928,52 lira olur. Bu kredi için 210 lira tahsis ücreti alınır.

Sponsor Bağlantılar

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir